Uprawnienia do nauczania geografi

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

burbes
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-22, 19:26
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: burbes » 2010-08-12, 22:27

Witam
Posiadam licencjat z wychowania fizycznego i obecnie zastanawiam się nad studiami magisterskimi. Planuje iść na turystykę i rekreację. Uprawnienia pedagogiczne mam zdobyte na studiach licencjackich i chciałem się zapytać czy po turystyce mam możliwość nauczania przyrody szkole podstawowej i wyżej geografi oraz w szkołach policealnych (uczyć przedmiotu turystka itp)? Domyślam się, że nie ale chcialbym się upewnić? Jeśli nie to czy jest możliwość zdobycia takich uprawnień po studiach magisterskich? Jeśli tak to w jaki sposób? Proszę o odpowiedz i pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: malgala » 2010-08-12, 22:39

Jeśli tak to w jaki sposób?

Studia podyplomowe.

burbes
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-22, 19:26
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: burbes » 2010-08-13, 11:30

Dziekuje za odpowiedz, mam jeszcze jedno pytanie mianowicie mam licencjata wychowania fizycznego i jeśli poszedłbym na studia magisterskie z geografii..będę miał uprawnienia do prowadzenia zajęc w wych.fiz i geografii w jakich typach szkół? Szkoła podstawowa, gimnazjum, średnia i wyżej? Czy tylko do gimnazjum? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: malgala » 2010-08-13, 12:43

Wychowanie fizyczne tylko do szkoły podstawowej i gimnazjum, geografia również ponadgimnazjalne.

Freya16
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-23, 16:08
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: Freya16 » 2012-08-23, 16:20

to ja troszkę zmodyfikuję pytanie:
12 lat temu skończyłam studia na kierunku geografia o profilu nauczycielskim. Poza praktykami nie uczyłam i obecnie nie mogę podjąć pracy w szkole bez uaktualnienia całego bloku dydaktyczn-pedagogicznego. Tylko za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać. Wystarczy kurs, a jeżeli tak to gdzie czegoś takiego szukać? Czy może czeka mnie coś więcej. Proszę o pomoc jak się do tego zabrać, co robić. :shock: :oops:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: malgala » 2012-08-23, 16:59

Freya16 pisze: Poza praktykami nie uczyłam i obecnie nie mogę podjąć pracy w szkole bez uaktualnienia całego bloku dydaktyczn-pedagogicznego.

A skąd masz takie informacje?
Posiadasz kwalifikacje, masz uprawnienia pedagogiczne, co tu więc jeszcze uaktualniać.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: iluka » 2012-08-23, 21:55

Freya16 , oczywiście, że możesz w każdej chwili rozpocząć pracę w szkole? Żadnego uaktualniania nie trzeba. Wykształcenie ci się nie zdewaluowało :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Freya16
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-23, 16:08
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: Freya16 » 2012-08-24, 09:07

Taką informację otrzymaliśmy jeszcze na studiach w trakcie zajęć bloku dydaktycznego. Powiedziano nam, że jak się przez jakiś czas nie podejmie pracy w zawodzie to trzeba powtórzyć całe przygotowanie dydaktyczne do nauczania. Pocieszyłyście mnie bo nie muszę odkładać decyzji o podjęciu pracy na później :jupi: :rotfl: Tylko teraz muszę sobie wszystko poprzypominać :lol:

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: iluka » 2012-08-24, 09:28

Przypomnieć i odświeżyć oczywiście trzeba, ale znowu aż takich zmian nie ma. Pewne trendy, modne metody odchodzą i wracają. A jakby ci ktoś jeszcze mówił, że nie masz prawa do nauczania to na nim ciąży obowiązek umocowania swoich słów w prawie. Powodzenia. Daj znać jak ci poszło...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

patrycja.najdus22
Posty: 5
Rejestracja: 2021-07-14, 15:22
Kto: student
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: patrycja.najdus22 » 2021-07-14, 15:24

Czy ktoś aktualnie studiuje nauczanie geografi?? Potrzebuję znaleźć uczelnie godną polecenia, która ma ten kierunek! Pomocy!

RybkaP
Posty: 11
Rejestracja: 2021-07-02, 12:29
Kto: student
Przedmiot: Chemia, Biologia, Geografia, ...
Lokalizacja: śląskie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: RybkaP » 2021-07-15, 12:09

patrycja.najdus22 pisze:Czy ktoś aktualnie studiuje nauczanie geografi?? Potrzebuję znaleźć uczelnie godną polecenia, która ma ten kierunek! Pomocy!


Ja jestem absolwentem jak coś, ale mogę Ci pomóc jeśli masz jakieś pytania ^^

patrycja.najdus22
Posty: 5
Rejestracja: 2021-07-14, 15:22
Kto: student
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: patrycja.najdus22 » 2021-07-23, 11:33

RybkaP pisze:
patrycja.najdus22 pisze:Czy ktoś aktualnie studiuje nauczanie geografi?? Potrzebuję znaleźć uczelnie godną polecenia, która ma ten kierunek! Pomocy!


Ja jestem absolwentem jak coś, ale mogę Ci pomóc jeśli masz jakieś pytania ^^


Czy polecasz jakieś studia? Szukam opinii o tych studiach i nie wiem jaką uczelnię pwoinnam wybrać żeby uzyskać kwalifikacje i żebym mogła bez problemu nauczać później w szkole. Czy pracujesz w zawodzie? Proszę o informacje :chick: :cat:

RybkaP
Posty: 11
Rejestracja: 2021-07-02, 12:29
Kto: student
Przedmiot: Chemia, Biologia, Geografia, ...
Lokalizacja: śląskie

Re: Uprawnienia do nauczania geografi

Postautor: RybkaP » 2021-07-23, 13:38

patrycja.najdus22 pisze:
RybkaP pisze:
patrycja.najdus22 pisze:Czy ktoś aktualnie studiuje nauczanie geografi?? Potrzebuję znaleźć uczelnie godną polecenia, która ma ten kierunek! Pomocy!


Ja jestem absolwentem jak coś, ale mogę Ci pomóc jeśli masz jakieś pytania ^^


Czy polecasz jakieś studia? Szukam opinii o tych studiach i nie wiem jaką uczelnię pwoinnam wybrać żeby uzyskać kwalifikacje i żebym mogła bez problemu nauczać później w szkole. Czy pracujesz w zawodzie? Proszę o informacje :chick: :cat:


Ja kończyłam na wyższej szkole kształecnia zawodowego - ze swojej strony ręczę za profesjonalizm tej uczelni. Bardo dobrze mi się stduiowało, no i online, węc dodatkowy plus :)


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”