Szkoły i klasy integracyjne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

sylwiah
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-21, 22:31
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Szkoły i klasy integracyjne

Postautor: sylwiah » 2011-04-10, 11:32

A mi się właśnie wydawało, że lepiej ogólnie, gdzie nauczę się o różnych zaburzeniach rozwoju, bo w klasach integracyjnych są dzieci z różnymi dysfunkcjami czy zaburzeniami. Jeśli zrobię oligo czy tyflo, to jak to się ma do pracy z niedosłyszącymi czy chociażby nadpobudliwymi dziećmi? No ale może się mylę, dlatego chciałam zapytać najlepiej rozeznanych w temacie. Co myślicie?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Szkoły i klasy integracyjne

Postautor: dushka » 2011-04-10, 20:38

Ma się tak, że na dzień dzisiejszy każdy wspomagający, jakiego znam (kilkadziesiąt osób) ma któreś z ww. Takie realia, dyrektorzy najczęściej chcą konkretu.

joapi79
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-20, 14:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Ile godzin w klasie integracyjnej

Postautor: joapi79 » 2011-06-20, 18:26

witam wszystkich, wiem,że tuż przed końcem roku macie mnóstwo pracy, ale chciałabym prosić Was Drodzy użytkownicy forum o pomoc.
W zeszłym roku zrobiłam studia podyplomowe z pedagogiki resocjalizacyjnej i pedagogiki wspierającej, no i okazało się,że z tej drugiej godzin jest zbyt mało, by pracować jako nauczyciel wspierający w klasach integracyjnych. Niestety nie dowiedziałam się ile godzin być powinno i o to właśnie chciałam Was spytać - gdzie szukać wytycznych, może ktoś spotkał się z podobnym zagadnieniem? będę wdzięczna za każdą wskazówkę:) pozdrawiam serdecznie

Poprawiłam temat
Ostatnio zmieniony 2012-05-01, 15:36 przez joapi79, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”