zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: mateoo » 2009-09-02, 17:39

mAC wydał jakiś zeszyt ćwiczeń i program nauczania do zajęć art. w zakresie fotografii, ale mam problem z wejściem na ich stronę.
Sztuka jest pokarmem duszy.

dorkabat
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-01, 15:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: dorkabat » 2009-09-02, 17:39

dziękuje za odpowiedź.Ułatwiła mi rozgryzienie zagadnienia. :D

marzenai
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-02, 22:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: dolnośląskie

zajęcia artystyczne

Postautor: marzenai » 2009-09-02, 23:03

alicjam_78 pisze:Stworzyłam własny program nauczania zajęć artystycznych w gimnazjum.Trochę pokopiowałam z programu plastyki,trochę wymyśliłam i jest.Lepszy rydz niż nic.Kto chętny do przesłania-proszę o maila.Oczywiście nie jest to najlepszy,najcudowniejszy i jedyny słuszny program.To tylko moja propozycja.


Witam

Jeżeli byłaby taka możliwość chętnie skorzystałabym z Twojego
programu z zajęć artystycznych. Dowiedziałam się wczoraj, że mogę dostać
niespodziewanie godziny z tych zajęć i nie mam żadnego programu .Byłabym
bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam

luhosa
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-27, 17:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: luhosa » 2009-09-03, 16:45

Kilka ostatnich dni wakacyjnych spedzialm nad stworzeniem programu do zajec artystycznych. I zrobilam dwa "zajecia rysunkowe" i "projektowanie odzieży". Calkiem zgrabne! A dzis odkryłam na stronie wydawnictwa MAC gotowy program "architektura". Tez niezły! Zaczynają wydawnictwa i o nas myśleć, szkoda ,że się spóźnili, bo przeciez mogłąm jeszcze skorzystac z wakacji... Ale satysfakcja mi pozostanie, że włąsny program stworzyłąm i wg niego bedę uczyć. Pozdrawiam wszystkich artystów

alicjam_78
Posty: 52
Rejestracja: 2008-09-16, 20:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: alicjam_78 » 2009-09-04, 06:56

Kochani koledzy!
Pisałam o tym,że stworzyłam własny program na bazie innych programów i zaoferowałam,że prześlę go wszystkim zainteresowanym.Odzew był ogromny,w ciągu tych paru dni wysłałam go 86 razy.Cieszę się,że mogłam pomóc,ale niektórzy wręcz żądają,aby dosłać im rozkład materiału do tego programu.Otrzymywałam maile,że "chyba się pomyliłam i nie wszystko przysłałam,bo jeszcze ma być rozkład, a jeśli tego nie wiem, to właściwie nie powinnam być nauczycielem", albo "widzę,że przesyłasz bez rozkładu, doślij mi go szybciutko".Ludzie,ruszcie sami głową!!!
Dostałam też bardzo wiele niezwykle sympatycznych listów z podziękowaniami i ....ofertą pomocy, przesłania materiałów, zdjęć, podkładów muzycznych.Tym wszystkim ludziom bardzo dziękuję, na pewno skorzystam.
A do innych apeluję-ruszcie czaszką,nie zwalajcie wszystkiego na innych!!!

olciafasolcia26
Posty: 90
Rejestracja: 2009-06-25, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: olciafasolcia26 » 2009-09-04, 17:02

alicjam gratuluje :) a ma ktoś coś gotowego z zajęć artystycznych z muzyki? Bo się głowie ...

kolha
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-11, 18:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: kolha » 2009-09-04, 18:27

W tym sama prawda. Oczywiście można sobie pomagać, ale jednak każdy tworzy pod kątem swojej grupy. Też mam problemy z tą nowością. Cały czas myślę, co zrobić, by przy skromnych środkach szkoły zajęcia były atrakcyjne. Czy to się uda? Nie wiem. Pozdrawiam Wszystkich zdezorientowanych Artystów.

alicjam_78 pisze:Kochani koledzy!
Pisałam o tym,że stworzyłam własny program na bazie innych programów i zaoferowałam,że prześlę go wszystkim zainteresowanym.Odzew był ogromny,w ciągu tych paru dni wysłałam go 86 razy.Cieszę się,że mogłam pomóc,ale niektórzy wręcz żądają,aby dosłać im rozkład materiału do tego programu.Otrzymywałam maile,że "chyba się pomyliłam i nie wszystko przysłałam,bo jeszcze ma być rozkład, a jeśli tego nie wiem, to właściwie nie powinnam być nauczycielem", albo "widzę,że przesyłasz bez rozkładu, doślij mi go szybciutko".Ludzie,ruszcie sami głową!!!
Dostałam też bardzo wiele niezwykle sympatycznych listów z podziękowaniami i ....ofertą pomocy, przesłania materiałów, zdjęć, podkładów muzycznych.Tym wszystkim ludziom bardzo dziękuję, na pewno skorzystam.
A do innych apeluję-ruszcie czaszką,nie zwalajcie wszystkiego na innych!!!

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: mateoo » 2009-09-04, 18:28

Ja też nic nie mam, może Mac, skoro zrobili plastykę , to i zaj.muzyczne wezmą pod uwagę...
Sztuka jest pokarmem duszy.

kolha
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-11, 18:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: kolha » 2009-09-04, 18:45

mateoo pisze:Ja też nic nie mam, może Mac, skoro zrobili plastykę , to i zaj.muzyczne wezmą pod uwagę...

Może z tzw gotowców /umieszczonych np w internecie stworzyć nową całość? Zarówno z materiałów dotyczących lekcji plastyki, czy muzyki, jak i programów kół zainteresowań. Oczywiście uwzględniając podstawę programową. No i spokojnie czekać na wydawnictwa?

niesnies
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-03, 00:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: niesnies » 2009-09-05, 00:48

Tak zupełnie spokojnie to tez nie mozemy czekac, az wydawnictwa nam pomogą, bo myslę ze nie pomogą, a dyrektor przynajmniej mój juz sie dopytuje o program i byloby dobrze dla mnie, gdybym go miała na już!!!!
Pozdrawiam.

magro
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-26, 21:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: podlaskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: magro » 2009-09-06, 21:08

Witam Forumowiczów
Jestem tu nowa, a trafiłam przez te nieszczęsne zaj. artystyczne. W sumie pomysł dobry, tylko należało dać więcej informacji i czasu na przygotowanie się do nich. Kazdy rozgarnięty dyrektor powinien w miarę możliwości przerzucić je na 2 i 3 klasę, aby przyjrzeć się jak to wyjdzie. Uczniowie (już w czerwcu) mieliby czas i okazję do wypowiedzenia się co ich interesuje, nauczyciel na to odpowiedziałby możliwościami jakie posiada on i placówka i byłoby PIĘKNIE, a wyszło jak zawsze. Owszem papier wytrzyma, nauczyciel tez da radę. Nie takie hopki przerabialiśmy.
A tak na marginesie na konferencji sierpniowej p. metodyk (plastyka+muzyka....) nie potrafiła nic, dosłownie nic, poradzić n-lom odnośnie tych zajęć, bo wszystko "niewiadomo". A z tego co dało się wyczytać ze strony MEN potrzebna jest cała oprawa przedmiotu: program, PSO-z wymaganiami na poszczególne stopnie, rozkład materiału. Mądry dyrektor da więcej czasu na stworzenie programu niż początek września. W końcu nie wszyscy nauczyciele muszą umieć pisać programy własne. A jak dyrektor dopytuje o program, to może niech pokaże jaki napisał lub wesprze w tworzeniu:) Niektórzy są np. stażystami.... albo po prostu woleliby zapłacić, lepiej- dostać, gotowy program jak to mają inni przedmiotowcy.
Pozdrawiam Artystów serdecznie. Łączmy się w radościach i troskach :lol:

anetka676
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-03, 22:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: opolskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: anetka676 » 2009-09-07, 11:21

Witam. Też się głowie nad programem do zajęć tanecznych, ale chyba jeszcze nikt czegos takiego nie wymyslił, gdyby jednak tak, to prosze o pomoc... (dopiero wróciłam z macierzyńskiego), a Alicji ślicznie dziękuję :)

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: mateoo » 2009-09-07, 14:32

A czy ktoś ma program do zajęć 'Kultura hip-hop" może ? Bo tylko to oprócz zwykłego zespołu wokalno-instrumentalnego mi przychodzi do głowy.. Ktoś na forum nawet już wspominał o hip-hopie.

A i zajęcia mogą łączyć w sobie różne dyscypliny sztuki, więc o grafitti też możnaby zrobic
Sztuka jest pokarmem duszy.

olciafasolcia26
Posty: 90
Rejestracja: 2009-06-25, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: olciafasolcia26 » 2009-09-07, 16:34

Witajcie artyści ja robię z gimnazjalistami kulturę Hip-hopu i dziś już ich podzieliłam na grupy każda omawia swoje zagadnienia mają na to miesiąc, a wtedy działamy :) ja po prostu do programu zajęć wokalno-instrumentalnych dodałam blok zajęć o kulturze hip-hopu, i na szczęście nie oddałam jeszcze programu do zatwierdzenia bo w nim dłubie i dłubie, a chcę dodac jeszcze kulturę Rock, Haus, Pop- piosenkarstwo, bo widać że im się podoba taka forma pracy :) do tego jestem stazystką z rocznym dzieckiem bo wróciłam z krótkiego wychowawczego i w koncu zaczynam pracę w swoim zawodzie :) ... więc śmiało możecie robić te zagadnienia. Musze powalczyć nad rozkładem materiału, a to kurcze trudne bo do końca nie skończyłam swojego programu :( może się jakoś podzielimy?

alicjam_78
Posty: 52
Rejestracja: 2008-09-16, 20:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: alicjam_78 » 2009-09-07, 16:55

A ja właśnie kończę pisać rozkład materiału do mojego planu.Dyrekcja mój plan przyjęła i nic nie mówiła,tzn.niczego nie kazała poprawiać.


Wróć do „Przedmioty artystyczne”