Problem ze zmienniczką w grupie przedszkolnej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Problem ze zmienniczką w grupie przedszkolnej

Postautor: fajnyprofesor » 2009-03-03, 10:22

Pracuję w zerówce. Moja zmienniczka rozpoczęła prace w przedszkolu w tym samym roku co ja, w awansie zawodowym jest jeden stopień wyżej, ale jednak studia które ukończyła niczego jej nie nauczyły. Sama sie przyznaje, że ma problem z wprowadzaniem liter. Zajęcia matematyczne, polonistyczne odpadają, najchetniej to robiłaby tylko zajęcia plastyczne (nawiasem mówiąc tez dają wiele do życzenia, najczęściej wykorzystuje tylko kredkę). Problemem jest dla niej poprawne napisanie zamierzeń dydaktycznych dla rodziców, napisanie planu miesięcznego, zawsze "zwala" to na mnie. Wytrwałabym jakoś z tym do końca roku z tymże jak wiadomo atmosferę w grupie przedszkolnej budują dwie nauczycielki, i co z tego, że ja pracuję w 100%, realizuję plany, to muszę nadrabiać jej zaległości. Dodatkowo "koleżanka" jest pupilką dyrekcji, przesiaduje u niej godzinami, opowiada jakie super miała pomysły na zajęcia, często sa to pomysły moich zajęć. przed dyrekcją odgrywa elokwentną, kreatywną nauczycielkę. Co mam robić, nie chcę skarżyć, ale czuję sie wykorzystywana, niedoceniana.

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 128
Rejestracja: 2009-04-12, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problem ze zmienniczką w grupie przedszkolnej

Postautor: MarDeb » 2009-04-13, 20:54

Idż na zwolnienie lekarskie i zostaw ją samą na 1-2 tygodnie. Najlepiej w czasie kiedy trzeba przedstawić nowe plany. Swój telefon wyłączna ten czas.

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problem ze zmienniczką w grupie przedszkolnej

Postautor: Mika71 » 2009-04-17, 21:51

Wiesz to jest rozwiązanie ale uważam, że "zmienniczka" w ten sposób nie poniesie żadnej kary - będziesz po prostu miała więcej zaległości jak wrócisz ze zwolnienia. A może Twoja "zmienniczka" zrobiłaby zajęcie koleżeńskie i zaprosiła na nie również panią dyrektor? Wtedy każdy zobaczyłby jakie ma osiągnięcia dydaktyczne... Współczuję Ci takiej atmosfery :cry: Ale głowa do góry! Zaraz kończy się rok szkolny a w nowym może będziesz pracować z kimś bardziej sympatycznym :D

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 128
Rejestracja: 2009-04-12, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problem ze zmienniczką w grupie przedszkolnej

Postautor: MarDeb » 2009-04-17, 22:57

Nie chodziło mi o karę dla zmienniczki tylko o naturalną konsekwencję. Niech się trochę napracuje.

pnr2
Posty: 1
Rejestracja: 2010-04-16, 20:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Problem ze zmienniczką w grupie przedszkolnej

Postautor: pnr2 » 2010-04-16, 20:52

Chyba nic się zrobić nie da. Jak z nią pogadasz, to będzie urażona. Jak powiesz dyrekcji, to nie będziesz się z tym czuła najlepiej. Są takie osoby, które robią wokół siebie wielkie halo. Ja bym robiła swoje i tylko swoje.

..............................
www.extra-wakacje.pl


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”