Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

alinamroz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-16, 14:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: wielkopolskie

Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

Postautor: alinamroz » 2009-02-16, 21:31

Witam wszystkich. Już nie wiem gdzie mam szukać. Przeglądałam tę książkę i stwierdziłam, że test jest bardzo fajny, a najśmieszniejsze jest to, że nigdzie w okolicy nie mogę znaleźć. Obiecałam dzieciakom, że z pochodnych węglowodorów będą mieli test ABCD bo przeważnie mają opisówkę, a że ta klasa nigdy mnie nie zawiodła, to ja też nie chcę ich zawieść. Ma ktoś może skan tego testu? Nie muszę mieć odpowiedzi, przecież sobie poradzę. Chodzi mi o sam test. Jest fajnie ułożony, a nie mam jak go zdobyć. Dzieciaki zawsze mówią, że daję za trudne pytania, i tym razem, chce im udowodnić jak bardzo się mylą i nie chcę sama testu układać.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

Postautor: edzia » 2009-02-17, 09:53

alinamroz pisze:Przeglądałam tę książkę i stwierdziłam, że test jest bardzo fajny, a najśmieszniejsze jest to, że nigdzie w okolicy nie mogę znaleźć.
To widziałaś ten test, czy nie? Jeśli widziałaś, to w czym problem? Jako nauczyciel nie masz tej książki?

I jak to możliwe, by 33 - letni nauczyciel nie potrafił ułożyć testu do materiału, który przerabia na lekcjach? A tłumaczenie, że nie chcesz sama testu układać, bo dzieciaki mówią, że dajesz za trudne pytania, jest... dziecinne. Chyba lepiej wiesz, jakie masz wymagania, lepiej, niż autor książkowego testu, prawda?

Takie pytanko do Ciebie: Jaki masz stopień awansu?

alinamroz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-16, 14:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

Postautor: alinamroz » 2009-02-17, 17:29

Widziałam, przeczytałam tylko kilka pytań i nie pamiętam DOKŁADNEJ treści, czy to tak trudno zrozumieć? Nie, nie mam tej książki, bo nigdzie jej nie mogę znaleźć. Owszem, mam 33 lata, lecz jako nauczyciel chemii (w ogóle nauczyciel) pracuję od 1 września 2008 roku. Chcę im UŚWIADOMIĆ, że nie mają racji mówiąc, że zadaję im trudne pytania.
Nie umiecie zrozumieć, tak?
Trudno. Myślałam, że jako "świeżo upieczony" nauczyciel mogę się poradzić bardziej doświadczonych.
Pozdrawiam i dziękuję za "pomoc", choć takowej nie dostałam. A może jednak może mi ktoś pomóc?
Szkoda tylko, że dzieciaki się na mnie zawiodą...

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

Postautor: renati23 » 2009-02-17, 18:12

alinamroz pisze:Myślałam, że jako "świeżo upieczony" nauczyciel mogę się poradzić bardziej doświadczonych.

poradzić - zawsze możesz :D czekać na gotowce - niekoniecznie :wink:

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

Postautor: ejwa » 2009-02-17, 18:15

Bez obrazy, ale chyba zbyt dobrze nie szukałaś. Wystarczy wpisać w google i już wyskakuje kilka stron, na których ta książka jest dostępna za nieduże pieniądze.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

Postautor: edzia » 2009-02-17, 21:04

alinamroz pisze:Chcę im UŚWIADOMIĆ, że nie mają racji mówiąc, że zadaję im trudne pytania. Nie umiecie zrozumieć, tak? (...) Szkoda tylko, że dzieciaki się na mnie zawiodą...
Aby przekonać dzieci, że stawiasz im właściwe wymagania, potrzebujesz jakiegoś książkowego testu? Jedyny sposób, tak? :shock: Sorry, ale ja tego nie umiem zrozumieć.

To jak z tym stopniem awansu?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

Postautor: malgala » 2009-02-17, 22:09

alinamroz pisze:Chcę im UŚWIADOMIĆ, że nie mają racji mówiąc, że zadaję im trudne pytania.

A czy zapoznałaś ich wcześniej z wymaganiami?
Powinny być jasno określone. Uczniowie muszą znać wymagania na poszczególne oceny. Na tej podstawie przygotowujesz sprawdziany. Gotowy test z podręcznika nie musi być z tym zbieżny.
Sprawdzian powinnaś tak przygotować, aby uwzględniał on wymagania na każdą ocenę.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

Postautor: malgala » 2009-02-17, 22:29

alinamroz pisze:Szkoda tylko, że dzieciaki się na mnie zawiodą...

A dlaczego miałyby być zawiedzione?
Czy to tak trudno przygotować test wyboru?
Napisałaś, że dotychczas miały opisówkę, a teraz obiecałaś ABCD.
Przygotuj więc zestaw pytań zaczynając od tych najprostszych na ocenę dopuszczającą, potem kilka kolejnych na dostateczną, dorzuć ze 2 na dobrą, 1 - 2 na bardzo dobrą i jakieś dodatkowe zadanie na celującą. Do każdego napisz 4 różne odpowiedzi, w tym jedną prawidłową.
Przykładowo masz 5 zadań na dopuszczający i 3 na dostateczny. Dopuszczający stawiasz w przypadku poprawnego rozwiązania tych pięciu zadań lub uzyskania łącznie co najmniej 5 punktów, dopuszczający w przypadku rozwiązania zadań na dopuszczający i dostateczny lub zdobycia minimum 8 punktów i tak dalej. Podaj uczniom zasady oceny sprawdzianu na początku. Wskaż wyraźnie, które zadania są na jaką ocenę.
Powodzenia.

alinamroz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-16, 14:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Halina Piankowska, sprawdziany osiągnięć (chemia, gimnazjum)

Postautor: alinamroz » 2009-02-24, 21:33

Jak napisałam, że dzieciaki mówią, że zadaję im za trudne pytania to to samo chyba będą mówiły jak im zrobię ABCD? Czy ja mam coś ze swoją inteligencją i pytania pisane przeze mnie dzieciaki wezmą za jakieś inne. No nic, zostało kilka dni do testu. Jestem tylko na zastępstwie. Dzięki wielkie za pomoc. Bardzo się cieszę, że nie będę musiała być już dłużej nauczycielem bo to środowisko jest jakieś .... dziwne..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po co wam mój stopień awansu? Po co wam cokolwiek, nie umiecie pomóc to się nie odzywajcie. Robicie dziurę w całym....Współczuję dzieciakom, które mają z wami lekcje. No ale cóż.


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”