koło muzyczne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: koło muzyczne

Postautor: vuem » 2011-01-23, 21:09

Wiele zespołów nagrało coś z orkiestrami symfonicznymi, np Metallica, więc jakiś złoty środek można znaleźć :wink:

No i pisałaś o kole muzycznym, więc po kiego grzyba jakimiś programami się przejmujesz?

barbara.boguszewska
Posty: 6
Rejestracja: 2011-01-18, 15:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: koło muzyczne

Postautor: barbara.boguszewska » 2011-01-26, 18:00

Koło naukowe ma poszerzać program nauczania, ale chyba sam wiesz jak się kończą nauczycielskie próby złamania pewnych konwencji...nie mieszkamy w USA i nasze szkoły są wciąż jeszcze hermetyczne

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: koło muzyczne

Postautor: vuem » 2011-01-26, 19:16

Czemu, ja tak rozumianego hermetyzmu nie zauważam. Znam szkołę, w której w ramach dodatkowych zajęć działa zespół rockowy, gdzie indziej kółko dyskusyjne - bynajmniej o żadnych Żorżach Bidetach nie pitolą;)

MiroslawSkwarek
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-17, 17:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: koło muzyczne

Postautor: MiroslawSkwarek » 2011-03-17, 19:21

Ja bym na początku pokazał uczniom jak wygląda od kuchni praca np. aktora w teatrze. Zaraziłbym ich pasją aktorstwa (jakaś ciekawa prezentacja) i dopiero po takim wstępie zaczęlibyśmy chodzić do teatru.

Jeżeli chodzi o zajęcia muzyczne to także niezbędne jest to aby uczniowie grali. Warto zrobić to metodą projektu: dajemy instrumenty, polecenie (zadanie) wydrukowane na kartce i czas np. 20 min. na skomponowanie utworu np. mój dzień w szkole.
Prowadzę bloga na którym pomagam w promocji szkoły. Odwiedź mojego bloga o promocji szkoły!

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: koło muzyczne

Postautor: Cytryn » 2011-03-17, 22:05

Jeżeli chodzi o zajęcia muzyczne to także niezbędne jest to aby uczniowie grali. Warto zrobić to metodą projektu: dajemy instrumenty

Czyli grzechotkę, nadżarty tamburyn i plastikowy flet prosty, bo tylko to jest w szkole na stanie :jupi:
polecenie (zadanie) wydrukowane na kartce i czas np. 20 min. na skomponowanie utworu

Łoł...skomponowanie...a ta kartka to im po co? :faja: Jak niby mają zapisać ten "utwór", skoro nie znają nut?

Znaczy się- piszesz o szkole muzycznej, nie o publicznej, tak? Bo takie warsztaty to tam przejdą, w publicznej szkoda gadać...


Wróć do „Przedmioty artystyczne”