idealna lekcja w terenie

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

suri83
Posty: 40
Rejestracja: 2013-08-30, 07:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: idealna lekcja w terenie

Postautor: suri83 » 2014-08-30, 11:08

Prezentowane są rzeczywiste gatunki (łącznie z opolskim odkryciem). Wygląda mi to na metalowy szkielet i jakieś piankowe wypełnienie (tzn. wypełnienie jakiegoś szablonu), ale trzeba poszukać szczegółów jak je stworzyli.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: idealna lekcja w terenie

Postautor: iluka » 2014-08-30, 11:13

:mrgreen:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Przyrodniczka33
Posty: 2
Rejestracja: 2014-10-13, 14:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: idealna lekcja w terenie

Postautor: Przyrodniczka33 » 2014-10-13, 15:14

Świetne miejsce powstało koło reklama to miejsce, które stale się rozwija. Od lat są tu zagrody ze zwierzętami - strusie, świnki wietnamskie, bażanty, kozy. I bajka Czerwonego Kapturka. Chyba w zeszłym roku zrobili na wyspie wystawę maszyn rolniczych a teraz otwarli nową część parku z wielkimi owadami, grzybami i nowymi bajkami. Przyjechaliśmy na wybraną lekcję, którą poprowadziły dwie miłe panie. Uczniowie dostali jeszcze teczki z gadgetami i materiałami do powtórki w domu. Miło i rzeczowo. Polecam na ciekawą lekcję w terenie!
Ostatnio zmieniony 2014-10-13, 16:42 przez Przyrodniczka33, łącznie zmieniany 1 raz.

Przyrodniczka33
Posty: 2
Rejestracja: 2014-10-13, 14:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: idealna lekcja w terenie

Postautor: Przyrodniczka33 » 2014-10-13, 15:18

Bowinka pisze:Ja jestem ciekawa jak tworzą takie ogromne figury gadów, wygląda to jak rzeźba, tylko w czym? I może nauczyciele biologii powiedzą czy pokazane są rzeczywiste gatunki czy nie?


Te figury tworzy się z włókna szklanego łączonego jakimś klejem. Takie figury wielkich owadów są m. in. na reklama to miejsce, które stale się rozwija. Od lat są tu zagrody ze zwierzętami - strusie, świnki wietnamskie, bażanty, kozy. I bajka Czerwonego Kapturka. Chyba w zeszłym roku zrobili na wyspie wystawę maszyn rolniczych a teraz otwarli nową część parku z wielkimi owadami, grzybami i nowymi bajkami. Przyjechaliśmy na wybraną lekcję, którą poprowadziły dwie miłe panie. Uczniowie dostali jeszcze teczki z gadgetami i materiałami do powtórki w domu. Miło i rzeczowo. Polecam na ciekawą lekcję w terenie!
Ostatnio zmieniony 2014-10-13, 16:43 przez Przyrodniczka33, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”