Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

maranta71
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-28, 18:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Wstęp do literaturoznawstwa J. niem

Postautor: maranta71 » 2008-04-03, 17:07

Gdzie można znaleźć materiały do literaturoznawstwa? Proszę o pomoc.

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: otaka » 2008-04-11, 23:01

Polecam "Wesołą szkołę - materiały do diagnozy dla nauczycieli kl.1" - nie pamiętam dokładnie tytułu pozycji, ale to z tej serii. Tam jest wszystko.
otaka

majka123
Posty: 3
Rejestracja: 2008-05-22, 16:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podkarpackie

pilnie poszukuję

Postautor: majka123 » 2008-05-22, 18:04

Witam Pilnie poszukuję materiałów do pracy z zakresu literatury dla dzieci i młodzieżynp. coś o wpływie bajek na osobowość dziecka lub o poziomie czytelnictwa wśród mlodzieży, lub coś o literaturze dla dziewcząt itp. Bardzo proszę o pomoc PILNE!!!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: malgala » 2008-05-22, 19:25


maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Praca licencjacka - germanistyka

Postautor: maagdaa » 2008-10-01, 20:30

Witam serdecznie.
W tym roku czeka mnie pisanie pracy licencjackiej na germanistyce. Macie jakieś ciekawe propozycje tematów w zakresie dydaktyki-metodyki? Mam nadzieję na poźniejsze znalezienie pracy w szkole i chciałabym pisac o czymś naprawdę ciekawym. Napiszcie coś :)

Pozdrawiam.
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: maagdaa » 2008-10-04, 16:45

Hmm, czyżby nikt nie pisał pracy licencjackiej z metodyki? Interesuje mnie tylko sama propozycja tematu...
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Zadania maturalne - język obcy,niemiecki

Postautor: maagdaa » 2009-01-15, 19:12

Witam serdecznie.
Jestem studentką ostatniego roku filologii germańskiej i jestem w trakcie pisania swojej pracy licencjackiej. Dotyczy ona zadań maturalnych , a konkretniej pisania i czytania na maturze, analiza tych zadań... Doradzicie coś? Może macie jakieś materiały o maturze, których nie ma w internecie, książki dla nauczycieli, poradniki, syllabusy... Wiele książek przewinąło się przez moje ręce, ale w żadej nie znalazłam nic odnośnie analizy tego typu zadań... Co o tym myślicie?
Magda :)
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: maagdaa » 2009-01-19, 22:18

Nie wierzę, że nikt nie potrafi mi pomóc...
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

anagrzymis
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-18, 12:39
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: wielkopolskie

pomóżcie?!?!

Postautor: anagrzymis » 2009-02-18, 12:47

Witam!
Co prawda nie jestem pedagogiem, ale piszę pracę licencjacką o szkołach podstawowych. Potrzebuje pomocy w sprawie struktury organizacyjnej szkoły. Mam w pracy umieszczony jej schemat. Wiadomo, że pod dyrektora podlega rada pedagogiczna, wicedyrektor, nauczyciele. Reszty nie jestem już pewna. Czy rada rodziców jest organem niezaleznym i nie podlega dyrektorowi? A co z samorządem uczniowskim, komu on podlega? Prosze pomożcie.

Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: renati23 » 2009-02-18, 17:07

anagrzymis, zmień tytuł wątku - hasło "pomóżcie ?!?!" nie wiele mówi

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: nadia » 2009-02-18, 17:20

Przeczytaj Statut jakiejkolwiek szkoły a tam na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Jak nie masz bezpośrednio dostępu do Statutu to poszukaj w internecie,jest tego naprawdę sporo.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: malgala » 2009-02-18, 17:25

Polecam lekturę Ustawy o systemie oświaty.

paulcia86
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-22, 14:16
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

prezentacje multimedialne

Postautor: paulcia86 » 2009-02-22, 14:30

Witam. Jestem studentką geografii na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie zbieram materiały do napisania pracy na temat " Prezentacje multimedialne w nauczaniu, uczeniu się geografii". Prosiłabym Was jako nauczycieli geografii, przyrody o pomoc. Otóż bardzo pomocne byłoby mi, gdybyście napisali czy korzystacie z gotowych prezentacji na lekcjach geografii? Czy może sami takowe przygotowujecie? czy kiedykolwiek mieliście lekcję w pracowni informatycznej i taką lekcję w formie prezentacji, a w niej zawartych ćwiczeń przeprowadzaliście? Co myślicie o takich lekcjach? ja mam bardzo dobre zdanie na ten temat, jako, że takie prezentacje są bardziej interesujące od typowych lekcji z podręcznikiem, ale wiadomo też, że wszystko zależy od warunków w szkole, m.in. od dostępu do pracowni informatycznej. Ale jeśli w szkole jest już rzutnik, to prezentacje taką można wyświetlić nawet na ścianie, więc wbrew pozorom pole manewru nie jest takie małe. Bardzo proszę o wypowiadanie się w tej sprawie, nie tylko nauczycieli geografii:) wszelkie spostrzeżenia i uwagi będą mi bardzo pomocne:)

paulcia86
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-22, 14:16
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: paulcia86 » 2009-02-24, 10:40

No widzę, że źle trafiłam :(

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: malgala » 2009-02-24, 19:59

Nie trafiłaś źle, tylko przyrodników tu trochę mało.
Ja wykorzystuję. Większość przygotowuję sama, część robią sami uczniowie (gimnazjum) i częściowo korzystam również z gotowych.
Jest to pewne urozmaicenie lekcji i ułatwia uczniom zapamiętanie.
Nie można jednak przesadzać. Prezentacja może stanowić jedynie pewien fragment lekcji, czasami wprowadzający, czasami podsumowujący, a czasem zilustrować w pewien sposób omawiane zagadnienie.
Obecnie mogę korzystać z rzutnika, wcześniej faktycznie byłam uzależniona od możliwości dostępu do pracowni informatycznej, a jak już ten dostęp był możliwy, to najczęściej przygotowane materiały do tematu lekcji nie pasowały. Najczęściej wykorzystywałam je wtedy na zajęciach kółka matematycznego.


Wróć do „Poszukuję ...”