Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

gnomka
Posty: 1
Rejestracja: 2007-10-30, 23:49

Ankieta dla nauczycieli

Postautor: gnomka » 2007-10-30, 23:52

Jestem studentką pedagogiki i piszę pracę magisterską o problemach współczesnego nauczyciela. Szukam nauczycieli, którzy chcieliby wypełnić ankietę na ten temat. Będę bardzo wdzięczna osobom, które mogłyby mi pomóc.
Ankietę prześlę mailowo, gdyż nie chcę jej publikować w internecie.

mój adres mail: tercia3006@.wp.pl

pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 7 Listopad 2007, 22:22 ]
podaję jeszcze raz maila, gdyż w poprzednim jest mały błąd, tzn o jedną kropkę za dużo.
przepraszam za błąd.

mail: tercia3006@wp.pl

babunia10
Posty: 1
Rejestracja: 2007-10-31, 21:46

trudności w pracy nauczyciela---praca magisterska---POMOCY!

Postautor: babunia10 » 2007-10-31, 22:02

WITAM WSZYSTKICH!!! pisze prace magisterska na temat opinii uczniow i rodziców na temat trudności w pracy nauczyciela klas poczatkowych. nie wiem jak sie do tego zabrac :( jaki spis treści i wogole...ech... :oops: moze ktoś z Was bedzie taki mily i podsunie mi jakis pomysl lub ma jakies materialy, ktore mozna przeslac na maila. bylabym bardzo wdzieczna! moze ktos zna jakas dobra literature na ten temat. bylabym wdzieczna rowniez za Wasze opinie na temat co dla Was jest najtrudniejsze w tym zawodzie. z gory DZIEKUJE!

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: chiczi » 2007-11-01, 12:28

babunia10 pisze: nie wiem jak sie do tego zabrac jaki spis treści i wogole...ech...


Hmmm...z tym pytaniem to chyba najrozsądniej zwrócić się do promotora :roll:

babunia10 pisze:moze ktos zna jakas dobra literature na ten temat

Tzn. jeszcze nie masz w ogóle literatury :shock: , to co Wy robicie na seminarium :shock: :?:

Awatar użytkownika
kallys
Posty: 95
Rejestracja: 2007-08-13, 23:36

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: kallys » 2007-11-01, 22:31

Prosze przesłac na mój adres mailowy to chetnie wypełnię.. może na forum znajdą sie jeszcze jacyś mili pedagodzy.. :wink:

gebka
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-03, 12:15

ideał nauczyciela

Postautor: gebka » 2007-12-03, 12:17

bardzo proszę o pomoc potrzebuje do pracy mgr opini nauczycieli o wizji ideału nauczyciela

z góry dziekuje za wszytski odpowiedzi

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: koma » 2007-12-03, 16:19

Nie podoba mi się, że często mówią różni - mniej i bardziej zainteresowani nauczaniem - o ideale nauczyciela. Nie słyszymy o ideale lekarz, księdza, fryzjera,....tylko w nauczycielu szuka się tych 'supercech', jemu stawia wzorce.
A przecież dobry nauczyciel to nauczyciel skuteczny. Tylko tyle. Osiąga cele - nauczy, pokaże, jak się uczyć i pomoże rodzicom wychować. Jak w każdym zawodzie - skuteczność poprzez fachowość.

gebka
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-03, 12:15

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: gebka » 2007-12-21, 10:20

koma dziekuje z odpowiedz a może ktoś jeszcze prosze o pomoc :cry:

walllly
Posty: 30
Rejestracja: 2007-10-09, 16:17

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: walllly » 2007-12-21, 14:24

skuteczny...ok ale pod warunkiem ze uczniowie chca sie uczyc, nauka jest przyjemnoscia a nie przykrym obowiazkiem. A do tego potrzeba wielu cech.

Wg. mnie idealn nauczyciel to taki który potrafi zaciekawić ucznia, jest spokojny, CIERPLIWY, sympatyczny, otwarty. To tyle jeśli chodzi o lekcje ale ważne jest tez zeby nauczyciel byl dobrym pedagogiem, potrafił porozmawiać nie tylko o szkole.
Do tego nie powinien dogryzać i komentować. No i oczywiście musi być sprawiedliwy.

U mnie zwykle bylo tak ze jak lubiłem n-la miałem dobre oceny. Jesli natomiast przedmiot byl ciekawy a nauczyciel nie potrafil go odpowiednio przedstawic odrazu mnie zniechecal.
''Chcąc zdobywać wiedzę trzeba być naiwnym jak dziecko''

Jestem Młodym Polakiem!
Nie Kradnę Samochodów I Nie Jestem Pijakiem.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: Basiek70 » 2007-12-21, 18:02

kolezanka pisała o tym prace licencjacką w WSP ZNP w 2005 roku :)
robiła spore badania, bo ją zainteresował temt. Wyszło, że najważniejszą cechą nauczyciela w oczach uczniów jest - bycie wymagającym i sprawiedliwym.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: eldog » 2007-12-23, 10:01

Myślę, że nauczyciel ideał powinien być wymagający, rzeczowy, sprawiedliwy a przede wszystkim konsekwentny w swoim działaniu! Ale czy ideały istnieją? Chyba nie!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-23, 11:17

eldog pisze:Myślę, że nauczyciel ideał powinien być wymagający, rzeczowy, sprawiedliwy a przede wszystkim konsekwentny w swoim działaniu! Ale czy ideały istnieją? Chyba nie!

Jak to nie, a ja??
:rotfl:


Najważniejsza cecha to uczciwość.
Uczciwy nauczyciel będzie rzetelny, konsekwentny i sprawiedliwy.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: eldog » 2007-12-23, 11:42

Oj przepraszam Jolly Roger, no przecież Ty jesteś ideałem?!?! Jak mogłam tego nie wiedzieć?
Ale fakt, jak sami się nie pochwalimy kto kto nas zauważy, na dobre wróżki dziś liczyć raczej nie można, a czasami szkoda!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
Misiek1
Posty: 39
Rejestracja: 2007-12-22, 02:47

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: Misiek1 » 2007-12-24, 01:55

Odpowiedzi na swoje pytanie możesz poszukać też w książce:

Dariusz Chętkowski "Z budy. Czy spuścić ucznia z łańcucha?" Wydawnictwo Literackie, 2003

Powyższy link prowadzi do kilku opinii na temat tej pozycji. Sama oceń.
Spuścić ucznia z łańcucha!

gebka
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-03, 12:15

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: gebka » 2007-12-28, 09:34

Misiek1 dziekuje ale ja potrzebuje opini nauczycieli i uczniów własnie z forów WIEC DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZ

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: koma » 2007-12-28, 11:20

walllly pisze:skuteczny...ok ale pod warunkiem ze uczniowie chca sie uczyc, nauka jest przyjemnoscia a nie przykrym obowiazkiem. A do tego potrzeba wielu cech.

Nauka jest przyjemnościa tylko dla niektórych - dla większości nas jest dośc przykrym obowiązkiem. Taka jest prawda!! Nauczyciel ma do wypełnieni zadanie i na pewno nie jest to zadanie cyrkowca i ulubieńca publiczności. Wymagający nauczyciel nigdy nie będzie lubiany, bo się czepia - natomiast 'po latach' tego wymagającego właśnie nazwie się najlepszym.


U mnie zwykle bylo tak ze jak lubiłem n-la miałem dobre oceny. Jesli natomiast przedmiot byl ciekawy a nauczyciel nie potrafil go odpowiednio przedstawic odrazu mnie zniechecal.


To działa trochę inaczej - odwrotnie: uczniowie lubią nauczyciela, jeżeli mało wymaga i stawia dobre stopnie. Popatrzcie na przykład na wszelkiego rodzaju 'konkursy na najlepszego nauczyciela': zwykle wygrywa ten, który nie stawia przed uczniem trudnych zadań - informatyk i wuefista.


Wróć do „Poszukuję ...”