praca w wakacje w przedszkolach

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

vivi24
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-15, 16:29
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

praca w wakacje w przedszkolach

Postautor: vivi24 » 2014-03-27, 18:48

Czy duzo z was pracuje w wakacje?
Chodzi mi o przedszkola publiczne.
Kto decyduje o tym czy placowka jest feryjna czy nie?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: praca w wakacje w przedszkolach

Postautor: iluka » 2014-03-27, 18:55

Nauczycielowi przedszkola przysługuje 35 dni roboczych urlopu wypoczynkowego, który można wykorzystywać przez cały rok kalendarzowy. W myśl § 10 załącznika nr 1 do Rozporządzenia MEN w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw w pracy placówki ustalonych przez organ prowadzący, który wyznacza ich terminy na wniosek Dyrektora i Rady Przedszkola.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

vivi24
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-15, 16:29
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: praca w wakacje w przedszkolach

Postautor: vivi24 » 2014-03-27, 19:03

Czy to oznacza ze mozna wziasc urlop w czasie innym niz wakacje, ferie itp? Kto wtedy zastepuje n-la jesli jest jeden na dana grupe?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: praca w wakacje w przedszkolach

Postautor: iluka » 2014-03-27, 19:15

Pracodawca, planując urlopy, bierze pod uwagę wnioski pracowników dotyczące terminu wykorzystania urlopu oraz uwzględnia konieczność zapewnienia normalnego toku pracy (art. 163 § 1 Kodeksu pracy). Powinien więc umożliwić pracownikom składanie takich wniosków, wyznaczając im odpowiedni termin. Pracodawca nie jest jednak związany wnioskami pracowników, gdy kolidują one z zapewnieniem normalnego toku pracy
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”