Angielski w przedszkolu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

miss89
Posty: 5
Rejestracja: 2014-06-11, 21:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

angielski w przedszkolu

Postautor: miss89 » 2014-06-11, 21:24

Witam wszystkich:) Jestem nowicjuszem na tym forum, postanowiłam dołączyć do grupy forumowiczów z racji tego, że jestem młody nauczycielem i liczę na Wasze cenne rady i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Pomóżcie jeśli macie doświadczenie w nauczaniu języków. Jestem anglistką:)
Otóż: czy orientujecie się może jak ma się sprawa z angielskim w przedszkolach? słyszałam, że znowu dopuszcza się płatny angielski (od jakiejś firmy) co niedawno było zabronione, przynajmniej w tych publicznych placówkach w związku z tym jak to wygląda... trzeba poskładać oferty do przedszkoli??? jeśli tak to jakie podać stawki, szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia jak taka oferta miałaby wyglądać... jak powiedzmy ''list''??? słyszałam że w jednym z przedszkoli płacą 4 zł za pół godz zajęć (każde dziecko) i zajęcia są dwa razy w tygodniu, czy takie stawki są wszędzie? pomóżcie proszę...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: iluka » 2014-06-11, 21:39

Witaj na forum, miss89. :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

miss89
Posty: 5
Rejestracja: 2014-06-11, 21:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: miss89 » 2014-06-12, 09:05

witam :)

hanutek89
Posty: 48
Rejestracja: 2014-01-19, 21:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Angielski w przedszkolu

Postautor: hanutek89 » 2014-06-14, 15:51

Hej, ja uczyłam przez 2,5 roku angielskiego w przedszkolach. Byłam zatrudniona przez szkołę językową na umowę zlecenie i dostawałam w pierwszym roku 35 zł netto na godzinę zegarową, w drugim 36 a w trzecim 37. Stawka zależy głównie od miasta i od tego, czy jesteś studentką czy nie. W moim przypadku było to Trójmiasto i posiadałam status studenta. Z tego, co wiem osoby bez statusu studenta dostawały ok 10 zł mniej ze względu na to, że szkoła musiała opłacać składki itd.
Generalnie z tego, co wiem to przedszkola z reguły nawiązują współpracę ze szkołami językowymi, które zatrudniają lektorów. Natomiast jeżeli Ty chciałabyś uczyć w przedszkolach nie będąc zatrudniona w szkole językowej, to musiałabyś albo mieć swoją działalność albo szukać pracy jako wychowawca, który dodatkowo będzie uczyć angielskiego albo jako lektor, który przychodzi na 5 godzin i mówi tylko i wyłącznie po angielsku (taka opcja raczej nie występuje w publicznych, jak już to w prywatnych).
I teach. What's your superpower?


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”