O co chodzi? Proszę o informacjie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Nadia29
Posty: 16
Rejestracja: 2007-09-06, 15:19

O co chodzi? Proszę o informacjie

Postautor: Nadia29 » 2007-12-18, 15:06

Witam.Pracuję jako wychowawca w swietlicy ku mojemu zaskoczeniu dostałam polecenie ,ze mam przygotować procedury oparte na zsadach sytemu HACCP , i jestem załamana bo kompletnie nie mam pojęcia jak się za to wziąść i co napisać ,że by to było dobrze opracowane.Czy ktoś mógłby mi doradzić?Będe bardzo wdzięczna
Nadia

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: O co chodzi? Proszę o informacjie

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-18, 20:35

HACCP dotyczy stołówek i jest związany z żywieniem, chyba że na stołówce macie coś takiego

Nadia29
Posty: 16
Rejestracja: 2007-09-06, 15:19

Re: O co chodzi? Proszę o informacjie

Postautor: Nadia29 » 2007-12-18, 21:00

Jethro Tull pisze:HACCP dotyczy stołówek i jest związany z żywieniem, chyba że na stołówce macie coś takiego


Jak mam się za to wziąść czy to ma być jakiś regulamin ,zasady czyli jak spożywać posiłek, co zrobić przses spożyciem posiłku, skompletować posiłek zgodnie z procedurą żywieniową dla dzieci sama już niewiem ,niewiele mam współnego z tą dziedziną bo jestem po kirunku psychologicznym.Proszę jeśli można o wskazówki, znalazłam coś na internecie ale może jakiś przykład jak to ma być wyglądać w szkole?

[ Dodano: 18 Grudzień 2007, 20:02 ]
Jethro Tull pisze:HACCP dotyczy stołówek i jest związany z żywieniem, chyba że na stołówce macie coś takiego
nie mamy czegoś takiego na stołówce bo już pytałam
Nadia

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: O co chodzi? Proszę o informacjie

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-18, 21:32

o świetlice mi chodziło a nie o stołówkę przejęzyczyłem się sorki.. HACCP dotyczy stołówek a nie świetlic..
System HACCP został stworzony, aby ułatwić przygotowywanie żywności i zapewnić pełne jej bezpieczeństwo.

HACCP jest systemowym postępowaniem mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego żywności poprzez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń bezpieczeństwa żywności oraz ryzyka wystąpienia tych zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i dystrybucji żywności.


Jest to również system mający na celu określenie metod ograniczania tych zagrożeń oraz ustalenie działań naprawczych.

Świetlicy to nie dotyczy

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: O co chodzi? Proszę o informacjie

Postautor: dushka » 2007-12-18, 21:39

U nas kierowniczka świetlicy tym się zajmuje.

Nadia29
Posty: 16
Rejestracja: 2007-09-06, 15:19

Re: O co chodzi? Proszę o informacjie

Postautor: Nadia29 » 2007-12-19, 00:27

Jethro Tull pisze:o świetlice mi chodziło a nie o stołówkę przejęzyczyłem się sorki.. HACCP dotyczy stołówek a nie świetlic..
System HACCP został stworzony, aby ułatwić przygotowywanie żywności i zapewnić pełne jej bezpieczeństwo.

HACCP jest systemowym postępowaniem mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego żywności poprzez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń bezpieczeństwa żywności oraz ryzyka wystąpienia tych zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i dystrybucji żywności.


Jest to również system mający na celu określenie metod ograniczania tych zagrożeń oraz ustalenie działań naprawczych.

Świetlicy to nie dotyczy


dzieki za inforamcje choć ja już niewiem co mam robić w mojej pracy świetlica i stołówka to jedno ja jestem wychowawcą świetlicy i takie przydzielono mi zadanie aby opracować procedury na podstawie tego sytemu , niewiem jakie punkty mam ująć czyli mam napiosać jak przechowywać bezpiecznie zywność , jak ograniczyć wystep[owanie róznych zagrożeń wydaje mi się ,że tym powinien zająć się ktoś po technologii zywności a nie ja już sama niewiem.Jeszcze raz Dziękuję.Pozdrawiam

[ Dodano: 23 Styczeń 2008, 20:56 ]
Witam.Jestem wychowawcą świetlicy z zawodu pedagogiem i mam pytanie czy ja mogę uczyć matamtyki ucznia klasy VI chodzi o odrabianie z nim lekcji i naukę od podstaw dostałam kilku takich uczniów z klasy IV i Vi i się załamałam bo jestem typową humanistką choć i tez księgowość lubie ale matmy nie trawie i co ja mam zrobić , jak mam tłumaczyć dziecku mateatykę jak sama musiałabym sobie wiele poprzypominac i chyba się nauczyć:) czy ja wogóle prawnie mogę pracować z uczniem jesli chodzi o matme ,wiem ,ze lekcje może odrabiać na swietlicy ale przecież tę mamtamatykę musze mu jakoś wytłumaczyć a boje się ,że nie zrbię tego profesjonalnie i mu tylko zaszkodzę
sory za byczki z ta matematyką :)
Nadia


Wróć do „Świetlica”