Wystawa Human Body z uczniami

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: izolator » 2013-08-22, 11:41

nie wiem jaki sens ma jeżdżenie na ta wystawe z uczniami skoro wartosc merytoryczna ma zadna. Ta wystawa nie powstala w celu nauki anatomii tylko zeby szokowac/wzbudzac kontrowersje.

ewejul
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-31, 15:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: ewejul » 2013-08-22, 12:38

matmanamaksa pisze:Czytam i zastanawiam się, czy to forum zakonu sióstr zgromadzenia a-fu?


A ja czytam i zastanawiam się, czy na tym forum już nie można wyrazić własnego zdania, które nie wszystkim musi się podobać, ale jednak wielu próbuje na jego temat ironizować?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: iluka » 2013-08-22, 15:02

ewejul pisze:zy na tym forum już nie można wyrazić własnego zdania, które nie wszystkim musi się podobać
Ależ można. I właśnie każdy je wyraża.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: vuem » 2013-08-22, 15:24

ewejul pisze:ale jednak wielu próbuje na jego temat ironizować?


Bo śmiech to zdrowie:)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: haLayla » 2013-08-22, 15:43

vuem pisze:Uczniowie gimnazjum - w większości - chętnie pojadą, by obejrzeć ... trupy. Nie wystawę, nie po lekcję anatomii.


Myślisz, że tylko uczniowie gimnazjum? Obecnie nawet dla niektórych studentów ludzkie ciało jest przedmiotem jakichś niezdrowych uczuć i zabaw. O rzucaniu preparatami nie wspominając.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: vuem » 2013-08-22, 20:10

haLayla pisze:Myślisz, że tylko uczniowie gimnazjum? Obecnie nawet dla niektórych studentów ludzkie ciało jest przedmiotem jakichś niezdrowych uczuć i zabaw. O rzucaniu preparatami nie wspominając.


Zapowiedź, że jedziemy tu i tu, w takim, a takim celu i w związku z tym liczę na takie, a nie inne zachowanie trafi znacznie łatwiej do starszych niż młodszych.

Po drugie, autorka wątku wskazała na takich uczniów.

Co do niezdrowych uczuć i zabaw, to durnie mogą się zdarzyć w każdej grupie.
W przypadku wspomnianych studentów dochodzi element spowszednienia, dla was takie trzewia to ja ćwiczeniówka dla uczni. :mrgreen:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: haLayla » 2013-08-22, 21:18

vuem pisze:
haLayla pisze:Myślisz, że tylko uczniowie gimnazjum? Obecnie nawet dla niektórych studentów ludzkie ciało jest przedmiotem jakichś niezdrowych uczuć i zabaw. O rzucaniu preparatami nie wspominając.


Zapowiedź, że jedziemy tu i tu, w takim, a takim celu i w związku z tym liczę na takie, a nie inne zachowanie trafi znacznie łatwiej do starszych niż młodszych.


Być może. Ale i tak zastanawiam się jaki miałby być cel pokazywania dzieciom spreparowanego ludzkiego ciała.

Co do niezdrowych uczuć i zabaw, to durnie mogą się zdarzyć w każdej grupie.
W przypadku wspomnianych studentów dochodzi element spowszednienia, dla was takie trzewia to ja ćwiczeniówka dla uczni. :mrgreen:


A potem ludzie mają pretensje, że dla niektórych pacjent jest tylko bezimienną procedurą leczniczą.
<3

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: izolator » 2013-08-22, 21:25

spreparowane cialo to jeszcze nic, jedna z ekspozycji polega na dwoch obdartych ze skory trupach w pozycji sugererujacej uprawianie seksu. gdzie tu jakakolwiek wartosc edukacyjna

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: vuem » 2013-08-22, 21:42

izolator pisze:gdzie tu jakakolwiek wartosc edukacyjna


Że chwile uniesienia, czy szczytu emocji mogą mieć zgubne skutki dla serca na ten przykład ;)


haLayla pisze:Być może. Ale i tak zastanawiam się jaki miałby być cel pokazywania dzieciom spreparowanego ludzkiego ciała.


Małostkowy.

haLayla pisze:A potem ludzie mają pretensje, że dla niektórych pacjent jest tylko bezimienną procedurą leczniczą.


Bezimienną procedurą?

Raczej - może imiennie niekoniecznie określoną, ale bardzo konkretną kwotą z NFZ. ;)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: haLayla » 2013-08-22, 21:52

vuem pisze:
haLayla pisze:Być może. Ale i tak zastanawiam się jaki miałby być cel pokazywania dzieciom spreparowanego ludzkiego ciała.


Małostkowy.


To jest odpowiedź na pytanie: "Jaką negatywną cechę mogę przypisać haLayli?", a nie na to, które zadałem :P

haLayla pisze:A potem ludzie mają pretensje, że dla niektórych pacjent jest tylko bezimienną procedurą leczniczą.


Bezimienną procedurą?

Raczej - może imiennie niekoniecznie określoną, ale bardzo konkretną kwotą z NFZ. ;)


Właśnie. A kwota to nie imię. Pacjenci mają imiona, a nie kwoty.
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: edzia » 2013-08-23, 08:53

iluka pisze:Nie byłam i absolutnie nie wybieram się. :ass:
He he, a sądziłam, że wszystko musisz osobiście zobaczyć, jak wcześniej jakiś program, by dopiero potem wyrazić swoje zdanie na ten temat. ;)

Aliza
Posty: 6
Rejestracja: 2013-08-18, 14:12
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: Aliza » 2013-08-23, 14:41

vuem pisze:Genitalia, czy płuco, wielkiej różnicy nie ma ;)
Ja widzę jedynie problem jeden.
Uczniowie gimnazjum - w większości - chętnie pojadą, by obejrzeć ... trupy. Nie wystawę, nie po lekcję anatomii.


ojjj bez przesady, daleka jestem od takich uogólnień... Nie twierdzę, że wszyscy moi uczniowi są dojrzali będą potrafili podejść do wystawy z nalezytą powagą, ale nie równałabym też w dół. Są uczniowie dojrzali i głodni wiedzy i dla nich na pewno wysatwa będzie ciekawym przeżyciem

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: vuem » 2013-08-23, 18:45

haLayla pisze:To jest odpowiedź na pytanie: "Jaką negatywną cechę mogę przypisać haLayli?", a nie na to, które zadałem :P


Cel małostkowy haLaylo, cel. :wink:

Na sugerowane pytanie mam inna odpowiedź ... ciekawszą :mrgreen:

haLayla pisze:Właśnie. A kwota to nie imię. Pacjenci mają imiona, a nie kwoty.


Jasne, ja mam imię dla mojej pani doktor, to porządna lekarka, ale zdarza się zbyt często, że imie to drugorzędna sprawa.
Oczywiście to nie jakaś wyjątkowa przywara lekarzy, po prostu niektórzy ludzie tak mają.

Aliza pisze:dla nich na pewno wysatwa będzie ciekawym przeżyciem


Ilu uczniów oceniasz, że patrzeć będzie na zakamarki trzustki, wiązania mięśni, a ilu zadowoli się doznaniem obcowania z trupami ? ;)

Nie żebym szczególnie nisko oceniał ogół społeczeństwa w tym wieku, ale nie oszukujmy się, ilu dorosłych tam trafia nie z powodu zainteresowania anatomią, a szumem medialnym wokół wystawy, szokującymi jak by na to nie patrzeć eksponatami?

Summa summarum, jeśli bym miał poświęcić czas i pieniądze, to w tuziny pójdą pomysły znacznie przyjemniejszych i korzystniejszych zarówno dla wiedzy jak i ogólnego rozwoju wycieczek.

Tak więc, nie warto moim zdaniem.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: haLayla » 2013-08-23, 22:23

vuem pisze:
haLayla pisze:To jest odpowiedź na pytanie: "Jaką negatywną cechę mogę przypisać haLayli?", a nie na to, które zadałem :P


Cel małostkowy haLaylo, cel. :wink:


Myślałem, że to chodzi o mnie :mrgreen:

Na sugerowane pytanie mam inna odpowiedź ... ciekawszą :mrgreen:


Nie chcę wiedzieć :wink:
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wystawa Human Body z uczniami

Postautor: vuem » 2013-08-24, 10:44

haLayla pisze:Nie chcę wiedzieć :wink:


I tak się dowiesz :twisted:


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”

cron