CSI: Kryminalne zagadki na lekcjach chemii? Tak!

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

INnCREASE
Posty: 5
Rejestracja: 2019-08-30, 14:31
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: mazowieckie

CSI: Kryminalne zagadki na lekcjach chemii? Tak!

Postautor: INnCREASE » 2019-08-30, 14:32

Nowy rok szkolny, to nowe wyzwania i poszukiwanie ciekawych ćwiczeń motywujących uczniów do zgłębiania tajników nauk ścisłych.
Z przyjemnością informujemy, że w ramach projektu Euro4Science 2.0. z udziałem INnCREASE (http://www.inncrease.eu) zostały przygotowane przewodniki dla uczniów i nauczycieli wspomagające nauczanie przedmiotów ścisłych. Przed uczniami stawiane są wyzwania - rozwiązywanie fikcyjnych spraw kryminalnych, co pozwala im w ciekawy sposób przyswajać wiedzę z takich dziedzin jak chemia, matematyka czy biologia.
Przewodniki zawierają cztery główne rozdziały, które pomogą uczniom lepiej zrozumieć naturę różnych dyscyplin kryminalistycznych (analiza krwi, odciski palców, botanika, entomologia, analiza DNA, toksykologia i kryminalistyka). Wykonując różne ćwiczenia, uczniowie rozwijają myślenie krytyczne poprzez wykorzystywanie technik stosowanych przez specjalistów medycyny sądowej: obserwację, analizę, identyfikowanie i wyjaśnianie dowodów.
Ćwiczenia zostały opracowane w taki sposób, aby zminimalizować koszty własne szkoły i zainspirować uczniów do zaangażowania się w naukę przy pomocy tematu kryminalistyki. Z powodzeniem można ja włączyć do istniejących już programów nauczania lub wykorzystać w rożnego rodzaju zajęciach dodatkowych. Zapraszamy do pobrania przewodników http://euro4science2.eu/toolbox/?lang=pl

Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”