zastępstwa w świetlicy...

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

lilianna
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-08, 17:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

zastępstwa w świetlicy...

Postautor: lilianna » 2010-09-08, 18:18

Mam problem z pewnymi zastępstwami i nie wiem do kogo się zwrócić o radę.
Od kilku lat pracuję w świetlicy i tak jak większość z was musimy przyjmować klasy pod opiekę z powodu nieobecności nauczyciela przedmiotowca. Może już pomału się do tego przyzwyczaiłam, ale....
W naszym gimnazjum są 2 oddziały klas sportowych, które podlegają pod Szkołę Mistrzostwa Sportowego w innym mieście. Nauczyciele uczący w tych klasach oraz szkolna pielęgniarka podpisali umowy o pracę z tą szkołą. Natomiast biblioteka i świetlica nie podpisały. W związku z tym mam pytanie...Czy mam prawo odmówić opieki nad tymi klasami?
Może ktoś jest lub był w podobnej sytuacji? Proszę o pomoc...

lilianna
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-08, 17:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: zastępstwa w świetlicy...

Postautor: lilianna » 2010-09-08, 18:55

Dziękuje za odpowiedź..Spróbuję jeszcze gdzieś popytać, a jak nie to "pójdę na całość" i poproszę o polecenie służbowe na piśmie.

winkasia
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-02, 09:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: zastępstwa w świetlicy...

Postautor: winkasia » 2013-02-11, 22:41

WITAM mam ogromny problem na świetlicy. Robię zastępstwa WF na szkoleniach mówiono nam że nie możemy chodzić na zajęcia wf bo nie mamy uprawnień (chodzi o tych nauczycieli którzy nie maja AWF) jakimi przepisami mam się wspomagać. proszę o pomoc

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: zastępstwa w świetlicy...

Postautor: iluka » 2013-02-11, 22:49

O matko, w ilu wątkach to samo? Krótko: każdy pedagog ma prawo do zastępstwa doraźnego z każdego przedmiotu.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: zastępstwa w świetlicy...

Postautor: koma » 2013-02-11, 23:04

winkasia pisze:ogromny problem na świetlicy... Robię zastępstwa WF na szkoleniach

Problem na świetlicy??
Źle dach położyli czy komin się wali??

Zastępstwa WF na szkoleniach? A co to takiego?

Winkasia! Jesteś nauczycielką - wstyd nie umieć pisać po polsku.

I jeszcze jedno: co świetlica ma wspólnego z zastępstwami na lekcjach wychowania fizycznego??


Wróć do „Świetlica”