robienie przedstawien na rytmice?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

triolka
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-31, 09:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: śląskie

robienie przedstawien na rytmice?

Postautor: triolka » 2014-11-01, 12:22

Mam pytanie do Was nauczycielki przedszkola..

Jestem wychowawca w przedszkolu i zarazem rytmiczka. Zajecia z rytmiki w moim przedszkolu prowadze wg autorskiego programu nauczania.
Na wszelkie uroczystosci nauczycielki przygotowuja program same....jesli oczekuja mojej pomocy to jest ona typu- moglabys nauczyc dzieci tej a tej piosenki, lub zagrac nam na naszej uroczystkosci bo nie mamy podkladu.....
Mysle ze jestnto ok uklad- ja realizuje swoj program, jesli one cas chca, dają mi a ja pomagam uczyc dzieci.
Od tego roku prowadze rowniez rytmike w innym przedszkolu....i tam mam problem...nauczycielki wciąż wymagają o de mnie bym im wymyslala tance na wszelkie przedstawienia...
Wydaje mi sie to nie tak.....dlaczego ja mam za nie robic prace? Przecież aby wymyślić jakiś taniec dla dzieci do nagrane j muzyki nie trzeba miec wykształcenia muzycznego.....
A one chca abym wymyslala i potem sobie nagrywaja....a ja nie mam czasu uczyc dzieci podstawowych umiejetnosci, które zalozylam sobie w programie. ?
Powiedzcie mi jak jest u Was?
Moze powinnam sie zapytac dyrektorki czego o de mnie oczekuje....?

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: robienie przedstawien na rytmice?

Postautor: izkaolek » 2014-11-04, 16:57

U nas jest przyjęte, że my przygotowujemy scenariusz przedstawienia a do otrzymanego scenariusza pani od rytmiki oprawę muzyczną, pani od angielskiego wiersz i piosenkę po angielsku i to razem sklecamy w całość. Na występach jesteśmy wszystkie 4. Nikt nie ma o to pretensji. Wiadomo, że najwięcej pracy mamy my bo próby są codziennie i my ćwiczymy z dziećmi całość. Robimy 1 - 2 próby generalne wszystkie razem. Wypada to bardzo dobrze.

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: robienie przedstawien na rytmice?

Postautor: izkaolek » 2014-11-04, 17:06

Taniec też jest przygotowywany przez panią od rytmiki, my czasami coś modyfikujemy.
U nas występy są okazją pokazania rodzicom, dziadkom, czego dzieci nauczyły się również na tych zajęciach.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: robienie przedstawien na rytmice?

Postautor: iluka » 2014-11-04, 17:06

izkaolek, I bardzo dobrze :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”