rytmika w przedszkolu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
muzyk
Posty: 32
Rejestracja: 2007-08-13, 12:35

Re: rytmika w przedszkolu

Postautor: muzyk » 2008-08-31, 17:05

nie pisz gupot jak nie wiesz:) tez jestem po muzyku i nikt sie o to nie pytal, wiec pomysl najpierw a pozniej pisz:) kto po 2stopniu by pracowal w przedszkolu? hehe

violistka
Posty: 18
Rejestracja: 2008-02-15, 11:57

Re: rytmika w przedszkolu

Postautor: violistka » 2008-09-01, 17:35

Z tego co wiem to i po wychowaniu muzycznym mozna uczyc rytmiki - to rowniez daje uprawnienia

Rytmiczka
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-30, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: rytmika w przedszkolu

Postautor: Rytmiczka » 2008-09-02, 22:54

Niestety Kolego, wiem co piszę. Kształcę przyszłą kadrę młodych rytmiczek. Wiedza na temat rytmiki zdobyta podczas studiowania wychownia muzycznego jest minimalna. Dyrektorki przedszkola nie są czasami obeznane w temacie uprawnień zawodowych rytmiczki ale mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni.
Pozdrawiam

rytmiczka poznań
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-31, 14:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: rytmika w przedszkolu

Postautor: rytmiczka poznań » 2008-10-31, 15:12

NO właśnie ja jestem rytmiczką w poznańskich przedszkolach i tez przyjmuja TYLKO po szkole muzycznej II st gdzie sie skonczylo rytmike albo jak mnie po Akademii Muzycznej.Jak osoba po I stopniu moze uczyc rytmiki ??? ktos tu pisze ze wystarczy sluch,muzykalnosc i jest ok.Nie jest bo skad mozesz wiedziec jak metodycznie poprowadzic dzieci,albo zrobic uklad choreograficzny do utworu np.mozarta i by byl na tyle prosty,aby dzieci go zatanczyly???
Rytmika to nie tylko zabawa w misie i ptaszki(chodzi o zmiane rejestrow dla niewtqajemniczonych) lub piosenki
sa zabawy inhibicyjno-incytacyjne,tańce ludowe Grozik czy nie chce Cie znac to faktycznie nauczy nawet pani od wychowania przedszkolnego ale koziorajka wisielok...i inne.Moge podac mase przykladow na to ze jesli rytmika ma byc ciekawa dla dzieci trzeba ja skonczyc i wiedziec jak poprowadzic :lol: bo jeszcze raz powtarzam to nie tylko piosenka i zabawy ale tance poszerzanie skali i na tym naprawde trzeba sie znac a nie odwalac fuszere!!!!

Pani Muzyka
Posty: 50
Rejestracja: 2009-07-12, 00:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: rytmika w przedszkolu

Postautor: Pani Muzyka » 2009-10-14, 10:27

muzyk pisze:nie pisz głupot jak nie wiesz:) tez jestem po muzyku i nikt sie o to nie pytal, wiec pomysl najpierw a pozniej pisz:) kto po 2stopniu by pracowal w przedszkolu? hehe


Zgadzam się. Ja w sumie mam II stopień i wychowanie muzyczne, uczę rytmiki, ale po co studiować rytmikę, żeby uczyć w przedszkolu? I tak to są tylko pojedyncze godzinki, a dzieci nie potrzebują wirtuozerii wykonawczej.

jedrula1972
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-17, 20:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: rytmika w przedszkolu

Postautor: jedrula1972 » 2010-03-18, 21:26

Ja uczę rytmiki w przedszkolu , nie jestem po żadnej szkole muzycznej tylko po studium nauczycielskim kierunek muzyka, ponadto mam kurs kwalifikacyjny ze sztuki a ponadto trzeba mieć troche orientacji w pracy z maluchami co lubią co mogą nie z wszystkimi dziećmi sie da koziorajki i te inne, ja http://www.45minut.pl/forum/images/smil ... iggrin.gif :D pracuję już 16 lat z maluchami


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”

cron