ciekawa przyroda 4-6

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

lu20
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-16, 23:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: łódzkie

ciekawa przyroda 4-6

Postautor: lu20 » 2015-08-19, 15:24

Poszukuję pomysłów na ciekawe lekcje przyrody w SP. Dopiero zaczynam, a metodykę miałam praktycznie żadną na podyplomówce, niewiele wiem niestety, ale chcę sie doszkolić. Proszę pomóżcie, może jakąś literaturę podpowiecie?
Marta

Verbin
Posty: 34
Rejestracja: 2011-10-17, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ciekawa przyroda 4-6

Postautor: Verbin » 2016-03-08, 00:50

Napisz z jakiego wydawnictwa masz obudowę,może wtedy poradzimy :wink:

katarzynastrojek007
Posty: 27
Rejestracja: 2018-08-03, 13:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: łódzkie

Re: ciekawa przyroda 4-6

Postautor: katarzynastrojek007 » 2019-05-24, 14:26

Pisałam w innym poście- Polecam Moduł Woda z Moje Bambino

FritzMcclaney
Posty: 6
Rejestracja: 2023-07-10, 18:52
Kto: rodzic
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubuskie

Re: ciekawa przyroda 4-6

Postautor: FritzMcclaney » 2023-07-10, 18:58

dzięki za udostępnienie

zeniewiad
Posty: 13
Rejestracja: 2023-09-05, 12:56
Kto: uczeń
Przedmiot: Język francuski, Informatyka, Historia sztuki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ciekawa przyroda 4-6

Postautor: zeniewiad » 2023-10-17, 10:26

Planowanie lekcji:

Przygotuj plan lekcji, uwzględniając cele nauczania, treści programowe, formy pracy z uczniami i metody dydaktyczne.
Postaraj się tworzyć ciekawe i interaktywne lekcje, które angażują uczniów, wykorzystują różne materiały dydaktyczne i metody pracy.
Zasoby dydaktyczne:

Wykorzystuj różnorodne zasoby dydaktyczne, takie jak modele, eksperymenty, prezentacje multimedialne, filmy i materiały edukacyjne online, aby wzbogacić lekcje i przyciągnąć uwagę uczniów.
Praca w terenie:

Planuj lekcje w terenie, na przykład w parku, lesie czy nad rzeką, aby uczniowie mogli bezpośrednio obserwować i eksplorować przyrodę. To doskonały sposób na praktyczne doświadczenia.
Współpraca z uczniami:

Zachęcaj uczniów do zadawania pytań i wspólnego odkrywania. Stawiaj na aktywność uczniów, dyskusje i eksperymenty, które pozwalają im rozwijać umiejętność samodzielnego myślenia.
Twórz projekty edukacyjne:

Rozważ organizację projektów edukacyjnych związanych z tematyką przyrody, w których uczniowie będą mogli samodzielnie prowadzić badania i eksperymenty.
Ciągła edukacja:

Rozważ uczestnictwo w szkoleniach i kursach z zakresu metodyki nauczania przyrody, aby rozwijać swoje umiejętności pedagogiczne.
Pamiętaj, że kluczowym elementem udanej lekcji jest zaangażowanie uczniów i dostosowanie metodyki do ich potrzeb i poziomu zaawansowania. Również w miarę jak zdobywasz doświadczenie, będziesz stopniowo rozwijać swoje umiejętności nauczycielskie. Powodzenia w Twojej pracy nauczyciela przyrody!



Dasz rade :D



_____________________________
https://abonamentymedyczne24.pl/enel-med/

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: ciekawa przyroda 4-6

Postautor: tomeh » 2023-11-12, 14:34

Widziałem takie lekcje jak rozpoznawać ślady zwierząt. Opracować zakres jak wyglądają takie ślady przykład a następnie zrealizować lekcję. Na pewno dzieci będą się cieszyć że rozpoznają ślady i tropy a to przecież nauka przez zabawę.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”