Uwaga dla dziecka - awantura z rodzicem

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Sonea
Posty: 13
Rejestracja: 2012-12-09, 15:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Uwaga dla dziecka - awantura z rodzicem

Postautor: Sonea » 2012-12-13, 17:57

Mam taką sytuację: miałam zastępstwo w pewnej klasie – 2 godziny. Była to najgorsza z klas w szkole pod względem zachowania. Ostatecznie po tych dwóch godzinach batalii wpisałam uwagę dla tych, którzy rozrabiali najbardziej (było tak, że przyszła dyrektorka i nawet gwizdek nie pomagał). Po zajęciach przyszedł do mnie tatuś jednego z dzieci z „ryjem”. Jutro pójdzie do dyrekcji, jak się odgrażał… Co o tym myślicie? Jak mam się bronic w razie wizyty u dyrekcji? Uwagi były w pełni zasłużone, choć nie pamiętam konkretnie, co akurat to dziecko robiło, pewnie to samo, co jego koledzy (całe towarzystwo siedzące z tyłu) – chodzenie po klasie, gadanie, głośne zachowanie, ignorowanie nauczyciela etc. Chłopak robił zadanie tyle, że to uwaga za zachowanie i niema nic wspólnego z robieniem czy nie robieniem na lekcji.
Pomóżcie!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uwaga dla dziecka - awantura z rodzicem

Postautor: malgala » 2012-12-13, 18:01

Sonea pisze:Po zajęciach przyszedł do mnie tatuś jednego z dzieci z „ryjem”. Jutro pójdzie do dyrekcji, jak się odgrażał… Co o tym myślicie?

Myślę, że co by nie było, to nauczyciel nie powinien takich określeń używać.

Sonea
Posty: 13
Rejestracja: 2012-12-09, 15:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Uwaga dla dziecka - awantura z rodzicem

Postautor: Sonea » 2012-12-13, 18:20

Użyłam takiego określenia z zamysłem bo tą scenkę ciężko było nazwać inaczej i należy to traktować dosłownie (wrzask i krzyk to jest znacznie, znacznie za mało by to opisać). Taki jest powód tego niefortunnego zamiennika.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uwaga dla dziecka - awantura z rodzicem

Postautor: iluka » 2012-12-13, 21:48

Sonea pisze:wpisałam uwagę dla tych,
wpisałam uwagę TYM
Sonea pisze:niema
Sonea pisze: nie ma
Sonea pisze:Jak mam się bronic w razie wizyty u dyrekcji?
Zależy przed czym...
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Świetlica”