Badania losów absolwentów POMOCY! :)

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

majka007
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-06, 19:19

Badania losów absolwentów POMOCY! :)

Postautor: majka007 » 2007-11-06, 19:21

Witam, potrzebuję informacji jak przeprowazić badania losów absolwentów oraz jaka dokumentację trzeba prowadzić. W szkole został powaołany zespół do badania losów absolewntów a mnie przydzielono funkcje przewodniczącej, niestety nikt w szkole nie potrafi mi pomóc dlatego prosze o jakąkolwiek podpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam.

renia
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-06, 20:12

Re: Badania losów absolwentów POMOCY! :)

Postautor: renia » 2007-11-08, 11:57

"badanie losów absolwentów", jeśli oznacza to poszukiwania co się z nimi teraz dzieje, gdzie są, co robią to proponuję zajrzeć na www.nasza-klasa.pl
to kopalnia kontaktów. mam nadzieję, że się przyda.
a jeśli chodzi o coś zupełnie innego bardzo proszę o informację co to właściwie jest.
pozdrawiam serdecznie :)
this is the way, this is may way.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Badania losów absolwentów POMOCY! :)

Postautor: daughter » 2007-11-09, 18:31

Nauczyciele pracujący w takim zespole muszą stworzyć ankietę, z którą udadzą się do szkół gimnazjalnych, w których uczą się byli uczniowie klas 6. Pytania, które pamiętam z zeszłego roku, to np. pytania o atmosferę w nowej szkole, czy czują się tam lepiej niż w podst., o porównanie sposobu nauczania w podst. i gim., czy gdyby mogli wybrać gimnazjum drugi raz, to wybraliby to samo. Tylko tyle pamiętam z rady z zeszłego roku- ja nie byłam w takim zespole.

majka007
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-06, 19:19

Re: Badania losów absolwentów POMOCY! :)

Postautor: majka007 » 2007-11-12, 23:09

Chodzi mi o badanie losów absolwentów naszej szkoły zawodowej specjalnej, czy delkwent uczy się dalej, czy może pracuje, czy jest to zawód wyuczony w naszej szkole, czy zdobyty zawód pomógł mu w zatrudnieniu, czy korzysta z urzędu pracy itd. Jak prowadzić dokumentację takiego badania i czy zaspół badający losy ansolwentów powinin mieć opracowany program działania. Jeśli wiesz coś na ten temat to napisz. pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Badania losów absolwentów POMOCY! :)

Postautor: malgala » 2007-11-13, 15:15

majka007 pisze:czy delkwent uczy się dalej, czy może pracuje, czy jest to zawód wyuczony w naszej szkole, czy zdobyty zawód pomógł mu w zatrudnieniu, czy korzysta z urzędu pracy itd.

No to najprościej chyba opracować ankietę i dotrzeć z nią do absolwentów.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Badania losów absolwentów POMOCY! :)

Postautor: daughter » 2007-11-15, 17:29

Napisałam wczoraj długaśnego posta, który zniknął w przeprowadzkowym bałaganie chyba...
Taki zespół musi opracować plan działania- czyli plan spotkań i co będziecie wtedy robić. Będziecie się spotykać i razem tworzyć taką ankietę. Częstotliwość i długość tych spotkań zwiększy się znacząco po przeprowadzeniu ankiety wśród absolwentów, bo trzeba potem opracować te wyniki i sporządzić raport.

rybka234
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-07, 07:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podkarpackie

Ewaluacja - "Losy absolwentów"

Postautor: rybka234 » 2011-05-09, 11:32

Witam, potrzebuje coś takiego jak ewaluacje ankiety "Losy absolwentów" ale zgodnie z nowymi wymogami, z nowymi sposobami ewaluacji!! jak ktoś posiada coś takiego lub ewaluacje jakiejś podobnej ankiety to proszę, bardzo proszę o wsparcie!! z góry dzieki


Wróć do „Poszukuję ...”

cron