pomoce dla nauczyciela wychowania przedszkolnego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
@siulki
Posty: 5
Rejestracja: 2007-08-24, 12:22

pomoce dla nauczyciela wychowania przedszkolnego

Postautor: @siulki » 2007-08-27, 12:18

kochani!!! zaczynam prace w przedszkolu w grupie dzieci 3/4 lata!!! :shock: jakie publikacje z zabawami i piosenkami będą mi najbardziej przydatne? :?: sama muszę się doszkalać, a nie wiem jakich książek unikać a jakie mam kupywać. na rynku tyle tego jest a nie chce wydawać pieniążków na rzeczy nieprzydatne, proszę o jakies wskazówki!!!

z góry wielkie dzia!!! :*

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bogumiła
Posty: 321
Rejestracja: 2007-08-24, 19:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: pomoce dla nauczyciela wychowania przedszkolnego

Postautor: Bogumiła » 2007-08-27, 16:52

Piosenki:
"Moje 3 i 4 lata. Scenariusze zajęć muzyczno-ruchowych." - cd z nagraniami, teskty z nutami i propozycję zajęć do każdej piosenki.

Zabawy:
- Rae Pica - "Świetne zabawy dla małych dzieci. Ponad 100 zabaw rozwijających pewność siebie, umiejętności rozwiązywania problemów oraz zdolność współpracy" - gry w kółku, pojęciowe, muzyczne, współpracy, na dworze.
- Krzysztof Sąsiadek - "Zabawy paluszkowe"
- Jackie Silberg - "500 pięciominutowych zabaw" (II tomy) - ruchowe, z alfabetem, ze zwierzątkami, urodzinowe, z kolorami, z liczeniem, aktorski, w zgadywanie, z wyobraźnią, językowe, słuchowe, matematyczne, muzyczne, z wierszykami, relaksacyjne, z rymami, z nauką, umysłowe, przerywniki, z pogodą.
- Hanna Trawińska - "Zabawy rozwijające dla małych dzieci" - ruchowe o charakterze gimnastycznym, umuzykalniające, dydaktyczne, manipulacyjno-konstrukcyjne, tematyczne; zadania wychowawcze, planowanie poszczególnych rodzajów zabaw

Polecam się też na inne tematy. :)
"Skokiem taniec nasnadniejszy,
A tym jeszcze pochodniejszy,
Kiedy w bęben przybijają,
Samy nogi prawie drgają."

Jan Kochanowski

Madzia.M
Posty: 1
Rejestracja: 2008-07-22, 19:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: pomoce dla nauczyciela wychowania przedszkolnego

Postautor: Madzia.M » 2008-07-22, 19:37

ja zaczelam prace od czerwca, ja pracuje na programie edukacyjnym abc i bardzo mi odpowiada, polecam


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”