Przyjęcie do zerówki a zameldowanie/zamieszkanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

maciejka81
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-11, 14:53
Kto: rodzic
Lokalizacja: lubuskie

Przyjęcie do zerówki a zameldowanie/zamieszkanie

Postautor: maciejka81 » 2012-05-11, 15:01

Dzień dobry, zwracam się z następującym zapytaniem. Od dwóch lat mieszkam w województwie mazowieckim i tu posiadam razem z dzieckiem meldunek czasowy. Na stałe jesteśmy zameldowani u moich rodziców. Moje dziecko ma 5 lat (rocznik 2007). Nie dostaliśmy żadnego powiadomienia ze szkoły o obowiązku szkolnym. Ustaliliśmy z mężem, że dziecko pójdzie w roku szkolnym 2012/2013 do zerówki, i chcielibyśmy, aby była to zeróka przy szkole w miejscu naszego zamieszkania. Okazuje się, że musimy być zameldowani na stałe, ponieważ nie należymy do obwodu. Czy stały meldunek gwaratowałby nam miejsce w zerówce? Nie meldowałam na stałe, ponieważ nie wydawało mi się to istotne. A w chwili obecnej chciałabym , aby diecko poszło do szkoły i okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Uważam, że jest to krzywdzące dla dziecka, zwłaszcza, że wiem, że sporo dzieci chodzi do szkoły, zerówek poza swoim obwodem i nie posiadają stałego meldunku..
Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przyjęcie do zerówki a zameldowanie/zamieszkanie

Postautor: malgala » 2012-05-11, 15:33

O przyjęciu dziecka do szkoły (oddziału przedszkolnego) decyduje miejsce zamieszkania.
Jeżeli dziecko faktycznie mieszka (nie musi być zameldowane) w obwodzie szkoły, to musi być do tej szkoły przyjęte.

Poczytaj TU

maciejka81
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-11, 14:53
Kto: rodzic
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przyjęcie do zerówki a zameldowanie/zamieszkanie

Postautor: maciejka81 » 2012-05-11, 15:38

Dziękuję za odpowiedź. Mieszkamy tu od dwóch lat. Formalnie powinno być, jak Pani pisze, w praktyce Pani Sekretarz powiedziała, że nie ma takiej możliwości. Postanowiłam się zameldować na stałe i jednocześnie wymeldować od rodziców. Aby nie było wątpliwości.
Gdzieś dziecko musi się uczyć.

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przyjęcie do zerówki a zameldowanie/zamieszkanie

Postautor: izkaolek » 2012-05-11, 17:07

Jeżeli jesteście z dzieckiem zameldowani na pobyt czasowy, to macie pełne prawo zapisać dziecko do szkoły rejonowej. Przecież macie potwierdzenie zameldowania. Pani sekretarz chyba jest niedoinformowana. Jest obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego i powinna przyjąć podanie. To nie sekretarka decyduje o przyjęciu dziecka do szkoły ale dyrektor szkoły. Chyba trafiliście na przepełnioną szkołę i chcą się dziecka po prostu pozbyć, bo nie wiem jak taką bzdurę sobie wytłumaczyć. :)


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”