Scenarisze uroczystości szkolnych

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: Nosferata » 2007-10-26, 06:14

Nie słyszałam , żeby funkcjonowały przepisy określające formę konspektu.

Również nie forma konspektu a stopień realizacji tego co w nim zawarłeś jest istotniejszy , zatem sądzę że to nie forma będzie decydująca przy ocenie Twoich lekcji .

Moje konspekty - mają różną długość w zależności od tematu, treści lekcji - nie planuję minuta po minucie - bo to niemożliwe do zaprogramowania aż tak sztywno

ale zawieram w nim moje pytania, zadania - oczekiwane odpowiedzi uczniów , moment zapisu tematu , notatki

dla jasności występuje podział na ogniwa lekcji i do poszczególnych dopisuje moje działania i działania uczniów - dla przejrzystości ujmuje całą rzecz w tabele.

heh....jak sądzę, z czasem - wraz ze wydłużeniem stażu pracy - konspekty wykazują tendencje do redukowania rozmiarów - praktyka i wiedza na to pozwala.


zachęcam do zamieszczanie konspektu w tym dziale - będzie można powiedzieć o nim więcej .

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: dushka » 2007-10-26, 13:58

Marku, to co opisujesz to raczej szczegółowy scenariusz, a nie konspekt. Nie istnieje jednolita forma konspektu, z reguły pisze się to, co istotne na takim planie lekcji:

Tytuł i rodzaj lekcji/zajęć
Cele (albo ogólne, albo ogólne i szczegółowe)
Przebieg lekcji/zajęć

Konspekt ma dać obraz tego, co będzie się działo i po co to robimy.

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 32
Rejestracja: 2007-04-11, 16:05

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: Marek » 2007-11-03, 06:48

dushka pisze:Tytuł i rodzaj lekcji/zajęć
Cele (albo ogólne, albo ogólne i szczegółowe)
Przebieg lekcji/zajęć


W jaki sposób ma być opisany przebieg lekcji? Ogólnie czy w przedziałach czasowych?
Wiem, trochę marudzę ale lubię jak wszystko jest poukładane i klarowne :crazy: :lol2:
Pozdrawiam :*

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: chiczi » 2007-11-03, 13:26

Marek pisze:W jaki sposób ma być opisany przebieg lekcji? Ogólnie czy w przedziałach czasowych?


Ja muszę pisać w przedziałach czasowych :mrgreen:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: dushka » 2007-11-03, 14:39

A ja w punktach. Unikam jak tylko mogę podawania dokładnego czasu, bo wszystko w czasie lekcji może się zdarzyć ;) Tak więc np.:
* rozmowa kierowana nt. pogody;
* odczytywanie temperatury - ćwiczenie praktyczne z termometrem;
* uzupełnienie kalendarza pogody - karty pracy;
* itd.

Awatar użytkownika
Bogumiła
Posty: 321
Rejestracja: 2007-08-24, 19:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: Bogumiła » 2007-11-03, 16:46

A ja na podstawie swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że co przedskole, to inny sposób pisania konspektu. ;)
"Skokiem taniec nasnadniejszy,
A tym jeszcze pochodniejszy,
Kiedy w bęben przybijają,
Samy nogi prawie drgają."

Jan Kochanowski

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: dushka » 2007-11-03, 16:47

Dlatego napisałam wcześniej, że nie istnieje jednolity sposób pisania konspektu :)

Awatar użytkownika
izmo
Posty: 57
Rejestracja: 2007-08-23, 21:21

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: izmo » 2007-11-04, 10:09

Marku. Rzeczywiście z konspektami wszędzie inaczej. Niezależnie od tego czy to będzie szczegółowy scenariusz lekcji z podziałem na czynności nauczyciela i czynności ucznia, czy konspekt w punktach - 1. przywitanie, 2. sprawdzenie zadania domowego, 3. ble, ble.... ważne, żebyś Ty wiedział, co masz robić.
UWAGA. Minimalne zejście z tematu. Ostatnio byłam na szkoleniu, na którym mówiono, że młodzi nauczyciele nie mają teraz ustalonego porządku lekcji. Ważne jest, żeby każda lekcja miała swój stały wygląd, czyli przywitanie, sprawdzenie zadania domowego, przepytanie z ostatniej lekcji (albo trzech) i temat właściwy. Ważne, bo w stałych ramach uczniowie też czują się bezpieczniej. A kiedy mamy bałagan (powitanie, lekcja, zadanie, pytanie albo jeszcze inaczej) cały czas czekają w napięciu... zapyta nie zapyta, sprawdzi zadanie, a może dzisiaj nie? Uczniowie mają mieć możliwość odsapnąć, kiedy już zostaną przepytani.
Wracając do konspektów: może być w punktach, może być z podziałem na czynności. Nie ma to większego znaczenia. Ważne, żeby był stały porządek lekcji. Aha. Jeżeli będziesz pisał czas, jaki przeznaczasz na dane czynności pamiętaj, że jest to czas orietnacyjny. Jak już tu ktoś wspomniał "...wszytko się może zdarzyć..."
Pozdrawiam i życzę powodzenia w pisaniu.
No, to super.

magdzia2
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-13, 13:25

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: magdzia2 » 2008-01-07, 09:47

Nie wiem czy w odpowiednim temacie pisze ale mam pytanie czy ktos zna jakas stronke gdzie były by proste przedstawienia, teatrzyki na. dzien babci i dziadka albo z innych okazji ktore moglabym przygotowac i przeprowadzic z dziecmi upolsedzonymi?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: dushka » 2008-01-07, 17:43

Poszukaj prostych wierszyków i sama zmontuj przedstawienie. Utworów w Sieci znajdziesz wiele ;)

Morgan
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-17, 16:24

scenariusz-walentynki

Postautor: Morgan » 2008-01-17, 17:06

Poszukuję fajnego scenariusza imprezy walentynkowej dla dzieciaków w podstawówce. Byłoby super, gdyby to nie był taki typowy scenariusz: wierszyk-piosenka-wierszyk... Liczę na Was!

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-17, 17:11

Jest tego wiele. Patrz tutaj
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: nadia » 2008-01-17, 17:16

Specyficzne poczucie humoru...!!!

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: dushka » 2008-01-17, 17:22

A mnie sie podoba ;) Naprawdę, dlaczego tak wielu nauczycieli nie chce korzystać guglarki, tylko prosi o podanie na tacę?

Entropia
Posty: 30
Rejestracja: 2007-08-28, 18:54

Pomysły na szkolne Walentynki...

Postautor: Entropia » 2008-01-27, 22:25

Wiem, wiem, pewnie większość uważa to święto za niepotrzebne... ale mnie się podoba :-) Szukam pomysłów, propozycji na obchody Walentynek w szkole? Walentynkowa poczta, konkurs poetycki o tematyce miłosnej, wieczorek poezji - już się znudziły. Ratujcie!


Wróć do „Poszukuję ...”