Studia podyplomowe - oligofrenopedagogika

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kosmox
Posty: 3
Rejestracja: 2020-08-07, 11:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Studia podyplomowe - oligofrenopedagogika

Postautor: kosmox » 2020-08-11, 13:52

Ja zrobiłam przygotowanie pedagogiczne na WSKZ i teraz też się zastanawiam, czy nie zapisać się na oligofrenopedagogikę, bo na pewno daje to większe możliwości w przyszłości na rynku pracy :). Z samej formy byłam bardzo zadowolona, więc może pora na kolejne studia.... :roll:

Julien
Posty: 6
Rejestracja: 2020-09-19, 13:19
Kto: student
Lokalizacja: pomorskie

Re: Studia podyplomowe - oligofrenopedagogika

Postautor: Julien » 2020-09-28, 17:39

Mam pytanko - jakie studia muszę mieć ukończone aby być nauczycielem 1-3 w szkole specjalnej ?

Frankie
Posty: 7
Rejestracja: 2016-05-25, 23:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Studia podyplomowe - oligofrenopedagogika

Postautor: Frankie » 2020-12-23, 14:33

W 2018 roku ukończyłem przyśpieszone studia podyplomowe z Oligofrenopedagogiki na państwowej uczelni. Dwukrotnie miałem dostać pracę (uzupełnienie godzin) w związku z moimi kwalifikacjami, ale dyrektor miał zastrzeżenia do mojego dyplomu. Kurs przyśpieszony polegał na tym, że mieliśmy dwa razy więcej zajęć w semestrze, tym samym mam wymagane godziny, punkty i przedmioty, ale na dyplomie widnieje zapis o 2 semestrach nauki. Szukałem w rozporządzeniach, bo podobno muszą być 3 semestry (na dyplomie), ale nic konkretnego nie znalazłem. W którym rozporządzeniu mam poszukać?

magdalena2000
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-04, 00:14
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Studia podyplomowe - oligofrenopedagogika

Postautor: magdalena2000 » 2021-01-17, 21:54

Dz.U. 2018 poz. 1668
USTAWA
z dnia 20 lipca 2018 r.
DZIAŁ III
Studia podyplomowe, kształcenie specjalistyczne i inne formy kształcenia
Art. 160. 1. Studia podyplomowe trwają nie krócej niż 2 semestry i umożliwiają uzyskanie kwalifikacji cząstkowych
na poziomie 6, 7 albo 8 PRK.

nataliamakowiecka
Posty: 14
Rejestracja: 2019-12-27, 10:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia podyplomowe - oligofrenopedagogika

Postautor: nataliamakowiecka » 2021-07-05, 15:55

Studiowałam oligofrenopedagogikę i byly to studia 3-semestralne. W kwestii przepisów zgodzę się, że 2 semestralne studia mogły zostać podważone, ponieważ dokładnie określa to właśnie prawo o szkolnictwie, że żeby nabyć te kwalifikacje to czas trwania to ważny czynnik. Co do samych studiów kończyłam na WSKZ, mam już świadectwo i wszystko zostało zaakceptowane przez dyrekcję. Dla osób szukających studiów z aspektów (na przykładzie moich doświadczeń oczywiście), na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim czas trwania i godziny. Ja przed zapisem kontaktowałam się z dyrekcją dla 100% pewności, tak aby mieć pewność, że pracę dostanę.

jacodo
Posty: 8
Rejestracja: 2021-07-01, 16:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski, Język rosyjski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Studia podyplomowe - oligofrenopedagogika

Postautor: jacodo » 2021-07-05, 16:15

Ja bym wybrała oligofrenopedagogikę patrząc na Twoje dywagacje. Koleżanka z którą pracowałem przez wiele lat w szkole podstawowej niejako "uzupełniła" wykształcenie które już miała w reklama o ten kierunek właśnie i szybko zamieniła etat nauczycielki biologii na nauczyciela wspomagającego. I chwali sobie, bo ponoć milej i przyjemniej.

Justa1986
Posty: 1
Rejestracja: 2022-09-02, 20:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia podyplomowe - oligofrenopedagogika

Postautor: Justa1986 » 2023-04-13, 08:58

Witam czy mógł by mi ktoś pomoc w sprawie dziennika praktyk na oligo? Może ma ktoś przykładowy wypełniony co by mi pomogło uzupełnić mój? Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”

cron