Praca w Polskiej szkole

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

xxxkatexxx
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-06, 22:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Chemia, ...
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Praca w Polskiej szkole

Postautor: xxxkatexxx » 2017-02-06, 23:07

Hi, od 10 lat pracuje w brytyjskiej podstawowce uczac glownie klasy koncowe -Yr5 and 6 (Studia magisterkie-Politologia -ukonczone w Polsce /Erasmus w Belgii - natomiast kwalificaje nauczycielskie w Londynie) Od pewnego czasu krazy mi po glowie szalona mysl powrotu do domu. Zastanawiam sie, zwazywszy na rosnacy spadek przyrostu naturalnego, jakie sa szanse i przede wszyskim w jaki sposob zabrac sie za szukanie pracy w polskich szkolach.
Wszelkiego rodzaju podpowiedzi beda bardzo docenione.

Pozdrawiam, Kaska

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Praca w Polskiej szkole

Postautor: sowanna » 2017-02-08, 20:09

pytanie, czy kwalifikacje są uznawane przez MEN. skontaktuj się z kuratorium i podpytaj. Następnie w okolicach marca można zacząc wysyłać CV, lecz nie nalezy się nastawiać na duży odzew. Najlepiej będzie poprzez kontakt bezpośredni np. dzwonisz, pytasz isę jak sytuacja etc., a potem dopytujesz ise do kogo możesz wysłać CV lub po prostu idziesz do szkoły bezpośrednio. Na twoim miejscu zastanowiłabym się nad krokiem powrotu. Polska edukacja jest w trakcie rewolucji, a nie reformy, więc wielu n-li będzie zwalnianych lub bedą szukane miejsca pracy - w pierwszej kolejności - dla nich.

Jeśli już chcesz wracać, to radziłabym szukac pracy prędzej w zawodach związanych z politologią - ministerstwa, urzedy, wydawnictwa, instytucje unijne, fundacje rządowe/unijne etc.

Radzę rozważyć sprawę

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Praca w Polskiej szkole

Postautor: sowanna » 2017-02-08, 20:19

ewentualnie własny biznes ;) Z tym, ze musiałabyś mieć dyrektora z odpowiednimi uprawnieniami

clouli
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-19, 21:50
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Praca w Polskiej szkole

Postautor: clouli » 2017-10-19, 21:59

Własny biznes to zawsze dobry pomysł. Ja teraz miałam okazję być na reklama i sporo się na ten temat dowiedziałam. Może też ktoś był?

grzegorzww
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-05, 18:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Praca w Polskiej szkole

Postautor: grzegorzww » 2018-01-10, 14:58

Ja BARDZO przepraszam, ale osoba, która pisze POLSKIEJ wielką literą, NIE POWINNA pracować w polskiej szkole.


Wróć do „Szukam pracy”

cron