Gry i zabawy integrujące grupę.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kamila26111
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-09, 10:54
Kto: student
Lokalizacja: dolnośląskie

Gry i zabawy integrujące grupę.

Postautor: kamila26111 » 2010-12-24, 21:23

Witam Wszystkich:)
Moja prośba wyda się dla większości z Was banalna ale jestem dopiero studentką i dlatego wolałabym poradzić się bardziej doświadczonych nauczycieli.
Byłam na rozmowie w sprawie pracy a stanowisku nauczyciela zostałam zaproszona na drugi etap którym jest kilka godzin próbnych. To przedszkole jest jeszcze nie otwarte i moje godziny próbne będą na Dniach Otwartych kiedy Pani Dyrektor będzie rozmawiała z rodzicami ja mam się zajmować dziećmi i będę obserwowana i przez Panią Dyrektor i przez rodziców od tego jak się spodoba rodzicom w przedszkolu będzie zależało to czy zapiszą woje dziecko czy nie. Muszę tak bawić się z dziećmi aby się otworzyły, nie były skrępowane bo zdarza się, że dziecko chowa się za rodzica bo się wstydzi chciałabym abyście poradzili mi jak mam zacząć rozmawiać z dziećmi i w co się bawić. Myślę, że na początku dobrze byłoby pobawić się wspólnie w gry typu

Miejsce obok mnie jest puste zapraszam tu...

Dzieci siedzą w kole, ciasno obok siebie. Tylko w jednym miejscu krąg jest
przerwany. Dziecko, które ma wolne miejsce obok siebie zaczyna zabawę mówiąc:
Zapraszam tu...(wymienia imię zaproszonego dziecka). Osoba zaproszona siada
obok osoby zapraszającej. Następnie zaprasza dziecko, które teraz ma wolne
miejsce obok siebie
lub zabawa z piłką Mam na imię Kamila a ty jak masz na imię? I podaję piłkę dziecku i dziecko też mówi jak ma na imię i podaje dalej. Później gdy już dzieci będą znały swoje imiona to będziemy mogli bawić się klockami i innymi zabawkami przedszkolnymi.

Chciałabym abyście drogie koleżanki i koledzy podzielili się ze mną doświadczeniami które są bezcenne. Od tego jak wypadnę będzie zależało to czy dostane pracę a bardzo chciałabym dostać pracę jako nauczyciel.
Z góry dziękuję i życzę wesołych, spokojnych świąt spędzonych w gronie rodzinnym, wielu prezentów i samych miłych chwil.

Wróć do „Wychowanie przedszkolne”