Zajecia pokazowe

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agnieszka.pionke
Posty: 5
Rejestracja: 2014-09-14, 12:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Zajecia pokazowe

Postautor: agnieszka.pionke » 2015-07-27, 15:31

Witam.

Staram się o prace w przedszkolu.
Na początek mam przygotować zajęcia pokazowe dla dzieci w wieku 5-6lat na około 1godzine.
Co o tym myślicie ? Jak ułożyć takie zajęcia ? Pracuje z dziećmi nie od dziś, ale jakoś nie wiem jak się za to zabrać.
Proszę o pomoc.

Elwira19866
Posty: 46
Rejestracja: 2014-07-23, 01:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zajecia pokazowe

Postautor: Elwira19866 » 2015-08-05, 00:07

Ja zawsze robię tak: Wprowadzenie do zajęć (tak, żeby dzieci odkryły, co będzie tematem zajęć)- zagadka, rebus-trudniejszy, krzyżówka- w niektórych grupach dzieci doskonale sobie z tym radzą. Można też zrobić tak: Aby się dowiedzieć, o czymś dziś będziemy rozmawiać, musicie rozwiązać moje zagadki. Każdą literkę po kolei będziemy wpisywac (czy wklejać, jak wolisz) w okienko wagonika. i tak Ci wyjdzie hasło. Masz tu już okazję do rozwijania log. myślenia, słuchania i koncentracji, a także analizy słuchowej na poziomie głoskowym- wyróżnianie w nagłosie. Następnie przechodzisz do sedna, później robię jakiś przerywnik- zabawę ruchową, piosenkę z gestem itp.- może być, pod temat. i na koniec zapraszam do stolików- karta pracy, praca w książce, praca plastyczna- do wyboru, lub co pasuje pod temat.


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”