AKCJA nauczycieli p. artKoled

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Don Kichot
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-09, 23:17

AKCJA nauczycieli p. artKoled

Postautor: Don Kichot » 2008-01-09, 23:33

Kolezanki i koledzy wiem ze ruszyła akcja nauczycieli plastyki i muzyki skierowana do czynników oficjalnych( na razie mailowa, choc nie tylko) odnośnie przywrócenia rangi w szkołach przedmiotom artystycznym. Ruszył sie Toruń, Tarnów, Ciechanów. Zasypmy im skrzynki mailowe. Czas powalczyć z tym niesmacznym żartem minister Radziwiłł z 1999 roku( pół godziny tygodniowo:)). Przykład:
To: "Cie-chocin-ek" <...........pl>
Sent: Tuesday, January 08, 2008 8:08 PM
Subject: plastyka we wszystkiem
Witaj, bardzo mnie się podoba inicjatywa. Rozesłałem po następnych ludziach i wszyscy twierdzą,że przyłączają się do tej akcji. Nasz Prezes ZNP jest członkiem Zarządu Głównego i po wydrukowaniu twego listu powiedział,że akcja jest słuszna. Działaj dalej a my tu w Tarnowie poprzemy i podeślemy gdzie trzeba. Tak trzymać. Pozdrawiam.
.........................................................................................................
Departament Kształcenia Ogólnego i Specjalnego

Szanowni Państwo
Wiem, że ruszyła akcja nauczycieli przedmiotów artystycznych, odnośnie przywrócenia rangi plastyki i muzyki w szkołach.
Reforma oświaty z 1999 roku zdegradowała te przedmioty do roli przybudówki. Pół godziny przeznaczone na plastykę i muzykę tygodniowo, lub połączenie ich w przedmiot sztuka to szczyt absurdu dydaktycznego. Zlekceważono opinie fachowców. W gruzach legło kształcenie artystyczne nauczycieli. Argumentów jest wiele, w tym poważne pedagogiczne i psychologiczne. Trudno zrozumieć, czemu technika i religia w szkole jest wielokrotnie wazniejsza niz przedmioty artystyczne. Mam nadzieję, ze inicjatywa oddolna nauczycieli przekona Departament do zainteresowania się problemem. Według mnie warto.
Z poważaniem ..................................................................

Witam!
Zwracam się z gorącym apelem, by ZNP podjął zdecydowane działania przeciwko degradacji kaształcenia artystycznego, ktore w naszym szkolnictwie jest już faktem. Pół godziny przeznaczone na plastykę i muzykę tygodniowo - to szczyt absurdu. Trudno pojąć, jak tego rodzaju "modyfikacje" mogły zostać uznane za wlaściwe i wprowadzone w życie.
O tym, jakim dobrodziejstwem jest wszechstronne rozwijanie emocjonalne dzieci i młodzieży i jak temu służy zarówno muzyka, jak i plastyka - napisano całe tomy, jednakże - degradując kształcenie artystyczne w naszych szkołach - nie liczono się ani z ową wiedzą fachową, ani z dobrem uczniów.
Proszę wszystkich nauczycieli plastyki i muzyki, do których dotrą moje słowa o zaangażowanie się w sprawę i przywrócenie bardzo dawnego porządku - dwie godziny plastyki i dwie godziny muzyki tygodniowo zarówno na szczeblu kształcenia podstawowego, jak i średniego.
v-ce prezes Stowarzyszenia ..................
nauczyciel plastyki ............................

Przyłączcie się!!!:):)i piszcie co kto zrobił, propagujcie w swoich środowisku i znajomych plastyków i muzyków( póki jeszcze jestesmy:)
Ostatnio zmieniony 2008-01-13, 11:42 przez Don Kichot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: AKCJA nauczycieli p. artKoled

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-10, 21:20

Czyim kosztem ta akcja plastyków i muzyków? Uczniów czy innych nauczycieli?
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

elamis1
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-13, 22:48

czy to sa przedmioty zawalidrogi?

Postautor: elamis1 » 2008-01-13, 23:09

Jestem solidarna z Wami!
Rowniez uwazam, iz to co nam i dzieciom zafundowano(ilosc godzin z muzyki i plastyki) jest farsa.Szkoda, ze nie bierze sie pod uwage tego,ze plastyka cwiczy manualnosc u dziecka, przedmioty artystyczne rozwijaja wyobraznie, oraz maja artterapeutyczne dzialanie.Czyz posiadanie wyobraznie nie sluzy nam w kazdej dziedzinie?Dlaczego dzieci tak paskudnie bazgrza - bo nie maja wyrobionych raczek, ktore m.inn.przy malowaniu sie cwiczy.
Miedzy innymi nasz problem polega tez na tym, ze nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego nagle stali sie artystami i prowadza nasze przedmioty udajac, ze sa fachowcami.Nie umieja spiewac, o graniu na instrumencie nie wspomne. "Zabieraja" nam chleb powszedni.coda
Ostatnio zmieniony 2008-01-25, 20:10 przez elamis1, łącznie zmieniany 1 raz.
coda

majutoka
Posty: 11
Rejestracja: 2007-10-11, 21:37

Re: AKCJA nauczycieli p. artKoled

Postautor: majutoka » 2008-01-21, 21:39

Na jakie adresy e-mailowe przesyłać apel?
Gosia

Don Kichot
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-09, 23:17

Re: AKCJA nauczycieli p. artKoled

Postautor: Don Kichot » 2008-01-21, 23:53

majutoka pisze:Na jakie adresy e-mailowe przesyłać apel?
Gosia

:* do kolegów, kolezanek, na strone MENu, a i inwencja wskazana 8)
pozdrowienia


Wróć do „Przedmioty artystyczne”