Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: renati23 » 2007-12-28, 11:33

koma pisze:Popatrzcie na przykład na wszelkiego rodzaju 'konkursy na najlepszego nauczyciela': zwykle wygrywa ten, który nie stawia przed uczniem trudnych zadań - informatyk i wuefista.

u nas co roku wygrywa geograf i anglistka :P

Awatar użytkownika
Jolcik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-12-07, 14:01

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: Jolcik » 2007-12-28, 13:22

renati23 pisze:u nas co roku wygrywa geograf i anglistka :P

Można zdobyć uznanie uczniów również wymagając, ale nie jest to łatwe.
Pozdrawiam - Jola

walllly
Posty: 30
Rejestracja: 2007-10-09, 16:17

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: walllly » 2007-12-28, 15:12

koma pisze:
walllly pisze:skuteczny...ok ale pod warunkiem ze uczniowie chca sie uczyc, nauka jest przyjemnoscia a nie przykrym obowiazkiem. A do tego potrzeba wielu cech.

Nauka jest przyjemnościa tylko dla niektórych - dla większości nas jest dośc przykrym obowiązkiem. Taka jest prawda!! Nauczyciel ma do wypełnieni zadanie i na pewno nie jest to zadanie cyrkowca i ulubieńca publiczności. Wymagający nauczyciel nigdy nie będzie lubiany, bo się czepia - natomiast 'po latach' tego wymagającego właśnie nazwie się najlepszym.


U mnie zwykle bylo tak ze jak lubiłem n-la miałem dobre oceny. Jesli natomiast przedmiot byl ciekawy a nauczyciel nie potrafil go odpowiednio przedstawic odrazu mnie zniechecal.


To działa trochę inaczej - odwrotnie: uczniowie lubią nauczyciela, jeżeli mało wymaga i stawia dobre stopnie. Popatrzcie na przykład na wszelkiego rodzaju 'konkursy na najlepszego nauczyciela': zwykle wygrywa ten, który nie stawia przed uczniem trudnych zadań - informatyk i wuefista.


Heh zwykle ledwo co zdawałem do nastepnej klasy z matematyki . W tej chwili dzieki nauczycielowi jest to moj ulubiony przedmiot. Dzieki wyrównawczym szybko nadrobiłem zaległości (również gdyby nie dobra wola nauczyciela i minimalne checi z mojej strony by sie nie udało) Ba! Mam 5 na semestr. Wlasciwie to nawet chetnie odrabiam prace domowe, przechodze na kółka itp... Wszystko zalezy od tego kto i jak uczy :)

Co do konkursów to prawda - u mnie zawsze wuefista wygrywa ale tylko i wyłącznie dla tego z jest wspaniałym człwiekiem do ktorego mozna zwrcic sie z kazdym probemem.
''Chcąc zdobywać wiedzę trzeba być naiwnym jak dziecko''

Jestem Młodym Polakiem!
Nie Kradnę Samochodów I Nie Jestem Pijakiem.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: koma » 2007-12-28, 17:34

Myślę też, że wiele (nawet najwięcej) zależy od wieku uczniów. Czego innego wymaga sie od 'ideału' nauczyciela przedszkolnego, co innego jest ważne w sp, a jeszcze co innego w elitarnym liceum.

Nie ma jednego wzorca!! Każdy typ szkoły i każdy etap kształcenia to inne wymagania.

przemek0-34
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-16, 21:03

Za co oceniany jest nauczyciel w oczach dyrektora

Postautor: przemek0-34 » 2008-01-16, 21:07

witam wszystkich uzytkownikow tego wspanialego forum. Mam problem pisze prace magisterska i chce w swojej pracy zawrzec ten watek potrzebuje odpowiedzi na pytanie

Za co oceniany jest nauczyciel w oczach dyrektora Bardzo prosze o pomoc dziekuje pozdrawiam przemek

tomek
Posty: 60
Rejestracja: 2007-12-23, 15:02

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: tomek » 2008-01-16, 21:59

za całokształt 8)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: malgala » 2008-01-16, 22:11

Poczytaj Kartę Nauczyciela, szczególnie o obowiązkach a się dowiesz.
Bardzo proszę troszkę przejrzeć forum przed założeniem następnego tematu i wybrać dla niego odpowiedniejsze miejsce.
A Tomek trafił. Faktycznie za całokształt swojej pracy.

Nisia
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-06, 17:00

Trudnosci wychowawcze nauczycieli

Postautor: Nisia » 2008-02-06, 22:05

Witam! Jestem studentka pedagogiki wczesnej edukacji.Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej i potrzebuje literatury na temat trudnosci wychowawczych doswiadczanych prze nauczycieli. Znalazlam tylko trudnosci wycowawcze dzieci, a chcialabym wiedziec cos na temat trudnosci wychowawczych doswiadczanych przez nauczycieli.Prosze o pomoc...

malinka1978
Posty: 8
Rejestracja: 2007-10-12, 19:32

język francuski..RODZAJNIK

Postautor: malinka1978 » 2008-02-16, 16:59

dzień dobry...
mam pytanie do nauczycieli języka francuskiego, których chyba tu malutko...;)
Piszę pracę magisterską z rodzajnika w języku niemieckim. Bardzo potrzebuję krótkiej informacji.

Czy rodzajnik w języku francuskim jest odmienny czy nie? - pytanie dotyczy zarówno określonego jak i nie- i jeżeli jeszcze jakiś istnieje...;)

Aha- a może znacie jakieś miejsce gdzie mogłabym otrzymać taką pomoc, miałabym pewnie jeszcze kilka drobnych pytań.....

:flower: :flower: :flower:

Z góry dziękuję....

DawidN
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-25, 11:12

Książki w wydaniach dwujęzycznych

Postautor: DawidN » 2008-02-25, 11:13

Kochani, pomóżcie - zbieram informacje do mojej pracy dyplomowej z metodyki.
Chodzi o pomoce w nauce angielskiego, a dokładniej - znane powieści w wersjach dwujęzycznych, polskiej i angielskiej.
Czy uważacie, że takie książki, jak np. "Kubuś Puchatek" czy "Ania z Zielonego Wzgórza" w wer. pol.-ang. są potrzebne na rynku, dla nauczycieli i uczniów? Czy często z tego typu pomocy korzystacie? I czy jeśli takie książki miałyby być wydawane, to zależałoby Wam na pełnych wersjach, czy mogłyby to być wersje skrócone, byle tylko na po jednej stronie tekst był polski - po drugiej angielski. Korzystaliście kiedykolwiek z tego typu pomocy? Z góry dzięki za odpowiedzi :-)

myszeida00
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-29, 14:30

Pytanie o testy....

Postautor: myszeida00 » 2008-02-29, 14:37

Mam pytanie do nauczycieli.

Jestem studentką. Piszę prace licencjacką o trudnościach szkolnych dzieci z ADHD. Chciałabym porównać wyniki dzieci z ADHD z tymi bez ADHD. Na jakiej zasadzie mogę to zrobić? Chodzi o to jakie testy mogę wykorzystać, jakie testy są w stanie udostępnić mi nauczyciele? Chodzi o porównanie wyników uczniów klasy I szkoły podstawowej. Czy dobrym pomysłem jest porównanie wyników z oceny opisowej I semestru? Czy nauczyciele będą mogli mi to udostępnić? A moze lepiej test dojrzałości szkolnej? Tylko do kogo mam sie po nie udać, czy dostane pozwolenie na ich przejrzenie albo na otrzymanie jakiegoś zbiorczego podsumowania tych testów?

Chciałabym najpierw uzyskać jakieś informacje zanim pójdę do wychowawców klas I, żeby wiedzieć o co pytać. W szkole, w której mam praktyki nauczyciele niezbyt chętnie pomagają studentom jeśli przychodzą nie z konkretnym pytaniem.

Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

Gosiaczek24
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-27, 17:52
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Pomoc w badaniach do pracy magisterskiej

Postautor: Gosiaczek24 » 2008-03-27, 18:18

Poszukuję nauczycieli, którzy chętnie pomogą mi w zrobieniu badań potrzebnych do pracy magisterskiej. Badanie polega na przeczytaniu dwóch kilkudaniowych opowiadań i odpowiedzi na pytania dotyczące tych historyjek. Bardzo będę wdzięczna za pomoc.
Chętnym nauczycielom wyślę na maila opowiadania wraz z pytaniami.
Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc.

serduszko22
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-25, 18:01
Kto: uczeń
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: serduszko22 » 2008-03-28, 14:18

hej ! jestem tutaj nowa :) jestem na II roku pedagogikii ..... i mam wielki problem ..... mam napsiac recencje ( krytycznym okiem) artukulu pedagogiczne ! a problemtyka artukulu do zrecenzowania ma byc nastepujaca : "udzial rodzicow w edukacji zintegorwanej " POMOCY :(

serduszko22
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-25, 18:01
Kto: uczeń
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: serduszko22 » 2008-03-28, 16:01

moze ktos mi pomoc..... ? jestem studetka II roku pedagogiki ( edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna) i mam na napisac RECENZJE ARTKULU PEDAGOGICZNEGO K R Y T Y C Z N Y M O K I E M o problematyce "wspoludzial rodzicow w zintegrowanej edukacji " i artukul ma pochodzic z "nowej szkoly" lub " uczyc lepeiej " jestem zalamana bo nie moge znalesc tych gazet...mam tylko "Zycie szkoly " prosze o pomoc :(

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: malgala » 2008-03-28, 18:03

Serduszko, wystarczyłby jeden post na ten temat w odpowiednim dziale.
A wymienione czasopisma (nie gazety) znajdziesz w najblizszej bibliotece pedagogicznej, Wystarczy tam się wybrać i poczytać.


Wróć do „Poszukuję ...”