Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Agniecha
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-20, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: Agniecha » 2008-04-20, 23:14

Witam, jestem nauczycielem przedszkola.. Co musze zrobic zeby uczyc maluchy jezyka angielskiego? Bardzo dziekuje za podpowiedzi :) Pozdrawiam, Agnieszka

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: ann » 2008-04-21, 18:27

FCE ?
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Agniecha
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-20, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: Agniecha » 2008-04-21, 20:29

Myslisz? A nie za malo FCE? Masz moze jakies doswiadczenie w tym temacie, kogos kto uczy angielskiego w przedszkolu..? Ja narazie nie mam jak sie dowiedziec.. pozdrawiam

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: ann » 2008-04-21, 21:07

Agniecha pisze:Myslisz? A nie za malo FCE?

Z tego, co się orientuję FCE uprawnia do uczenia angielskiego w przedszkolach i klasach 1-3 SP. Pod warunkiem jednak, że masz wykształcenie wyższe i przygotowanie pedagogiczne.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Agniecha
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-20, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: Agniecha » 2008-04-22, 16:58

O super.. :) Mam wyksztalcenie wyzsze.. jestem nauczycielem przedszkola, a teraz pracuje w przedszkolu w Edynburgu.. :) Dzieki wielkie za info!

jomi
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-28, 12:52

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: jomi » 2008-04-23, 09:51

Agniecha pisze:O super.. :) Mam wyksztalcenie wyzsze.. jestem nauczycielem przedszkola, a teraz pracuje w przedszkolu w Edynburgu.. :) Dzieki wielkie za info!


Jak można załatwić sobie pracę w przedszkolu za granicą? Czy są strony internetowe z adresami? Jestem też zainteresowana. Czy zarobki są tam lepsze?

Agniecha
Posty: 4
Rejestracja: 2008-04-20, 22:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: Agniecha » 2008-04-23, 09:55

Ja bedac tu powysylalam cv i dostalam prace.. a czy zarobki sa lepsze..??? mysle ze jest z tym podobnie jak w Polsce.. chociaz mniej platne sa przedszkola prywatne niz publiczne.. do tych ostatnich trudniej sie dostac bo miejsca sa juz obsadzone ;) ale i tak wszystko jest relatywne i zalezy od tego ile co kosztuje w danym kraju i na jakim poziomie mozesz zyc bedac w Polsce a bedac w Szkocji.. pozdrawiam :)

alice1976
Posty: 9
Rejestracja: 2008-07-25, 10:45
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: alice1976 » 2008-07-25, 10:54

z tego co wiem to oprocz FCE trzeba miec studia podyplomowe z nauczania jezyka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. ja takie studia posiadam, przygotowuje sie do fce ale mam inny problem poniewaz podobno oprocz tego(jestem po pedagogice opiekunczo-wychowawzej) zeby uczyc angielskiego w przedszkolu lub klasach 1-3 musze miec skonczona przynajmniej podyplomowke z naucania przedszkolnego i zintegrowanego. czy ktos sie orientuje jak to jest naprawde?

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: Roxi » 2008-07-25, 12:53

1.Kwalifikacje do nauczania języków obcych w szkołach, oraz w przedszkolach posiada osoba, która:



1) legitymuje się dyplomem ukończenia studiów wyższych zawodowych:

a) na kierunku filologia w zakresie danego języka obcego lub

b) w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego,

a ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne, lub

2) legitymuje się dyplomem ukończenia nauczycielskiego kolegium języków obcych w specjalności odpowiadającej danemu językowi obcemu albo

3) legitymuje się dyplomem ukończenia studiów magisterskich lub wyższych zawodowych na dowolnym kierunku (specjalności) i świadectwem państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II lub świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie zaawansowanym lub biegłym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, a ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne.

2. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 4, posiada również osoba, która legitymuje się:

1) dyplomem ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli w dowolnej specjalności oraz:

a) świadectwem państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia I lub II lub

b) świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie co najmniej zaawansowanym - wymienionym w załączniku do rozporządzenia i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub

2) świadectwem dojrzałości i świadectwem państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia I lub II.

4. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która legitymuje się dyplomem ukończenia:

1) studiów magisterskich na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub

2) studiów wyższych zawodowych:

a) na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub

b) w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych albo

3) zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych,

a ponadto świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i która ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny, w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego.

alice1976
Posty: 9
Rejestracja: 2008-07-25, 10:45
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: alice1976 » 2008-07-26, 17:08

tak wedlug tej ustawy po zrobieniu certyfikatu bede miala kwalfikacje donauczania w przedszkolach i klasach 1-3 ale w praktyce roznie to bywa niestety

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: Roxi » 2008-08-23, 18:49

Moze mi ktos doradzic,co zrobic na pierwsza lekcje jezyka obcego z maluchami w przedszkolu? Czy zabawy integracyjne w jezyku obcym beda dobre?

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: ms.elephant » 2008-08-23, 21:07

Integracyjne - na pewno, ale oczywiście dostosowane poziomem do wieku dzieciaków. Proponuję dużo zabaw ruchowych, maluchom trudno usiedzieć na miejscu. Może wielki kosz zabawek i jakaś łatwa piosenka?

Podaję link do raportu z zajęć pokazowych języka angielskiego prowadzonych metodą Helen Doron. Może artykuł pomoże Ci wybrać coś ciekawego w j. niemieckim.

http://nauka.pl/index.php/id=print/news=826

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: Roxi » 2008-09-13, 19:56

Skorzystalam z metody Helen Doron,bardzo przydatna stronka.Czy ktos zna moze jakies stronki ze scenariuszami zajec z jezyka obcego dla przedszkolakow wlasnie?

Karolina844
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-29, 22:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

czy FCE wystarczy aby nauczać w przedszkolu angielskiego

Postautor: Karolina844 » 2012-08-29, 22:23

Skonczylam studia magisterskie pedagogiczne o specjalnosci praca socjalna
poszlam na podyplomowke zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
chce zdac jeszcze egzamin FCE i czy to wystarczy aby moc nauczac j. angielskiego w przedszkolu? czy trzeba miec jeszcze jakis kurs kwalifikacyjny o ktorym cos czytalam w ustawie ale nie jestem pewna czy to mozna obejsc?:-] please pomóżcie, prosze o szybka odpowiedz.

kiwi21
Posty: 6
Rejestracja: 2013-06-14, 17:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciel angielskiego w przedszkolu

Postautor: kiwi21 » 2013-06-14, 17:52

Drodzy Państwo!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc i opinię w sprawie zarobków nauczycielki wychowania przedszkolnego z językiem angielkim.

Właśnie kończę staż pierwszego stopnia awansu. Wiem już, że od przyszłego roku szkolnego będę pracować na stanowisku wychowawcy w tym samym przedszkolu i tutaj pojawia się sprawa zarobków. Wiem, że one wzrastają ze względu właśnie na stopień awansu, ale ja również posiadam kwalifikacje i wykształcenie z języka angielskiego. W tym roku szkolnym prowadziłam te zajęcia nieodpłatnia ( z własnej głupoty !!!), ale w przyszłym roku już nie mogę sobie na to pozwolić. Dlatego piszę tutaj, żeby się skonsultować z Państwem, ile taki nauczyciel jak ja powinien zarabiać? Bo przecież oprócz spełniania obowiązków nauczycielki, mówię jeszcze do dzieci po angielsku 5 dni w tygodniu!
Szykuję się do rozmowy z przełożoną i dlatego poszukuję informacji w tym temacie.
Może ktoś jest zorientowany?


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”