Do kiedy program rewalidacji?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

przemaspr
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-12, 15:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Do kiedy program rewalidacji?

Postautor: przemaspr » 2012-08-02, 10:00

Witam. Czy jest jakis ustawowy termin do kiedy trzeba oddac program rewalidacji dla dziecka w szkole integracyjnej ? Dyrektor teraz w srodku wakacji zadzwonil i zazyczyl sobie do 10 sierpnia.

Pozdrawiam

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Do kiedy program rewalidacji?

Postautor: Peonia » 2012-08-02, 12:39

U nas do 10 wrzesnia 2012.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Do kiedy program rewalidacji?

Postautor: iluka » 2012-08-02, 12:49

Ustawowo nie ma, myślę, zależy do kiedy mieliście ustalić Szkolny Zestaw Programów. U MNIE TO BYŁO TAK JAK WYBÓR PODRĘCZNIKÓW DO 15 CZERWCA. Natomiast rozkłady materiału mamy mieć do ok.10 -14września.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Do kiedy program rewalidacji?

Postautor: linczerka » 2012-08-02, 15:24

U nas wszystkie do 10 września. Tylko jeden program piszę na koniec sierpnia i rozsyłam koleżankom mailowo, by na jego podstawie tworzyły wychowawczy - w sumie to taka cicha umowa miedzy nami.
A co do rewalidacji, nie piszę wcześniej, bo wiele opinii przychodzi z końcem sierpnia i nie mam zamiaru pisać kilkakrotnie dla jednego ucznia. Często bywa tak, że jest stara opinia w szkole, a później dochodzi nowa i wiele się zmienia.
Odnośnie szkolnego zestawu programów, to u nas są w nim zamieszczone programy przedmiotowe i autorskie, natomiast programy indywidualne wysyłamy dyrekcji mailowo, drukuje i wkłada do specjalnego segregatora, sekretarka opisuje i tyle.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

ami1208
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-04, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

rewalidacja

Postautor: ami1208 » 2017-09-04, 16:38

Witam
Zwracam się z takim zapytaniem. Otóż od września będę prowadziła zajęcia rewalidacyjne dla dzieci z uszkodzonym słuchem przyznam są to moje pierwsze tego typu zajęcia i chciałam się poradzić kogoś bardziej doświadczonego. jakie dokumenty potrzebuje przygotować dla dyrekcji w związku z ich prowadzeniem. Dodam,że są to zarówno indywidualne jak i grupowe korekcyjno-kompensacyjne. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Do kiedy program rewalidacji?

Postautor: linczerka » 2017-09-04, 19:35

Ciężko odpowiedzieć, bo podałaś zbyt mało informacji
1.Jeśli jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego to potrzebny IPET (patrz nowe rozporządzenie)
2.Jeśli nie ma takowego orzeczenia to piszesz tylko program rewalidacji - patrz nowe rozporządzenie (są dość istotne zmiany)
3.Do zajęć korekcyjno -kompensacyjnych indywidualnych i grupowych piszesz program w oparciu o opinie z poradni
4.Prowadzisz dzienniki - patrz nowe rozporządzenie o prowadzeniu dokumentacji
Czy dobrze rozumiem, że masz kwalifikacje z zakresu oligo i terapii pedagogicznej?
W sumie to nie wiem, czy pytasz o rewalidację, o zajęcia korekcyjno - kompensacyjne czy o obie formy zajęć.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”