Geografia Gimnazjum

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ustysia
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-31, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: wielkopolskie

Geografia Gimnazjum

Postautor: ustysia » 2008-09-02, 18:01

Witam serdecznie! Czy ktoś może poradzić z jakich książek korzysta by wprowadzać na lekcji ciekawe ćwiczenia i zadania. Od wczoraj jestem nauczycielem stażystą. Proszę o rady!!!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
p0j0
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-28, 18:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: pomorskie

Re: Geografia Gimnazjum

Postautor: p0j0 » 2008-09-28, 19:25

Stosunkowo prostym i przyjaznym dla ucznia 8) jest podręcznik "Puls Ziemi " obecnie wydawany przez "Nową Erę", a kiedyś przez "Rożaka". Do tego są oczywiście zeszyty ćwiczeń dla ucznia, ilustrowany atlas geograficzny, podręcznik dla nauczyciela z gotowym planem dydaktycznym i wymaganiami edukacyjnymi oraz przykładowymi testami sprawdzającymi :twisted: . Podręcznik dla ucznia zawiera samouczki z trudniejszych partii materiału oraz po każdym dziale zestaw zadań kontrolnych. Po zalogowaniu się na stronie wydawnictwa dostępna jest też spora ilość materiałów w wersji elektronicznej. Jedyną wadą w/g mnie jest brak geografii regionalnej w kl. II, zamiast której autorzy "wcisnęli" całą geografię ekonomiczną. Ale to też można ciekawie zrealizować :roll: Pracowałem już na Wikingu, Nowej Erze /4podreczniki na 3 lata !!!/ i Planecie, ale ten chyba jest najlepszy z tych wszystkich. Sorry że tak późno wyrwałem się z tą odpowiedzią, ale dopiero się tu zapisałem.
Pzdr
P.J.

PS
Jak coś więcej, to na maila pawel.jakusz@op.pl lub GG 5951779

A... :devil: Jeżeli potrzebujesz jakieś testy to w Chomikuj.pl na profilu G20 znajdziesz gotowe co prawda w pdf, ale są programy do konwersji na word'owski doc i można sobie powycinać co potrzeba.
Ostatnio zmieniony 2008-10-29, 18:50 przez p0j0, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”