rewalidacja - szkoła zawodowa

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Malgosiaj
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-02, 21:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

rewalidacja - szkoła zawodowa

Postautor: Malgosiaj » 2012-11-14, 20:46

Witam.
pierwszy raz zostały mi przyznane 2h tygodniowo w zasadniczej szkole zawodowej rewalidacji z uczniem z orzeczeniem (upośledzenie w stopniu lekkim).
Czy ktoś jest mi w stanie pomóc w kwestii merytorycznej? Czy posiadacie jakieś karty pracy? materiały? jakie książki w tym temacie, na tym szczeblu edukacji polecacie... błądzę we mgle.. cały czas. Z góry dziękuję!
Obrazek

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: rewalidacja - szkoła zawodowa

Postautor: linczerka » 2012-11-14, 21:00

Uczeń z upośledzeniem w stopniu lekkim realizuję tę samą podstawę programową, co każdy uczeń tej szkoły. Nikt Ci nie da gotowców, bo takich nie ma, dla każdego pisze się program w oparciu o zalecenia PPP.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Malgosiaj
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-02, 21:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: rewalidacja - szkoła zawodowa

Postautor: Malgosiaj » 2012-11-14, 21:15

IPET mam, program rewalidacji mam. Poprostu chcę aby zajęcia nie polegały tylko na pomocy w lekcjach itp. ma szczególne problemy ze słownictwem czynnym i z matematyką. dlatego pomyślałam, że może ktoś czymś dysponuje. Wiem że praca jest typowo indywidualna ale domyślam się, że są tutaj osoby które już w tym siedzą dłużej i te kwestie typowe dla osób z lekkim upośledzeniem umysłowym są jakoś ogólnodostępne.
Obrazek

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: rewalidacja - szkoła zawodowa

Postautor: linczerka » 2012-11-14, 21:26

Malgosiaj pisze:Poprostu chcę aby zajęcia nie polegały tylko na pomocy w lekcjach itp. ma szczególne problemy ze słownictwem czynnym i z matematyką.

Ale przecież rewalidacja nie na tym polega. Nie ma opisanych dysfunkcji? Bo do tego, co piszesz, to wystarczą zajęcia dydaktyczno -wyrównawcze. Rewalidacja nie ma nic wspólnego z pomocą w lekcjach.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Malgosiaj
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-02, 21:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: rewalidacja - szkoła zawodowa

Postautor: Malgosiaj » 2012-11-14, 21:38

Wszystko ma bardzo dobrze opisane w orzeczeniu... i tego się trzymałam tworząc program.
będę to wszystko chciała z nim kompensować, udoskonalać, ale zanim w to się wdrożę... zanim przygotuję sobie wszystkie niezbędne pomoce... oj czasu trzeba.
Obrazek


Wróć do „Poszukuję ...”