Jak załatwić sprawę z dyrekcją?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Jak załatwić sprawę z dyrekcją?

Postautor: fajnyprofesor » 2009-04-23, 14:35

Jestem nauczycielem kontraktowym z umową na czas nieokreślony. Dostałam propozycję pracy w szkole ze względu na moje dodatkowe wykształcenie.Chcę zmienić pracę, ale chciałabym to załatwić porządnie i honorowo. Kiedy powinnam powiedziec o tym dyrekcji, jak załatwić sprawy formalne. proszę o wskazówki

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 128
Rejestracja: 2009-04-12, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak załatwić sprawę z dyrekcją?

Postautor: MarDeb » 2009-04-23, 17:04

Z reguły do końca kwietnia dyrektorzy chcą mieć pewność składu kadry. Tak wiec IMHO to ostatni dzwonek na takie złatwienie sprawy aby pasowało obu stronom.

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 128
Rejestracja: 2009-04-12, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak załatwić sprawę z dyrekcją?

Postautor: MarDeb » 2009-04-24, 17:35

Dzięki temu na koniec sierpnia masz wolną rękę i możesz zacząć pracę gdzie chcesz, ale lepiej sobie zostawić tydzień rezerwy, bo przecież rady pedagogiczne są też przed 1 września.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak załatwić sprawę z dyrekcją?

Postautor: edzia » 2009-04-24, 20:19

MarDeb pisze:ale lepiej sobie zostawić tydzień rezerwy, bo przecież rady pedagogiczne są też przed 1 września.
Chcesz powiedzieć, że gdy złoży wypowiedzenie np. tydzień wcześniej, to stosunek pracy rozwiąże się odpowiednio wcześniej, przed 31 sierpnia? :wink:

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 128
Rejestracja: 2009-04-12, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak załatwić sprawę z dyrekcją?

Postautor: MarDeb » 2009-04-25, 08:40

Dokładanie. U nas w przedszkolu bardzo dobrze jest widziane jak nowy nauczyciel może przyjść w ostatnim tygodniu wakacji i przygotować sobie stanowisko pracy. A wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

annek
Posty: 63
Rejestracja: 2007-08-27, 18:08

Re: Jak załatwić sprawę z dyrekcją?

Postautor: annek » 2009-04-25, 11:33

MarDeb pisze:Dokładanie. U nas w przedszkolu bardzo dobrze jest widziane jak nowy nauczyciel może przyjść w ostatnim tygodniu wakacji i przygotować sobie stanowisko pracy. A wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze.


Podejrzewam, że Edzi chodziło o to, że czas wypowiedzenia złożonego w ciągu miesiąca (a nie na jego koniec) zaczyna się "liczyć" dopiero od pierwszego dnia miesiąca następnego.

U nas nauczyciele odchodzący z pracy "radzą sobie" w ten sposób, że w ostatnim tygodniu sierpnia się nie zjawiają w starej pracy (za parę dni i tak nie będą pracownikami tej placówki, więc żadna ze stron nie myśli o konsekwencjach), tylko w nowej.

Tak jak napisał miwues - 31 maja.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Jak załatwić sprawę z dyrekcją?

Postautor: edzia » 2009-04-25, 12:56

annek pisze:Podejrzewam, że Edzi chodziło o to, że czas wypowiedzenia złożonego w ciągu miesiąca (a nie na jego koniec) zaczyna się "liczyć" dopiero od pierwszego dnia miesiąca następnego.
To też, ale w placówkach feryjnych umowę o pracę za wypowiedzeniem można rozwiązać tylko z dniem 31 sierpnia. Więc wypowiedzenie złożone wcześniej, np. 30 kwietnia i tak spowoduje rozwiązanie stosunku pracy 31 sierpnia. Tak to wygląda formalnie.

Co innego w placówkach nieferyjnych, jakimi są przedszkola i o jakich pisze MarDeb. Niepotrzebnie jednak to mieszać.


Jeśli rezygnacja z pracy ma być jeszcze honorowa :wink: , to również radziłabym już teraz poinformować dyrekcję o swoich planach.

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 128
Rejestracja: 2009-04-12, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak załatwić sprawę z dyrekcją?

Postautor: MarDeb » 2009-04-25, 22:54

Sorry zapomniałem, że ja jestem ten nieferyjny i do tego niepibliczny. A co do nieprzychodzenia to zawsze pote mogą napisać w świadectwie pracy, że masz nieusprawiedliwone nieobecnośći lub porzucenie stanowiska pracy.


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”