zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

olciafasolcia26
Posty: 90
Rejestracja: 2009-06-25, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: olciafasolcia26 » 2009-09-07, 17:00

Alicjo a przyślij mi twój program zobaczę co tam potworzyłaś... piszesz z plastyki ... , ale może ja bym mogła coś podpatrzeć co mi by się przydało do mojego, ... czy podstawa programowa zabrania łączenia tych dwóch dziedzin sztuki?
krasnal.ola@wp.pl.

alicjam_78
Posty: 52
Rejestracja: 2008-09-16, 20:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: alicjam_78 » 2009-09-07, 17:14

Nie wiem czy zabrania.To mają być niby zajęcia artystyczne: muzyczne lub plastyczne, ale ja i tak połączyłam to trochę i wykorzystuję muzykę na zajęciach plastycznych.Program jest do pobrania w dziale publikacji, zamieściłam jako "Inne".

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: mateoo » 2009-09-07, 17:42

Nie zabrania. W internecie przeczytałem to na stronie Men chyba, np. koło teatralno-muzyczne itd.
Sztuka jest pokarmem duszy.

alicjam_78
Posty: 52
Rejestracja: 2008-09-16, 20:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: alicjam_78 » 2009-09-07, 17:44

SKOŃCZYŁAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM!!!!!!!!!

egelka
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-07, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: podlaskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: egelka » 2009-09-07, 19:52

Witajcie. Jestem nowa i bardzo potrzebuję pomocy przy tworzeniu programu do zajęć artystycznych z muzyki. Dostałam godzinę w kl. I przyczym nie ma muzyki w tym roku tylko w następnym

margo17
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-07, 23:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: margo17 » 2009-09-07, 23:11

Witam serdecznie ! mam wielką prośbę na jutro mam przedstawić dyrekcji mojego gimnazjum program nauczania z zajęć artystycznych . Sciągnełam sobie probram z www.mac.pl ale plik zapisał sie z uszkodzeniem :( teraz jak na złość nie wchodzi mi strona mac:( Ma moze ktoś pobrany program z fotografi cyfrowej? bede wdzięczna za pomoc i o przesłanie mi owego programu na meila .Pozdraiwam :D

olciafasolcia26
Posty: 90
Rejestracja: 2009-06-25, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: olciafasolcia26 » 2009-09-08, 07:31

Gratulacje Alicjo :) należą Ci się po tej męczarni z pisaniem :) pozdrawiam

iwona70
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-31, 22:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: iwona70 » 2009-09-08, 22:28

Brawo Alicjo :D program jest niezły :lol: teraz ja modyfikuję swoje zajęcia, pozdrawiam :rotfl: :rotfl:

wojtas_rzeszow
Posty: 12
Rejestracja: 2009-01-03, 00:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: podkarpackie

zajęcia artystyczne - nie taki straszny wilk jakim go malują

Postautor: wojtas_rzeszow » 2009-09-14, 22:24

Witam wszystkich forumowiczów. Jak widzę te " zajecia artystyczne przyprawiają Was o mdłości " Faktycznie to " owo " może i niesie za sobą jakieś obawy, ale mam nadzieję, że szybko się z tym uporacie ( uporamy ). Alicjo - program który napisałaś jest naprawde godny polecenia ! .
Ja chciałem Was zapytać czy materiał w formie nut, opracowań wokalno instrumentalnych na proste instrumenty oraz max 2 głosy, czy np. zbiór opracowań na chór w głosach rownych a do tego nagrania akompaniamentów fortepianowych byłby dla Was przydatny ???.
Zabieram się właśnie do złożenia takich materiałów w jedną całość w formie zeszytu dla ucznia oraz materiałów pomocniczych dla nauczyciela.
Co o tym sądzicie - czy chętnie zajżelibyście do takich materiałów ???? . POzdrawiam wszystkich rozśpiewanych, roztańczonych, rozmalowanych i rozegranych > Wojtek

olciafasolcia26
Posty: 90
Rejestracja: 2009-06-25, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: olciafasolcia26 » 2009-09-14, 23:45

Oj ja bardzo chętnie :) bo nie mam czasu opracowywać na swój zespół wokalno instrumentalny, teraz właśnie opracowuje na dzień nauczyciela kilka pozycji muzycznych
... :) pozdrawiam i cierpliwie poczekam na pomoce :)
ps. tez skończyłam już swój program autorski z zajęć artystycznych z muzyki :) czekam na opinie dyrektora i wtedy go opublikuje :)

krystyna0
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-31, 22:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: krystyna0 » 2009-09-15, 22:08

Witam, czy ktoś napisał może plan wynikowy do zajęć artystycznych, do programu ARCHITEKTURA z MACA? Byłabym wdzięczna za udostępnienie. :roll:

domini6
Posty: 12
Rejestracja: 2008-05-22, 11:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka, Plastyka, Informatyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zajęcia artystyczne - nie taki straszny wilk jakim go ma

Postautor: domini6 » 2009-09-17, 18:32

wojtas_rzeszow pisze:Witam wszystkich forumowiczów. Jak widzę te " zajecia artystyczne przyprawiają Was o mdłości " Faktycznie to " owo " może i niesie za sobą jakieś obawy, ale mam nadzieję, że szybko się z tym uporacie ( uporamy ). Alicjo - program który napisałaś jest naprawde godny polecenia ! .
Ja chciałem Was zapytać czy materiał w formie nut, opracowań wokalno instrumentalnych na proste instrumenty oraz max 2 głosy, czy np. zbiór opracowań na chór w głosach rownych a do tego nagrania akompaniamentów fortepianowych byłby dla Was przydatny ???.
Zabieram się właśnie do złożenia takich materiałów w jedną całość w formie zeszytu dla ucznia oraz materiałów pomocniczych dla nauczyciela.
Co o tym sądzicie - czy chętnie zajżelibyście do takich materiałów ???? . POzdrawiam wszystkich rozśpiewanych, roztańczonych, rozmalowanych i rozegranych > Wojtek



Jak najbardziej takie publikacje są potrzebne. Oczywiście z dołączonymi płytkami. Fajną jest też sprawą gdyby były akompaniamenty fortepianowe, lub na inny skład instrumentów. Ale ważny jest tu odpowiedni dobór tonacji- nie za wysoko i nie za nisko. Mało jest dziś dzieci czysto intonujących, a już o wysokościach też trudno powiedzieć.

Pozdrawiam domini6

ewe_b
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-19, 16:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: ewe_b » 2009-09-19, 16:10

Witam wszystkich. Jestem nauczycielem w gimnazjum. Uczę plastyki i techniki. Właśnie jestem w trakcie pisania programu dla dzieciaków wg. nowej podstawy programowej. Jak już złożę to wszystko w jakąś sensowną całość chętnie udostępnię.
Pozdrawiam.

zosial
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-19, 10:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: zosial » 2009-09-19, 22:10

Witam, mam do Was pytanie. W tym roku mam w pierwszym semestrze 1 klasy gimnazjum muzykę, a drugim plastykę. Jak sądzicie, czy zajęcia artystyczne (1 godzina tygodniowo przez cały rok) mogę tez tak podzielić? Bardzo proszę o radę...

domini6
Posty: 12
Rejestracja: 2008-05-22, 11:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka, Plastyka, Informatyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: zajęcia artystyczne w gimnazjum wg. nowej podstawy!!!!!!!!!!

Postautor: domini6 » 2009-09-20, 09:18

Moim zdaniem jak podzielisz muzykę i plastykę semestrami to zależy tylko od ciebie. Pod warunkiem, że masz kwalifikacje do obu przedmiotów. Ja przez kilka lat prowadziłam naprzemiennie (lekcja muzyki, lekcja plastyki- epokami dzieciakom przekazywałam), ponieważ to podwójna robota- bo trzeba wystawić po dwie oceny, dlatego w tym roku uczę I semestr muzykę II semestr plastyka.

Jeśli chodzi o zajęcia artystyczne- to jest wielka niewiadoma. Tak naprawdę nie jest nigdzie napisane jak to można podzielić. Zresztą zgodnie z sugestią pani Hall, szkoła ma byc autonomiczna. W każdej szkole ma byc co innego.

Ja pracuję w miejskim gimnazjum ( a właściwie w dwóch), w tym roku w 1 klasach w jednym mam po jednej godz muzyki i plastyki a w drugim tylko jedną godzinę- więc robię muzykę.
Zajęcia artystyczne od przyszłego roku. Ale w jednym z gim dyrekcja zdziwiła sę, że to n-l muzyki i plastyki ma prowadzić zaj art. :roll:

Pozdrawiam


Wróć do „Przedmioty artystyczne”