Technikum Turystyki Wiejskiej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kirstucha
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-29, 23:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język francuski, Inne
Lokalizacja: pomorskie

Technikum Turystyki Wiejskiej

Postautor: kirstucha » 2011-09-17, 08:36

Witam,
Od zeszłego roku szkolnego uczę w Technikum Turystyki Wiejskiej. Jest to pierwsza klasa o tym profilu w naszej szkole i jedyna z branży turystyczno-hotelarskiej. Szukam osób, które pracują w tego typu szkołach. Jeśli o mnie chodzi z wykształcenia jestem językowcem ale z powodu problemów z godzinami przekwalifikowałam się na branżę turystyczno-hotelarską. Ukończyłam podyplomówkę z zarządzania turystyką i hotelarstwem. Od września uczę obsługi ruchu turystycznego, organizacji usług noclegowych i zajęć praktycznych z tych przedmiotów i jestem załamana brakiem materiałów. Przeszukuję sieć i nic nie mogę znaleźć do tego typu szkoły. O arkuszach egzaminacyjnych już nie wspomnę.
Jeśli uczycie w takiej szkole lub macie znajomych pracujących w TTW proszę, skontaktujcie mnie jakoś z nauczycielami uczącymi ORT i OUN... Liczę na Wasza pomoc
pozdrawiam z Pomorza

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Technikum Turystyki Wiejskiej

Postautor: edzia » 2011-09-17, 09:25

Coś mi świta, że wydawnictwo Difin oferuje jakieś podręczniki do przedmiotów zawodowych branży hotelarskiej, przeszukaj na ich stronie, bo nie jestem pewna. Arkusz agzaminacyjny z etapu praktycznego z czerwca 2011 r. mogę ci przesłać mejlem, podaj adres na priva.

A takie rzeczy jak program nauczania i informator zawodowy masz chyba?

kirstucha
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-29, 23:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Język francuski, Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Technikum Turystyki Wiejskiej

Postautor: kirstucha » 2011-09-17, 15:13

Przeglądałam ofertę wyd. Difin i Format AB. Można tam znaleźć podręczniki do obsługi ruchu turystycznego i do usług hotelarskich jednak przeznaczone są one głównie do technika obsługi turystycznej lub do technika hotelarza, nie ma nic konkretnie do technika turystyki wiejskiej. Ratuję się tym co te wydawnictwa oferują. Jeśli chodzi o przedmiot Obsługa ruchu turystycznego to jakoś idzie, gorzej z organizacją usług noclegowych...
Program nauczania i informator mam i na tym bazuję ale nie ukrywam, że nie jest to łatwe bo praktycznie wszystko muszę tworzyć...
Dziękuję za odpowiedź, z chęcią przesyłam również na priva adres celem podesłania arkusza.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Technikum Turystyki Wiejskiej

Postautor: edzia » 2011-09-17, 22:04

Arkusz wysłałam.

Przypomniałam sobie jeszcze, że na stronie KOWEZiU są do pobrania bezpłatnie (trzeba sie tylko zalogować) poradniki dla ucznia i przewodniki dla nauczyciela do wielu programów kształcenia w zawodach. Być może i do tego, co poszukujesz, są. Zajrzyj tam. Szukaj w programach modułowych. Poradniki te są wprawdzie do programów modułowych, ale z powodzeniem można je wykorzystać do przedmiotowych. Obyś tylko znalazła dla swojego zawodu.


Wróć do „Przedmioty zawodowe”

cron