koło teatralne

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

wiola
Posty: 1
Rejestracja: 2007-04-19, 20:50

koło teatralne

Postautor: wiola » 2007-04-19, 21:09

Witam. Mam prośę. Chciałabym założyć w szkole kółko teatralne, i w związku z tym chiałabym się dowiedzieć, gdzie znajdę ciekawe scenariusze zajęć teatralnych i jakieś śmieszne scenariiusze przedstawień. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: koło teatralne

Postautor: Nosferata » 2007-04-20, 20:42

Witam :)


spotykałam się z rozmaitymi scenariuszami przedstawień szukając zwykłych scenariuszy lekcji np www.profesor.pl

ale jest też mnóstwo publikacji książkowych :)


pomysł z kółkiem rewelacyjny :) ja realizując temat o teatrze (lekcja historii ) zaporopnowłam uczniom napisanie krótkich przedstawień ...na scenie pojawiali sie aktorzy średniowieczni , Modrzejewska, Seweryn :) fakt faktem w napisaniu musiałam im sporo pomagać ale wystawiali sami i mieli sporo frajdy :)

Jędrek
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-11, 15:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Sztuki teatralne dla młodzieży?

Postautor: Jędrek » 2007-09-16, 14:44

Witam! Czy posiada ktoś materiały, teksty przedstawień, sztuk teatralnych, które można by wystawić w szkolnym teatrzyku (klasy V-VI)? Przeszukałem każdą księgarnię w mieście, niestety, wydawnictwa oferują tylko przedstawienia dla maluchów. Trudno znaleźć coś, co nie jest sztampowe, tandetne lecz przedstawia jakąś wartość. W ubiegłym roku wystawiałem alternatywne wersje popularnych bajek i Kopciuszka Brzechwy, młodzież była zachwycona. Nie chciałbym schodzić poniżej pewnego poziomu.

jeśli ktoś z Was dysponuje takowymi tekstami, lub może podać jakiś link internetowy, byłbym ogromnie "dźwięczny" :D Pozdrawiam serdecznie!


Wróć do „Poszukuję ...”