Agresja w przedszkolu.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Pola_28
Posty: 32
Rejestracja: 2013-05-24, 19:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Agresja w przedszkolu.

Postautor: Pola_28 » 2014-03-22, 08:59

Bardzo proszę doświadczone Panie przedszkolanki o radę. Mam bardzo poważny problem. Uczę w przedszkolu języka obcego. Wszystkie dzieci są grzeczne , słuchają , biorą udział w zajęciach z wyjątkiem jednego. Jest to dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, ma różne dysfunkcje....Pierwsze lekcje z chłopcem były ok, uczestniczył w zajęciach , nie było z nim problemów większych, bardzo się angażował, chciał mi pomagać i ja mu na to pozwalałam a w pewnym momencie chciał dominować tzn rządzić i wtedy napotkał się z moim sprzeciwem. Ostatnimi czasami jego zachowanie wciąż się pogarsza, pozwalam mu pomagać ale wiadomo są granice....Jest agresywny , bije dzieci, rzuca różnymi przedmiotami, brzydko o mnie mówi, nie reaguje na polecenia. Proszę , tłumaczę, staram się być stanowcza nic nie pomaga, na moje prośby potrafi powiedzieć "głupia baba" i wytknąć mi język. Sama jestem u kresu wytrzymałości, w przedszkolu zauważyłam że jest spokojny i nie sprawia problemów. Uczę w szkole rok czasu a w przedszkolu 4 miesiąc , nie mam za dużego doświadczenia a dzieci z dysfunkcjami - nigdy z nimi nie pracowałam. Mam wykształcenie typowo filologiczne. Angielski trwa 20-30 minut , w tym czasie moim zadaniem jest prowadzenie zajęć z tego języka , mam liczne grupy około 22 dzieci - ciężko mi pracować w takich warunkach , często nie mogę nawet poprowadzić lekcji....wiem że gdzieś popełniłam błąd .....ciężko mi to naprawić ...proszę o cenne rady....będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Agresja w przedszkolu.

Postautor: linczerka » 2014-03-22, 11:39

Pola_28 pisze:to dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności

Co to za niepełnosprawność? W jakim stopniu? Są jakieś wskazówki w orzeczeniu?
Niektóre zachowania są wypadkową niepełnosprawności, stąd moje pytanie.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
kamakrol
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-19, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Agresja w przedszkolu.

Postautor: kamakrol » 2015-09-18, 16:47

Też proszę o poradę. Mam grupę 4-5-latków, 1 odroczony 6-latek. Jedna dziewczynka (5l.) ma zaburzenia integracji sensorycznej. Niektóre jej zachowania można w ten sposób uzasadnić. Ale druga (6l) nie ma takich problemów. Są rodziną, mieszkają w jednym domu, ciągle sa razem i są nie do zniesienia. Ciągłe bójki, przekleństwa, rzucanie zabawkami, bicie głównie siebie ale innych czasem też, zero reakcji na słowa nauczyciela, popisywanie się, bieganie po stołach, itp. Dodatkowo szczególnie duże zainteresowanie tzw. "du*ą maryną", tym co w spodniach i pod sukienką, fizjologią, anatomią ale w bardzo wulgarny sposób. Nienawidzą chłopców, szukają ofiar, szykanują wybrane dzieci. Koszmar. Mamy w zeszłym roku tak srednio do tego podchodziły, w tym chcę z nimi porozmawiać, ake w sumie już się gubię. Jak pracować z dziećmi? Jak umówić się z mamami? Tatusiów brak. Dzieci w grupie bardzo tracą, 90% czasu trzeba poswięcać na to, by tamte nie zrobiły sobie krzywdy.


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”