Staż z UP czy praca w przedszkolu prywatnym?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Teacherwoman
Posty: 4
Rejestracja: 2019-05-28, 11:15
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Staż z UP czy praca w przedszkolu prywatnym?

Postautor: Teacherwoman » 2019-06-02, 07:16

Potrzebuję porady 'starszych' koleżanek. Stoję przed wyborem: praca w przedszkolu państwowym jako stażystka z UP na pół roku (prawdopodobnie) z możliwością przedłużenia, albo szukanie pracy w przedszkolu prywatnym. W sumie mam ofertę pracy, ale dyrektorka prosila o to abym poczekala pol roku (dziewczyna idzie na macierzyński). Ale czy sie odezwie,nie wiem wszystko słownie.
Jestem magistrem, koncze kolejne studia i szczerze nie wiem co zrobić. Staż miałabym w rodzinnej miejscowości, kwestie rodzinne by sie troche rozwiazaly, ale przeraza mnie ile mogłabym dostac, tak wiem kwestie materialne nie sa najważniejsze w naszym zawodzie, ale tez nie mam gwarancji ze po pol roku mi przedłuża, a pani z prywatnego sie odezwie... Prywatne przedszkole jest w dosc duzym miescie, wiec dochodzilyby kwestie wynajmu itp. Może odpowiedz jest bardzo prosta, ale cóż potrzebuję swiezego spojrzenia chyba na to

janka1
Posty: 2
Rejestracja: 2019-10-16, 15:55
Kto: rodzic
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Staż z UP czy praca w przedszkolu prywatnym?

Postautor: janka1 » 2019-10-16, 16:05

Najlepsza opcja dla początkujących to moim zdaniem prywatne przedszkole z kartą nauczyciela. Zarobki większe niż w państwowej (a pewnie jeszcze więcej niż ze stażu), a zaczynasz już robić staż nauczycielski. Można zrobić dwa stopnie i szukać już w państwówce :)


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”