Scenarisze uroczystości szkolnych

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: ms.elephant » 2008-01-27, 23:29

Może "walentynkowe sklepiki" z ciasteczkami z walentynkową wróżbą, soczkami, lizakami w kształcie serduszek, w których sprzedają amorki ze złotymi strzałami ;) Zebrane pieniążki można przeznaczyć na jakiś szczytny cel....

Walentynkowe konkursy - jeśli w Twojej szkole był już poetycki, może warto nawiązać w tym roku współpracę z nauczycielem informatyki i zorganizować konkurs na najciekawszy plakat wykonany w programie graficznym, bądź walentynkową prezentację multimedialną.

Jeżeli w szkole jest radiowęzeł - szkolny koncert życzeń (zaśpiewać mogą też uczniowie i nauczyciele) :)

Coś z zakresu j. polskiego - szkolna debata "Czy dobrze, że obchodzimy Walentynki?"

Wydanie walentynkowej gazetki szkolnej.

Konkurs na walentynkowe przebranie - pokaz mody walentynkowej.

Konkurs wiedzy o dniu zakochanych.

Takie propozycje spotkałam, przeglądając neta. Ponadto ciekawe zestawienie bibliografii oraz projekt walentynek w linkach poniżej.

http://ken.pbw.lublin.pl/zestawienia_bi ... ntynki.htm

http://www.plock.edu.pl/publik/pliki/14_221_0.pdf

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: dushka » 2008-01-28, 16:01

Miwues -nawet, jeśli chodzi - to co? Trzeba się dostosować - Walentynki obchodzą jacyś rodzice, starsze rodzeństwo, więc przeszły do szkół. Tak się rozwija świat i tyle, nic z tym nie zrobisz. Nawet, jeśli niekoniecznie do akceptujesz.

Myśmy z koleżanką w 1-3 od początku kładły dzieciom, ze w ich wieku to święto przyjaźni, okazania, że kogoś się lubi, bo są jeszcze zbyt młode na miłość ;) I tak tych obchodów nie unikniemy, więc lepiej uczniom przekazać sensownie jakieś treści.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: ms.elephant » 2008-01-28, 19:53

Miweus - to święto stało się tak popularne, że obchodzą je nawet przedszkolacy. Wszystko zależy od nauczyciela, jego spojrzenia na dane zagadnienie i odpowiedniego podejścia (dostosowanego oczywiście do wieku dziecka). Ale właśnie już w przedszkolu i w szkole podstawowej to znakomity moment, by zapoznać dzieci z takimi pojęciami jak: miłość, przyjaźń, serdeczność, koleżeństwo. W szkołach to przede wszystkim "walentynki" pod znakiem przyjaźni. Dzieci uczą się jak można sprawić przyjemność koledze, jak się odwdzięczyć, jakie to miłe uczucie podarować koleżance czy koledze ładną laurkę (Zauważę tutaj, że małe dzieci nie zwracają wówczas uwagi na płeć. Liczy się fakt podarowania upominku.)
Wielkie, papierowe serduszka dostają także ulubieni nauczyciele, ukochane panie kucharki, czy też pani higienistka. Co to oznacza? Tylko tyle, że dzieci nas lubią, szanują, może cenią.
Walentynkowe kartki uczniowie przygotowują także dla poszczególnych członków rodziny - mamy, taty, babci, czy siostry. To kolejny moment, by powiedziały im, jak bardzo ich kochają.
Czy jest w tym coś złego? W tym, że niektóre dzieciaki może pierwszy raz w życiu będą mogły zobaczyć, że można okazywać sobie serdeczność (gdy przykładowo w domu: "zupa zawsze jest za słona....")

Wiem, że przeciwnicy Walentynek powiedzą - mamy inne, polskie święta. To prawda. Nikt tego nie kwestionuje. Powinniśmy obchodzić je bardzo uroczyście. Ale jesteśmy w Europie. Pozwólmy dzieciom poznać kulturę innych narodów. Przedstawmy ją w odpowiednim świetle - nikt nie broni zestawić nam tych świąt z polskimi odpowiednikami. Połączmy obchody z nauką języka angielskiego, edukacją europejską, rozwijaniem kompetencji wielokulturowej. I jeśli większości to święto się podoba (o czym świadczy jego popularność) przeżyjmy je razem z naszymi pociechami, w odpowiedni i dostosowany dla nich sposób.

lestek
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-23, 16:39

AKADEMIA NA DZIEŃ FLAGI

Postautor: lestek » 2008-02-11, 19:05

Poszukuje scenariuszy przedstawienia na Dzień Flagi( to jest Świeto symboli narodowych obchodzone 2 maja) dla szkoły podstawowej.
Lub innych iformacji o symbolach narodowych które mozna "przerobic" na takie przedstawienie.

Bardzo Dziekuje
Ostatnio zmieniony 2008-02-15, 09:56 przez lestek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Rozpoczęcie roku szkolnego

Postautor: chiczi » 2008-07-17, 21:38

Są wakacje, ale.. :wink:
Czeka mnie przygotwanie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Na dodatek jest to rozpoczęcie bardzo uroczyste- na szczeblu wojewódzkim chyba :wink: . Będą goście, osobistości itp. :wink:
Jeżeli ktoś z forumowiczów miałby chęci podzielenia się swoimi propozycjami występów, scenek, to bardzo się ucieszę :lol: . Może nie tylko ja skorzystam :).
Oczywiście sieć już przeszukałam :lol:
Dziękuję za wszelkie pomysły i propozycje :)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: chiczi » 2008-07-23, 15:55

Znalezione w sieci- może ktoś skorzysta :D :

NARRATOR:

Dzisiejszy dzień jest bardzo szczególny. Tego dnia kończą się wakacje i zaczyna rok szkolny. Już od jutra rozpoczną się zajęcia w klasach, nowe obowiązki, koledzy – duże, duże zmiany. Na początku trudno nam będzie temu wszystkiemu sprostać. Nadal będziemy wspominać wakacje, opowiadać o nich kolegom. Wielu z nas wzięło ze sobą pamiątki, znad morza, gór, jezior, lasów. Od dziś będą one zajmowały szczególne miejsce na naszych półkach

RECYTATOR 1

Na niebie słońce
Jak jabłko w dłoni,
Na pożegnanie
Gra pasikonik...

Poranna mgiełka,
Tęcza wśród rosy.
Wietrzyk wplątany
Cicho we włosy.

Ostatni spacer...
Już czeka szkoła!

Pociąg na stacji
Gwizdem nas woła
Ryszard Przymus

RECYTATOR 2

Jeszcze ostatni koncert świerszcza
I lot jaskółek hen, wysoko.
Jeszcze ostatni spacer w lesie,
Zanim zagwiżdże na nas pociąg.

Żal się rozstawać z przyjaciółmi,
Bo dobrze było razem z nimi.
Lecz uśmiechnijmy się do siebie:
Za rok znowu się zobaczymy!
Ryszard Przymus



Uczeń 1:

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem....
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku-samych piątek!

Uczeń 2:

Te życzenia, samych piątek, kierujemy w szczególności do uczniów klas trzecich, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. Oby okazał się dla was prosty i przystępny i żeby ten ostatni rok w naszej szkole był nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością i zabawą. Mamy nadzieję, że wszyscy rozpoczniecie naukę w wymarzonej szkole ponadgimnazjalnej i będziecie mile wspominać lata spędzone w naszej szkole.


Uczeń 1:

Mamy nadzieję, że pozostali uczniowie tez nie spoczną na laurach i będą brać aktywny udział w życiu szkoły, w konkursach, zawodach sportowych i Olimpiadach, rozsławiając imię naszej szkoły na terenie powiatu, województwa a nawet kraju.
Wszystkich nas rozpiera powakacyjna energia, którą chcemy wyładować. Pamiętajmy jednak, że szkoła to placówka, w której obowiązują konkretne reguły i przepisy ustanowione przecież dla naszego dobra i bezpieczeństwa. Pilnujmy zachowania swojego i swoich kolegów. Niech nasza szkoła będzie miejscem przyjaznym dla ucznia.

Uczeń 2:

A wy drodzy nauczyciele? Dla was 1 września oznacza początek ciężkiego, pełnego pracy roku. Życzymy wam by współpraca z nami, uczniami, układała się jak najlepiej i abyście osiągali sukcesy na polu zawodowym. Pamiętajcie jednak, że uczeń to też człowiek i wiele różnych niesprzyjających okoliczności sprawia, że czasem nie ma on zadania, nie jest przygotowany tak dobrze jak zwykle lub po prostu nie mógł przyjść do szkoły na ważny sprawdzian. Przy odrobinie waszej wyrozumiałości i naszej chęci do nauki, ten nowy rok szkolny na pewno będzie dla nas wszystkich udany.


Uczeń 1:

Nie zapominamy też o naszych pierwszakach! Pamiętajcie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki na pewno nie będą łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się waszą szkołą a nauka w niej niech będzie dla was owocna i przyjemna.

Uczeń 2:

Dziękujemy za wysłuchanie naszego programu artystycznego. Życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, a Wam, koledzy i koleżanki, zapału w zdobywaniu wiedzy.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: motylek8 » 2008-07-23, 16:32

A ja mam takie pytanie organizacyjne - w jaki sposob motywujesz uczniów, żeby coś przedstawiły na rozpoczęcie? Bo raczej będą musiały sie zorganizować na wakacje, a to chyab ciężko tak zebrać dzieciaki?

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: chiczi » 2008-07-23, 17:24

Hmmm...motylek8 w dniu zakończenia roku szkolnego weszłam do kilku klas i zaprosiłam chętnych uczniów na próby od dnia 25.08 :) . Zajęło mi to 10 minut a zapisało mi się 30 osób :D :D :D :D . Jeden uczeń tak bardzo się przejął, że zjawił się w szkole już 25.06 :mrgreen: . Także mam nadzieję, że 25.08 frekwencja dopisze :D :D :D

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: motylek8 » 2008-07-23, 17:31

oo, to super, gratuluje i trzymam kciuki:)

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: chiczi » 2008-07-23, 17:42

Dzięki :D

pawlik123
Posty: 6
Rejestracja: 2008-02-12, 19:23

Dzień Nauczyciela scenariusz

Postautor: pawlik123 » 2008-09-08, 19:40

witam serdecznie,
szukam zabawnego, niedlugiego scenariusza na Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej, bede wdzieczny za kazda pomoc
dziekuje

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: edzia » 2008-09-08, 21:51

trzeba pogrzebać w necie, np. w googlach

jaaa
Posty: 8
Rejestracja: 2008-09-05, 22:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Scenarisze uroczystości szkolnych

Postautor: jaaa » 2008-09-08, 22:06

http://www.publikacje.edu.pl/-polecam są fajne scenariusze:-)powodzenia...

Maritka
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-24, 11:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

POSZUKUJE SCENARIUSZA NA DZIEŃ CHŁOPCA

Postautor: Maritka » 2008-09-14, 11:10

Poszukuję scenariusza z okazji DNAI CHŁOPCA - szkoła podstawowa.Może ktoś dysponuje jakimś ciekawym i chciałby się podzielić. Z góry dziękuje

karin13
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-19, 20:11

11 listopada

Postautor: karin13 » 2008-09-14, 18:55

część. Jako historyk w podstawówce po raz enty dostałam apel na 11 listopada. Nie mam juz weny twórczej. Przegladałam co jest w internecie, ale wszystko jest tak poważne, że aż starch. Może więc ktos ma jakiś scenariusz, żeby ten temat ugrys w sposób ciekawy, bez niepotrzebnej pompatyczności. z góry dzięki i czekam


Wróć do „Poszukuję ...”