Rysunki do klasówek

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Rysunki do klasówek

Postautor: marakuja » 2009-02-21, 20:24

Czy ktoś z Was zna może jakąś stronkę , skąd można by było ściągnąć jakieś fajne, przejrzyste, czarnobiałe rysunki o tematyce przyrodniczej do klasówek? Nie mam aż takich wielkich zdolności plastycznych, żeby tworzyć rysunki w komputerze, a poza tym jest to bardzo czasochłonne.
Nie musi to być link do strony, może ktoś ma materiały z takimi rysunkami i mógłby mi dać namiary na nie. Chodzi mi o rysunki typu: drzewo, serce, liść, układy narządów itp...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: dushka » 2009-02-22, 08:24

http://pl.wikipedia.e-katalog.com.pl/wi ... 5%9B%C4%87

http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,52261,254035.html

http://www.bryk.pl/s%C5%82owniki/s%C5%8 ... azowa.html

http://www.biol.uni.wroc.pl/obuwr/rosli ... anics.html

Tu podałam przykłady - paradoksalnie mnóstwo rysunków jest na serwisach typu ściąga, bryk ;) Sama szukam rysunków nie poprzez google, a google grafika. Wklepuję hasło i wyskakują obrazy :D

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: marakuja » 2009-02-22, 10:07

Dzięki, Dushka, tylko, że te rysunki trzeba jeszcze dodatkowo poddawać obróbce, bo często mają opisy- zostawię za dużo kresek przy rysunku- dzieci wypisują bzdury, no bo trzeba wszystko uzupełnić, dam liść złożony- dzieci nie napiszą mi gdzie jest blaszka liściowa, dam niewyraźny rysunek- na ksero będzie całkiem zamazany, kreski nie w tym miejscu co w podręczniku- już duży popłoch na klasówce- po prostu ręce opadają.. Już nie raz tak się nacięłam. Poza tym przysechł mi tusz kolorowy , wystarczy, że rysunek jest w odcieniach szarości i już nic się nie wydrukuje, a nie chce mi się wydawać 70 zł na atrament, który wykorzystam tylko do klasówek i znowu mi zaschnie :) Ostatnio wpadłam na pomysł, żeby hasła wpisywać po angielsku, ale też nie zawsze jest za duży wybór. Siedzę i wymyślam- świat, kontynenty, siatka geograficzna, morza, Ziemia, world, earth....
Chciałabym na klasówce umieszczać więcej rysunków, ale jest to tak czasochłonne, że w końcu rezygnuję.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: dushka » 2009-02-22, 10:32


marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: marakuja » 2009-02-22, 14:18

Dushka, dziękuję za dobre chęci , ale to jeszcze nie to :( Wiem, że marudzę, ale widzę, że jak dzieciom nie dam dokładnych, jednoznacznych rysunków to się gubią ,a nie chciałabym, żeby z tego powodu dostawały gorsze oceny. Z Clipartów robiłam fotosyntezę i warstwy lasu, ale też trochę trzeba nad tym posiedzieć, żeby całość miała ręce i nogi. Marzy mi się gotowy zestaw rysunków, gdzie nie trzeba by było nic robić. Kompletuję sobie takie rysunki z poprzednich lat, ale nie zawsze mam czas, żeby przygotować następne.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: malgala » 2009-02-22, 15:25

To może spróbuj wykorzystać nie tylko czarno białe. Kolorowe można za pomocą programów graficznych przerobić na czarno białe. Można nawet zrobić tak, że tylko główne linie są widoczne.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: dushka » 2009-02-22, 18:16

Malgalo, ale to też czasu wymaga ;)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: malgala » 2009-02-22, 18:22

Nero robi to błyskawicznie, Photo Scape również.

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: marakuja » 2009-02-22, 19:15

Dzięki, wypróbuję kiedyś te programy, chociaż u mnie to nie będzie błyskawicznie. Jak się dorwę do jakiegoś programu graficznego to już wsiąkam ;)

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: adner » 2009-02-24, 07:00

malgala pisze:To może spróbuj wykorzystać nie tylko czarno białe. Kolorowe można za pomocą programów graficznych przerobić na czarno białe. Można nawet zrobić tak, że tylko główne linie są widoczne.


To można zrobić w Wordzie, albo ustawiając przy drukowaniu opcję "drukuj w skali szarości" a następnie "tylko czarny kolor". Obrazki wychodzą bardzo ładne i wyraźne :)

Marakuja, jaką masz wersję Worda?
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rysunki do klasówek

Postautor: marakuja » 2009-02-28, 20:53

Dziękuję bardzo, Adner :) Nie zauważyłam tej opcji drukowania, rzeczywiście rysunki ładnie wychodzą :D W Wordzie, niestety, po przetworzeniu na czarno-białe nie wychodzą idealnie, są zamazane, ale to już nie jest istotne.


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”