Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: Jolly Roger » 2010-01-15, 18:20

wszystko jest napisane w podstawie programowej ogólnie dostępnej na stronach MENowskich.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Nauczyciele-pomózcie mi w badaniu do pracy mgr..

Postautor: smv » 2010-01-26, 19:01

Witajcie. Sama jestem n-lem. Jestem na etapie pisania pracy mgr. Bede niezmiernie wdzieczna za wypelnienie 2 krótkich ankiet. Niestety serwis proponuje jedyne 10 pytan w 1 ankiecie dlatego musialam zrobic dwie.
Prosze o pomoc;)

www.wbadanie.pl/ankieta/220636261/
http://www.wbadanie.pl/ankieta/220628244/

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: smv » 2010-01-26, 20:09

fakttycznie nie pomyslalam zeby zrobic ankiete zeby bykly widoczne wszystkie pytania

http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwe ... c-hyKu7fQR

oto link do calej ankiety do wglądu

Pozdrawiam;)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: edzia » 2010-01-26, 23:49

Mnie też brakuje. A zanim wstawisz "inne", warto wstawić jeszcze inne możliwości zaznaczenia gotowej odpowiedzi.

Pytanie 8. i 12. - czy to nie to samo?

Dlaczego pytania otwarte są obowiązkowe, a zamknięte nie? Jak opracujesz takie wyniki? ;)

W związku z pytaniem 2. pytanie 3. uważam za niepotrzebne. W pytaniu 2. wyodrębniłabym jeszcze staż pracy np. 0-2 lata - moim zdaniem to istotne.

Jeszcze mam kilka drobnych uwag, ale daruję. Przy okazji popraw numerację.

Poprzyczepiałam się trochę, ale jak to poprawisz, wypełnię ankietę. :) Ciekawa też będę wyników.

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: smv » 2010-01-27, 08:03

ustalalam z promotorką i powiedziala ze tyle wystarczy odpowiedzi i takie pytanie ( wlasnie te 2 i 3) maja sie pojawic
w sumie nie wiem na co mi wiek jak bede miala staz pracy to wiek mi na grzyba
promotorka sie uparła i koniec.

pytania 8 i 12 jak moga byc te same..?!8. Jakie złe zachowania mają najczęściej miejsce podczas lekcji? Proszę zaznaczyć maksymalnie 3 odpowiedzi
12. Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry nauczyciel?

z ktorej strony by nie patrzec to nie jest to samo..
z ta numeracja, ja sie na tych ankietach kompletnie nie znam..bo program sam sie okazalo generuje numery..
poprawilam co moglam

a co do obowiazkowosci..wlasnie nie wiem dlaczego nie we wszytskich pytaniach nie mozna zaznaczyc obcji obowiazkowe...w pytaniach tak lub nie, czy otwartych bez problemu..a w wielokrotnego wyboru nie..
ankieta nie ma pasowac innym tlyko MUSZE ja zrobic do pracy.

jak ktos nie chce i sie mu nie podoba to nie musi robic.

Pozdrawiam.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: edzia » 2010-01-27, 16:03

wg numeracji z linka, który podałaś w poście nr 3, pytanie 8:
8. Jak Pan/Pani sobie radzi z takimi problemami?
a) nie zwracam uwagi
b) krzyczę
c) stawiam uwagę do dzienniczka uwag
d) osoba, która przeszkadza jest proszona do odpowiedzi
e) siadam przy biurku i czekam aż złe zachowania ustaną

a pytanie 12:
12.Jaka metoda stosowana przez Pana/Panią jest najbardziej skuteczna i pomocna w utrzymaniu ładu podczas lekcji?

Dla mnie to niemal to samo.

smv pisze:ankieta nie ma pasowac innym tlyko MUSZE ja zrobic do pracy
Skoro tak, to ja bym mogła "opracować" dać ci wyniki tej ankiety, a nawet przygotować raport z "badania". Po co się męczyć? ;)

studentka23
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 20:32
Kto: student
Lokalizacja: łódzkie

Proszę o podpowiedź dotyczącą pracy licencjackiej!!!! pilne!

Postautor: studentka23 » 2010-03-30, 17:46

Witam! Bardzo chciałabym aby ktoś kompetentny udzielił mi wskazówek na temat mojej pracy licencjackiej. Studiuje polonistykę, jestem na specjalizacji nauczycielskiej. Seminarium licencjackie odbywam w katerze dydaktyki i literatury XIX i XXw. Mój temat jest związany poniekąd z dydaktyką i literaturą współczesną, a mianowicie : postać nauczyciela w literaturze współczesnej. Do pracy wybrałam 3 książki : " Madame" Libery, " Ciepło, zimno" Zagajewskiego, oraz " Konopielke" Redlińskiego. No i niestety...temat ten okazał się bardziej "maturalny". Nie mam pomysłu w jaki sposób, wprowadzić postać nauczyciela z punktu widzenia dydaktyki . Chciałabym ,żeby ta praca była bardziej twórcza:/ Czy jest to w ogóle możliwe przy takim temacie? i jak zmienić temat , żeby nie był typowy i banalny? Bardzo proszę o pomoc, :( Za jakiekolwiek pomysły i wskazówki będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam!

marttia6
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-14, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: marttia6 » 2010-03-30, 20:50

Temat strasznie maturalny.
Praca dyplomowa to nie pisanie na podstawie 2 czy 3 książek, ale na szerokim ujęciu tematu.
Może temat bardziej badawczy? Porównanie obrazu nauczyciela z literatury z obrazem uczniów? Chociaż to za obszerne, jak na licencjat.
Może coś o tym jak powinien wyglądać nauczyciel?

Powinnaś przede wszystkim z promotorem porozmawiać, co Cię interesuje itp. i On Ci powinien pomóc doprecyzować temat.

studentka23
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 20:32
Kto: student
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: studentka23 » 2010-03-31, 11:35

propo ten temat podała mi ...Pani promotor....

słonek
Posty: 83
Rejestracja: 2008-06-05, 13:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: słonek » 2010-04-01, 08:13

A jest więcej pozycji z literatury współczesnej, które pasowałyby do tematu? Dwa, spytaj się promotorki, czy możesz dodać jakieś badania, przykładowo zderzenie wniosków wynikających z owych lektur z rzeczywistością (opinie uczniów, rodziców, samych nauczycieli). To mogłoby być ciekawe porównanie.

studentka23
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 20:32
Kto: student
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: studentka23 » 2010-04-02, 10:01

hmm...wpadłam na taki pomysł, aby bardziej skupić się na nauczycielu, cechach jego osobowości ,odbiorze społecznym...te zagadnienia opracowałabym z punktu widzenia dydaktyki, pedagogiki itd. Literatury przedmiotu jest dużo na ten temat.Także przeprowadzenie badań (ankiet) na ten temat) A jednym z rozdziałów byłoby odniesienie do postaci nauczyciela w literaturze współczesnej. raczej uczniowie nie wypowiedzą się na temat tych lektur ( bo wątpię, ze je znają) ankiety dotyczyłyby ogólnie cech nauczyciela itd. Jeśli ktoś z Państwa ma jeszcze jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczna :)

słonek
Posty: 83
Rejestracja: 2008-06-05, 13:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: słonek » 2010-04-02, 10:15

Mnie zawsze w kwestii nauczycieli nachodzi refleksja dotycząca nauczyciela jako specjalisty od tematu (geografia, chemia, fizyka, j. angielski, itd. itd...) i wychowawcy włącznie. Gdzie granica, co ważniejsze, czy można jedno wykluczyć, jak to jest naprawdę, co w rzeczywistości się lekceważy, itp. Hmmm.

kenio1
Posty: 1
Rejestracja: 2010-04-02, 10:25
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: kenio1 » 2010-04-02, 10:34

ja w sprawie swojej pracy dogadałam sie z kumplem .................................................




Część skasowałam. Namawianie do korzystania z gotowców przez innych napisanych, to nie na tym forum - malgala
Ostatnio zmieniony 2010-04-02, 12:08 przez kenio1, łącznie zmieniany 1 raz.

marttia6
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-14, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomoc w pisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej

Postautor: marttia6 » 2010-04-02, 10:54

A kumpel w pakiecie też przychodzi na obronę pracy? :roll:

studentka23 pisze:hmm...wpadłam na taki pomysł, aby bardziej skupić się na nauczycielu, cechach jego osobowości ,odbiorze społecznym...

Moja koleżanka pisze właśnie na bardzo podobny temat. Z wyjątkiem tego porównania do literatury, bo ona studiuje pedagogikę. Myślę, że to dobry temat jak na pracę licencjacką.
Zrobisz ankiety z dziećmi i mogą wyjść fajne badania.

kfiatusek
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-15, 18:26
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Temat pracy licencjackiej?

Postautor: kfiatusek » 2010-04-15, 18:33

Witam wszystkich:)
studiuję polonistykę
zmieniłam uczelnię i muszę w dwa miesiące napisać prace licencjacką(wcześniej byłam na studiach 5letnich;) ) Mógłby mi ktoś podpowiedzieć temat z literatury XX wieku? Proza wojenna średnio nie interesuje,zastanawiałam się nad nurtem poezji wiejskiej i w sumie zaczęłam już działac w tym temacie,ale wczoraj dostałam maila od promotora,ze jedna osoba z grupy już wybrała podobny temat..ma ktoś jakis pomysł?Bardzo bardzo bardzo prosze o pomoc:)


Wróć do „Poszukuję ...”