Dokształcanie się nauczyciela stażysty

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Pani od muzyki
Posty: 8
Rejestracja: 2009-05-19, 09:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Dokształcanie się nauczyciela stażysty

Postautor: Pani od muzyki » 2009-05-19, 09:17

Cześć, od września rozpoczynam pracę w gimnazjum - muzyka, właśnie kończę uzup. magist. edykację muzyczną, ale chciałabym też mieć uprawnienia do nauczania plastyki, czy posiadając odp. kwalifikacje pedagogiczne mogę uczyć plastyki idąc na studia jedynie podyplomowe (mając że tak powiem odpowiednie zdolności ;) )? Czy szkoła w której będę pracować może się finansowo dołożyć do studiowania niemuzycznego przedmiotu? Dodam, że będę w 2009 półetatowym nauczycielem stażystą

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dokształcanie się nauczyciela stażysty

Postautor: mateoo » 2009-05-19, 21:10

Możesz uczyć plastyki po podyplomowych, ale zajrzyj w swój indeks czy jest to konieczne ;) Ja skończyłem 4 lata temu edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej spec. edukacja artystyczna szkolna i żeby uczyć w gimnazjum nie muszę mieć podyplomowej tej sztuki czy też plastyki. Zawsze się ta plastyka przyda, tylko nie daj się robić w konia- bo pani muzyczka uczy też plastyki, więc z dekoracją nie będzie problemu..raz mnie tak urządzili na Boze Narodzenie- od 15 do 18 próby chóru a później żłobek i tkaninę zawieszać.. Nigdy więcej!
Sztuka jest pokarmem duszy.

Pani od muzyki
Posty: 8
Rejestracja: 2009-05-19, 09:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Dokształcanie się nauczyciela stażysty

Postautor: Pani od muzyki » 2009-05-19, 21:44

Dzieki za odpowiedz, zajrzałam do indeksu ;) i miałam 3 przedmioty zwiazane ze sztuką: wiedza o sztuce, historia kultury i integracja sztuk (na licencjacie), ale nie miałam praktyk z plastyki. Kończyłam edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej, ale o specjalności edukacja muzyczna...


Wróć do „Przedmioty artystyczne”