Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: vuem » 2011-03-09, 06:24

Jedyną poprawną odpowiedzią na tak postawione pytanie jest TAK, może.

Konia z rzędem temu, kto udowodni, że jest inaczej. :wink:

atagatka
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-27, 12:47
Kto: student
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Sondaż na temat nowej podstawy programowej - przyroda

Postautor: atagatka » 2011-03-29, 14:02

Witam wszystkich.

Jestem studentką IV roku Fizyki i Matematyki Nauczycielskiej na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozpoczynam pisanie pracy magisterskiej na temat integracji przedmiotów przyrodniczych na przedmiocie "przyroda", który pojawi się w szkołach ponadgimnazjalnych za dwa lata. Chciałabym się dowiedzieć, co sądzicie na temat tych zmian. Jak podobają Wam się zaproponowane treści nauczania. Co byście zrealizowali dodatkowo? Proszę o każdą sugestię, opinię.

Dziękuję bardzo.
Agata J.

karolcia1988242
Posty: 1
Rejestracja: 2011-05-03, 17:53
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Proszę pomóżcie

Postautor: karolcia1988242 » 2011-05-03, 17:59

Witam ,jestem na etapie pisania pracy licencjackiej na temat Funkcjonowanie dziecka z ADHD w środowisku przedszkolnym. Metoda moja to metoda indywidualnego przypadku. I tu moje pytania: Czy może być jeden przypadek czy musi być ich więcej opisanych?, Na co mam zwrócić uwagę opisując dziecko? Jak rozdzielić to na podrozdziały? Opisuje synka swojej siostry i chciałabym wiedzieć czy sytuacje rodzinną, materialną, ekonomiczną też muszę opisać. A jeśli chodzi o przedszkole? Jeśli chodzi o temat pomóżcie mi postawić cel główny. Ja na razie mam taki: Ustalenie wpływu środowiska przedszkolnego na rozwój dziecka z ADHD. Co myślicie o problemie głównym?: Jak środowisko przedszkolne wpływa na rozwój dziecka z zaburzeniem rozwoju ADHD. Może ktoś pomoże mi w sformułowaniu problemów szczegółowych. A hipotezy? Mam nadzieję że mi ktoś pomoże. Niestety miałam tylko 4 seminaria bo nasz promotor zmarł i teraz czekamy na przydział nowego. Czy możecie mi pomóc napisać kwestionariusz wywiadu. Dziękuję.

twipsy
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-26, 18:00
Lokalizacja: dolnośląskie

Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej!

Postautor: twipsy » 2011-05-19, 04:33

Właśnie piszę pracę magisterską na temat wypalenia zawodowego u nauczycieli. Poszukuję chętnych nauczycieli do wypełnienia ankiety służącej do badań. Jeśli ktoś poświęci kilka minut na wypełnienie ankiety proszę o adres e-mail pod moim postem na forum lub o kontakt mailowy pod adres twipsy@master.pl
Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas i pomoc.

brum brum
Posty: 176
Rejestracja: 2010-09-01, 12:17

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: brum brum » 2011-05-27, 23:30

Karolcia, praca licencjacka ma być samodzielna. A takie otwarte szukanie pomocy w tym zakresie nie jest zbyt rozsądne. :|

ekobiol
Posty: 5
Rejestracja: 2011-05-06, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: ekobiol » 2011-08-30, 09:56

Witam Cię, jestem nauczycielem biologii z 8 letnim stażem, pracuję w liceum ogólnokształcącym, uważam że nowa podstawa programowa przyroda jest nieporozumieniem i nie ma nic wspólnego z przedmiotem biologia. Zamieszczono tam treści niezrozumiałe dla nauczycieli (choć jestem mgr biologii i egzaminatorem CKE), a co dopiero dla uczniów. Drastycznie okrojono liczbę godzin, biologia jako taki przedmiot zniknie z planu lekcji. Nie bedę dowodzić ważności tego przedmiotu z punktu widzenia profilaktyki i zrozumienia funkcji organizmu i człowieka w przyrodzie. Jestem zbulwersowany przedmiotem przyroda - i odnoszę wrażenie, że jedyny cel jaki przyświecał Minister Edukacji - Hall to zwolnienia nauczycieli z powodu braku etatów.

magdalenka03
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-13, 06:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Ocenianie i motywowanie

Postautor: magdalenka03 » 2011-10-22, 17:26

Kochani, własnie kończę studia o specjalności zarządzanie w oświacie. Od wielu lat jestem czynnym nauczycielem i stąd temat mojej pracy/ankiety. Mam prośbę - poświęćcie chwilę na wypełnienie ankiety, do którj link podaję poniżej.
Z góry dziękuję za przychylność i pozdrawiam,
Magdalena

http://www.ankietka.pl/ankieta/71045/oc ... imowa.html

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: edzia » 2011-10-23, 23:06

Jak osoba, która od wielu lat jest czynnym nauczycielem, i która robi studia z zarządzania w oświacie, może pisać o ocenie pracowniczej albo o okresowej ocenie pracowniczej?

I czemu tak dużo tych pytań? ;)

magdalenka03
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-13, 06:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: magdalenka03 » 2011-10-24, 07:23

Pytań dużo ponieważ ankieta bada dwa obszary. Jak może o tym pisać? Niestety z własnego doświadczenia i opinii innych kolegów nauczycieli wiem, że ocena i nagroda, którą otrzymujemy jest niewspółmierna do wkładu pracy. Nie chodzi o to jakie widełki zakłada budżet, ale o to, jak to działa w wewnętrznej praktyce placówek oświatowych. Po wypełnieniu ankiety przez kilkanaście osób wiem, że na całe szczęście są placówki, gdzie taki system działa bardzo sprawnie. Są też takie, w których wszystko zależy od czyjegoś "widzi mi się", ale jakie misie kto widzi, tego nie wie nikt.
Z drugiej strony uważam, że praca w szkole to nie tylko satysfakcja zawodowa i motywacja wynikająca z osiągnięć uczniów. Do szewskiej pasji doprowadza mnie system przyznawania dodatków motywacyjnych w mojej szkole. Czy się stoi, czy się leży wszystkim równo się należy. Jakie są tego skutki> Tego już chyba pisać nie muszę.

Pozdrawiam,
Magda

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: agadanuta » 2011-10-29, 13:53

nauczpol pisze:Pisałam pracę na temat epizacji dramatu na podstawie utworów Jana Augusta Kisielewskiego- bardzo przyjemny temat. Polecam też: Twórczość dramatopisarska Jana Kasprowicza, albo poezję młodopolską. Zastanów się co naprawdę Cię interesuje. Literatura XX wieku to ogromna kopalnia tematów. Życzę szczęśliwego wyboru!


No proszę. Ja też pisałam pracę na ten sam temat, tylko zapewne kilka lat wczesniej. UP w Krakowie?

martap87
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-30, 19:45
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Literatura najnowsza w liceum

Postautor: martap87 » 2011-10-30, 19:58

Witam wszystkich:-)

Prowadzę badania do pracy magisterskiej na temat literatury najnowszej w szkole. Chciałam Was prosić o opinię na ten temat, czy uważacie, że lit. najnowsza powinna być czytana na lekcjach języka polskiego? (zwłaszcza, jeśli wejdzie nowa podstawa programowa)?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: edzia » 2011-10-30, 23:04

martap87 pisze:że lit. najnowsza powinna być czytana na lekcjach języka polskiego
Obawiam się, że na lekcjach nie starcza czasu na czytanie. ;)

Sorry, że się wtrącam, a i tak do tematu się pewnie nie odniosę, ale nasuwa mi się taka uwaga do tych badań. Otóż jeśli chcesz uzyskać jakieś odpowiedzi, jeśli chcesz mieć spory materiał do analizy, to zapodaj jakiś konkretny problem, postaw więcej pytań, na które chciałabyś uzyskać odpowiedź, sprecyzuj cele pracy, sformułuj jakieś tezy itp.
martap87 pisze:czy uważacie, że lit. najnowsza powinna być czytana na lekcjach języka polskiego?
Zadając tylko jedno pytanie i to tak abstrakcyjne, narażasz się na zero dyskusji.

martap87
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-30, 19:45
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: martap87 » 2011-10-30, 23:22

Hej!

Racja, źle to ujęłam, chodzi mi o zapoznawanie uczniów z literaturą najnowszą. Po to jest forum, żeby się wtrącać. Oto jakimi problemami zajmuję się w swojej pracy:
1. Czy obraz szkoły w lit. najnowszej może być inspiracją dla uczniów i nauczycieli do dobrego dialogu.
2.Jak oceniacie obecność literatury najnowszej w podręcznikach licealnych?
3.Co na temat wykorzystywania literatury najnowszej na lekcjach języka polskiego sądzą nauczyciele i uczniowie?
5)Czy nowa podstawa programowa może mieć wpływ na zwiększenie ,,ilości" najnowszej lit. w szkole?
6)Jakie są główne bariery odbioru literatury najnowszej w szkole?

Proszę, piszcie co myślicie, bardzo mnie interesuje ta problematyka. Dla chętnych a raczej życzliwych polonistów mam ankietę, którą wyślę na e-maila jeśli ktoś mógłby ją wypełnić (zajmuje 10 minut).

justyna605
Posty: 22
Rejestracja: 2010-06-14, 10:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: justyna605 » 2011-11-01, 16:38

ad.1. Czy chodzi o teksty, w ktorych jest opisana szkoła? Tak, może to być inspiracja do dialogu, ale równie dobra, jak każda inna.
ad 2. niedostateczny - bazujemy na klasyce, literatura współczesna jest często obecna tylko jako kontekst.
ad. 3. Tu sa potrzebna dwie oddzielne ankiety. Uczniowie czytają to, co akurat modne, niekoniecznie wartościowe literacko. Wszyscy chcieliby odświeżenia listy lektur.
ad. 5. Wg nowej podstawy, to nauczyciel wybierze, co omawiać na lekcjach. To super, ale nie zapominajmy, że jesteśmy ograniczeni wymaganiami egzaminacyjnymi. Wolę omówić to, co się pojawi na maturze niż coś współczesnego.
ad. 6. Nie ma żadnych. Jakie miałyby być? Stopień trudności taki sam jak innych tekstów.

martap87
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-30, 19:45
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: martap87 » 2011-11-02, 08:53

Dziękuję za pierwszą opinię. Zachęcam innych forumowiczów do wypowiadania się!


Wróć do „Poszukuję ...”

cron