Geografia

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

paulam
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-27, 19:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Geografia

Postautor: paulam » 2010-01-28, 18:22

Dziękuje tym co chcieli pomóc , ale juz nie trzeba , właśnie dotarła do mnie ksiązka nauczyciela .

paulam
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-27, 19:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Geografia

Postautor: paulam » 2010-01-29, 14:45

Ani nie chwale , ani nie żale.Ja tylko informuję , bo wiem , że sa osoby uprzejme na forum które zapewne chciały pomóc.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Geografia

Postautor: edzia » 2010-01-29, 19:57

paulam pisze:Błędy robiłam zawsze już od szkoły podstawowej .
Ale rozporządzenie z dnia 5 października 2001 r. w sprawie podstawowych umiejętności oraz wymagań kwalifikacyjnych, jakie powinni posiadać nauczyciele w § 87 ust. 4 wyraźnie zakazuje zatrudniania nauczycieli z taką przypadłością. ;)
Dodatkowo, jeśli w dokumentacji dotyczącej awansu zawodowego nauczyciel popełni choć jeden błąd ortograficzny, zostaje zwolniony z pracy. ;)

Więc na pewno nie jesteś nauczycielem.

paulam
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-27, 19:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Geografia

Postautor: paulam » 2010-01-30, 11:17

Nie zawsze popełniam błędy , staram sie kontrolować , choć nie zawsze to wychodzi , zawsze się wkradnie jakiś błąd.



________________________________
Oprócz Geografii, nauczam tez Chemii więc Chciałam się jeszcze dowiedzieć jednej rzeczy , a mianowicie jaki mikroskop był by najlepszy czy Mikroskop Szkolny EV-45 jest dobry do prowadzenia zajęć chemicznych ?
Wiem , że tutaj na forum tomatem jest GEOGRAFIA ale jeżeli ktoś by wiedział to bardzo proszę o doradzenie :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Geografia

Postautor: malgala » 2010-01-30, 16:57

paulam pisze:Oprócz Geografii, nauczam tez Chemii więc Chciałam się jeszcze dowiedzieć jednej rzeczy , a mianowicie jaki mikroskop był by najlepszy czy Mikroskop Szkolny EV-45 jest dobry do prowadzenia zajęć chemicznych ?
Wiem , że tutaj na forum tomatem jest GEOGRAFIA ale jeżeli ktoś by wiedział to bardzo proszę o doradzenie :)


TU

paulam
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-27, 19:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Geografia

Postautor: paulam » 2010-02-01, 14:43

Dziękuję bardzo :)
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
p0j0
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-28, 18:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: pomorskie

Re: Geografia

Postautor: p0j0 » 2010-02-05, 22:47

Jak fajnie ! Znowu niezła zabawa w "Policjantów i złodziei". Super!
Tak się składa, że też uczę z tej książki. I dziwię się, że nauczyciel z kilkuletnim stażem /przecież ma 33 lata/ nie wie o tym, że wszystkie testy do Pulsu Ziemi są na stronie wydawnictwa. Jest tylko mały problem. Żeby się do nich "dobrać", trzeba się zarejestrować i przejść weryfikację. A do tego trzeba być NAUCZYCIELEM! Zresztą idąc po nitce do kłębka, mając mail, można znaleźć sporo informacji o tej osobie, a nawet zdjęcie :twisted: wyglądasz rzeczywiście poważniej na ... 14-15 lat. ;D A to Twój opis z bloga Mam na imię Paulina i mam 13 lat :lubię sport,taniec i śpiew :) Zresztą tu chyba nikt już się nie daje nabrać, na takie z serca płynące prośby.
A co do mikroskopu, to typowy model, ale dla pracowni BIOLOGICZNEJ. Niezły, bo z podświetlaniem i kamerą z podłączeniem do kompa za pomocą USB. Do czego taki w pracowni chemicznej ?! Chyba ktoś tu nie błysnął wiedzą :lol2:
Pzdr dla wszystkich.
Dla Ciebie paulam również. Próbowałaś powalczyć będąc z góry na straconej pozycji. Sorry, ale nie jesteś adwersarzem dla bywalców tego forum, nie ten poziom. Fajnie - taka walka Gołoty z Adamkiem. Dostaje baty, a myśli, że wygrał. Co się uśmiałem, to moje. :rotfl: Dzięki!
PJ

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Geografia

Postautor: edzia » 2010-02-06, 00:02

p0j0 pisze:Zresztą idąc po nitce do kłębka, mając mail, można znaleźć sporo informacji o tej osobie, a nawet zdjęcie wyglądasz rzeczywiście poważniej na ... 14-15 lat. A to Twój opis z bloga Mam na imię Paulina i mam 13 lat :lubię sport,taniec i śpiew Zresztą tu chyba nikt już się nie daje nabrać, na takie z serca płynące prośby.
Takich podających się za nauczycieli wyczuć można na kilometr, ale przyznam, że dużo trzeba się czasem natłumaczyć, by uwierzyli, że są tu "spaleni". No, ale trafić na takie namiary to nie potrafię. Też się uśmiałam. :lol2:

geografik
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-05, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Test - Europa

Postautor: geografik » 2010-03-05, 14:26

Poszukuje testu ogólnego z wiedzy o Europie. Z Góry dziękuje!

Józef Baca

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Geografia

Postautor: dushka » 2010-03-05, 16:17

Polecam samodzielne ułożenie.

adik2102
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-23, 16:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: wielkopolskie

Testy Geografia

Postautor: adik2102 » 2010-04-08, 17:42

Hej! Pewnie wiecie jaka jest teraz nowa podstawa programowa w gimnazjum,:) Trudna, rzecz mówiąc...Prawie jak w liceum... Ale do tematu, muszę wykonać sprawdzian dla klasy i nie mam pomysłu:( Mam parę książek z których wyciągnę parę zadań, ale to mało, przecież muszę zrobić drugą grupę:P
Koleżanka mi mówiła, że mogę skorzystać z książki: Operon testy sprawdzające- Ma może ktoś z was taką książkę??? może mi wysłać jej skan?
Zamówiłem w księgarni, bo na dzień dzisiejszy takiej nie posiadają- a więc zostało mi czekać, a ja muszę mieć ją ostatecznie na wtorek:(
Proszę was o pomoc!
Może wy znacie jakieś ciekawe zadania:) co?:)
To będzie dział: System przyrodniczy ziemi; tak podobno jest zatytułowany w książce operonu

Olkaa212
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-06, 19:40
Kto: student
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: małopolskie

pomocy!!!

Postautor: Olkaa212 » 2010-04-08, 18:49

Bardzo proszę o podsunięcie mi pomysłu w jaki ciekawy sposób można poprowadzić lekcje o krajobrazie tajgi w klasie VI szkoły [podstawowej. każdy pomysł mile widziany.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Geografia

Postautor: renati23 » 2010-04-08, 19:48

adik2102 pisze:Zamówiłem w księgarni, bo na dzień dzisiejszy takiej nie posiadają- a więc zostało mi czekać, a ja muszę mieć ją ostatecznie na wtorek:(

Operon swoich testów nie sprzedaje w księgarni - kręcisz oj, kręcisz :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Geografia

Postautor: edzia » 2010-04-08, 20:11

renati23 pisze: kręcisz oj, kręcisz :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jak wszyscy uczniowie chcący zdobyć testy, zamiast się nauczyć.

Olkaa212
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-06, 19:40
Kto: student
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Geografia

Postautor: Olkaa212 » 2010-04-10, 09:50

1.wiadomości i rozumienie:
-różnorodność form roślinnych i zwierzęcych występujących w rozmaitych środowiskach życia i ich adaptacja do tych środowisk.
2. umiejętności:
- korzystanie z różnych źródeł informacji
-rozpoznanie pospolitych gatunków roślin i zwierząt
\-dostrzeganie związku budowy organizmów ze środowiskiem ich życia
-dostrzeganie związku między strefami klimatycznymi a życiem organizmów
-posługiwania się mapą
-ocena wpływu człowieka na środowisko
3.postawy:
-postawa badawcza
-zainteresowanie przyrodą
-poczucie odpowiedzialności za ochronę środowiska
-odczuwania potrzeby pogłębiania wiedzy przyrodniczej.


Wróć do „Poszukuję ...”