Melodie i nuty

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ela333
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-18, 12:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: pomorskie

nuty do piosenek z okazji dnia babci i dziadka

Postautor: ela333 » 2017-01-18, 12:35

Dzień dobry,
Potrzebuję nut do piosenek:

Całuski ( wesoło witamy, wesoło witamy , wszystkich was, wszystkich was...itd.)
Moja babcia i mój dziadek ( moja babcia i moj dziadek to wspaniali są dziadkowie....itd.)
Cha cha dla babci i dziadka (dla babbci czaczę tańczymy na lodzie...itd.)

Szukałam w internecie ale niestety nie mogę nigdzie znależć akurat tych piosenek a Panie przedszkolanki je wybrały na występ z okazji dnia babci i dziadka.
Czy ma może ktoś nuty - bedę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam :)

magdzia81
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-17, 16:11
Kto: rodzic
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Melodie i nuty

Postautor: magdzia81 » 2017-01-18, 19:43

moj imeil to burchart36@gmail.com pozdrawiam

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Melodie i nuty

Postautor: partita400 » 2017-01-22, 07:44

magdzia81 pisze:Witam mam na imię Magdalena pochodzę z Tomaszowa.Poszukuje nut do piosenki hej ho do pracy by się szło.Pozdrawiam



Sorry ,Madzia ,ale to się gra ze słuchu.

matteusz123
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-10, 19:41
Kto: student
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Ankieta dla nauczycieli muzki

Postautor: matteusz123 » 2017-03-10, 19:44

Witam serdecznie!
Jestem studentem edukacji muzycznej i piszę pracę licencjacką nt. metodyki nauczania śpiewu w klasach 4-6. Mam ogromną prośbę do Wszystskich nauczycieli tutaj o poświęcenie kilku minut i odpowiedzenie na kilka pytań. Jest to dla mnie bardzo ważne. Podsyłam link do ankiety: https://www.interankiety.pl/i/oPo3DGPM


Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry!

ArekC
Posty: 8
Rejestracja: 2017-03-16, 15:44
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Melodie i nuty

Postautor: ArekC » 2017-03-16, 15:48

U Was dzieci normalnie w szkole uczą czytać z nut? Kiedyś wiem że coś takiego było a teraz u nas w szkole praktykują wyłącznie podśpiewywanie

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Melodie i nuty

Postautor: Łosoś » 2017-03-17, 18:36

Uczę grać na flecie, więc siłą rzeczy czytają nuty, oczywiście w zakresie podstawowym. Wymagam literowych i solmizacyjnych nazw nut. Ponadto poznają kolejno gamy C-dur, G-dur, a-moll , d-moll, G-dur i F-dur. Wiedzą, co to jest interwał, trójdźwięk. Znają zastosowanie znaków:#, bemol, kasownik. Pisza proste dyktanda rytmiczne ze słuchu (melodycznych nie, bo nie wszyscy mają słuch muzyczny, ale poczucie rytmu mają w zasadzie wszyscy, zdarzają się nieliczne wyjątki). Muszą umieć rozpoznać metrum utworu, postawić kreski taktowe w odpowiednich miejscach...
Nauka piosenki natomiast jest dość skomplikowana, czasem potrafi zająć całą lekcję...To jest rzecz jasna mały wycinek tego, co robimy na muzyce.
Ale ja jestem po muzyce, starych, dobrych studiach pedagogicznych...
Młodzi nauczyciele i ci po podyplomówkach mają płyty i po prostu każą dzieciom śpiewać "z płytą" oraz pisać w ćwiczeniach. Sami nie czytają nut ani nie potrafią grać na instrumentach :(

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Melodie i nuty

Postautor: partita400 » 2017-04-05, 06:45

I Ci z płytami i nie znający nut ,nie wymagaja tego wszystkiego ,co jest w podstawie programowej.Ale potrafia obsłużyć odtwarzacz CD i często mają "gadane" i opowiadają czego to oni nie robią.Łosoś , to co było juz nie wróci.Zaczynałam w SP i dostałam klasy I-III.Zdaje się ,że były po 2 godziny muzyki tyg. w nauczaniu poczatkowym.Na pewno w II klasie .Po takim nauczaniu do klasy IV szły dzieci,które miały juz podstawy.Kiedy ja uczyłam i to całkiem niedawno ,20 lat temu miałam jeden raz muzykę od kl.I az do VI.To była wspaniała praca i na koniec edukacji ,cała klasa wystapiła grając na fletach na całkiem zaawansowanym poziomie. To już na pewno nie wróci.
Łosoś życzę wytrwania , bo czasy niełatwe.Ja już odpoczywam , chociaż nie do końca,jest tak jak sobie zaplanowałam,ale co nas nie zabije , to nas wzmocni.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Melodie i nuty

Postautor: Łosoś » 2017-04-05, 07:19

Dziękuję i zazdroszczę emerytury (mi jeszcze troszku brakuje), bo zmęczona faktycznie jestem...
Ale tęsknię za czasami, kiedy miałam w szkole orkiestrę...i chór...Nie wiem, może się mylę, ale co rok przychodzą do mnie dzieci (uczę od IV klasy), które ze śpiewaniem mają coraz większe problemy,nie mają żadnego wyczucia muzycznego, no nic...Uczę od podstaw, ale przy jednej godzince muzyki w tygodniu (i takim podejściu pani dyrektor- "trzeba zrobić apel..? No to zróbcie na muzyce....Trzeba jakichś uczniów zabrać z klasy na coś tam..? Z muzyki weźcie...to taki "michałek"....) to niewiele można zrobić :(
Na konkursy wokalne przestałam jeździć. Targowiska próżności. Miałam dość oglądania nastolatek w mini prężących się na scenie i udawania gwiazd pop. Ohyda.

Ninel
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-05, 15:36
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Melodie i nuty

Postautor: Ninel » 2017-09-05, 15:37

To prawda, jest czego zazdrościć.

Marianka12
Posty: 10
Rejestracja: 2017-12-19, 15:58
Kto: rodzic
Lokalizacja: śląskie

Re: Melodie i nuty

Postautor: Marianka12 » 2018-08-28, 00:25

no to oczywiste ;)

slivek
Posty: 3
Rejestracja: 2017-08-25, 11:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Melodie i nuty

Postautor: slivek » 2019-02-14, 13:10

Sprawdź np. na tej stronie, albo napisz do nich. Może opracują :)
reklama

Pollyanna
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-26, 22:22
Kto: nauczyciel

Re: Melodie i nuty

Postautor: Pollyanna » 2020-11-14, 12:17

Witam, poszukuję nut do jakiegoś fajnego krakowiaka, chcę nauczyć tańca moje przedszkolaki, ale sama ani nie znam dobrego dziecięcego krakowiaka, ani nie mam żadnych tego typu nut w swojej kolekcji. Polecacie coś, macie coś takiego?
Pozdrawiam, Paulina


Wróć do „Przedmioty artystyczne”

cron