Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: Basiek70 » 2015-11-05, 23:26

haLayla pisze:A ja uważam, że to dobra droga. Jeżeli daje sobie radę, to niech nawet i magisterkę zrobi. Czym zawstydzi swoich sprawnych rówieśników.


:)
Chyba Cię kocham - za poglądy :)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: haLayla » 2015-11-06, 16:13

Aż się zarumieniłem :oops:
<3

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2015-11-06, 16:58

Jeśli uzasadnisz dlaczego nazwałeś mnie dupkiem, przyjmę krytykę. W przeciwnym razie poczuję się obrażany.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: haLayla » 2015-11-06, 19:47

Miałeś się poczuć obrażany. Dlatego nie zamierzam tego uzasadniać. Jednocześnie oświadczam, że dobrowolnie poddaje się wszelkim karom za to, że z premedytacją obraziłem użytkownika, od upomnienia do zbanowania na zawsze włącznie.
<3

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: linczerka » 2015-11-06, 20:47

Dostałeś ostrzeżenie - Regulamin pkt 4
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: haLayla » 2015-11-06, 21:43

To jeszcze jeden strzał mi został, zanim pożegnam się z forum :D
<3

majowa
Posty: 89
Rejestracja: 2014-04-26, 14:43
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: majowa » 2015-11-07, 13:29

Najważniejsze , aby każdy znalazł własne miejsce :D

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: haLayla » 2015-11-07, 13:38

Skoro już dostałem karę, z którą się liczyłem to mogę rozwinąć temat.

Nie wiem jak to jest, ale matmanamaksa vel art.usocośtam to jedyny użytkownik, którego wypowiedzi budzą we mnie wstręt. Tak, wstręt to odpowiednie określenie. Ilekroć widzę, że coś napisał, to już podświadomie spodziewam się obelgi, poniżenia czy chociażby zwykłej i bezinteresownej złośliwości, najlepiej rzuconej w kierunku nowego użytkownika, bo ten prędzej się wycofa, niż stawi temu czoła, albo jeszcze lepiej by dotyczyła osoby, lub osób tu nieobecnych.

Nie chodzi już nawet o to, że się nie zgadzam z jego poglądami. Jest na forum, wybacz, że wykorzystam ciebie jako przykład, Burakowa, z którą nie zgadzam się w fundamentalnych sprawach i, jak sądzę, żadne nie przekona drugiego, ale rozmowa przynajmniej pozwala poznać argumentu drugiej strony i zrozumieć sposób myślenia. Czasami ludzie piszą głupio, czasami mądrze, czasami trochę nieskładnie, albo z dużą dozą emocji. Ale takiego jadu i niechęci do drugiego człowieka nie ma w nikim innym jak w wyżej wymienionym użytkowniku.

Nawiązując do nazwania go dupkiem. Tak, uważam, że jest dupkiem. Zachowuje się jak dupek. Tu nie ma miejsca na rzeczową krytykę czy polemikę, bo nie ma w tym żadnej wartości, żadnej prawdy czy fałszu, z którymi można by polemizować. Nie ma to nawet wartości merytorycznej, po prostu jest to czysta i bezinteresowna niechęć i złość przeciwko innym. I sorry, ale po tych szyderstwach z osób niepełnosprawnych coś we mnie pękło.

Liczę się z tym, że dostanę kolejne ostrzeżenie, które uniemożliwi mi korzystanie z tego forum. Jeżeli tak się stanie, to miło było z wami wszystkimi rozmawiać, zarówno z tymi, którzy nadal tu są, jak i z tymi, którzy w pewnym momencie zniknęli. Malgalo, Cytryn, edziu, komo, Linczerko, miwuesie, vuemie, Basiek i wszystkim innym, dziękuję za wspólnie spędzony czas.
<3

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: linczerka » 2015-11-07, 14:37

No, to jest wytłumaczenie na prośbę.
Nic nie znalazłam w regulaminie, ale proszę, nie nadużywaj.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: Basiek70 » 2015-11-07, 15:44

haLayla ja Cię proszę, nie znikaj
bo niezależnie od tego, czy się z Tobą w jakiejś kwestii zgadzam, czy nie, bardzo lubię Cię czytać i cenię za odwagę wyrażania i argumentowania poglądów i uczuć, niezależnie od tego, czy są powszechnie postrzegane jako właściwe
a Twoją wrażliwość i empatię w stosunku do osób niepełnosprawnych zauważyłam już wcześniej
i zapewne zgodzisz się ze mną, że o ile dla osób niepełnosprawnych fizycznie jest miejsce w świadomości społecznej, to niepełnosprawni umysłowo są nadal spychani na jej margines i najlepiej, jakby ich nie było widać
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: haLayla » 2015-11-07, 16:20

linczerka pisze:No, to jest wytłumaczenie na prośbę.
Nic nie znalazłam w regulaminie, ale proszę, nie nadużywaj.


Nie ma sprawy, spuściłem trochę złych emocji, można wracać do wysokiej jakości.

Basiek70 pisze:haLayla ja Cię proszę, nie znikaj


Znikać nie zamierzam. Co najwyżej mogę kiedyś dostać trzecie i już ostatnie ostrzeżenie :mrgreen:

Basiek70 pisze:i zapewne zgodzisz się ze mną, że o ile dla osób niepełnosprawnych fizycznie jest miejsce w świadomości społecznej, to niepełnosprawni umysłowo są nadal spychani na jej margines i najlepiej, jakby ich nie było widać


Moim zdaniem i dla niepełnosprawnych ruchowo i dla tych niepełnosprawnych umysłowo wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia. Zarówno mam tu na myśli świadomość społeczną, chociaż w porównaniu do lat 90. czy poprzedniej dekady wiele się poprawiło, tak i jeżeli chodzi o rozwiązania instytucjonalne. Chociaż powoli ludzie się oswajają z tym, że częścią społeczeństwa są także niepełnosprawni, to zdarzają się postawy jak wyżej już prezentowana. Ale faktem jest, że i tak jest lepiej, bo jeszcze 10 lat temu spacer z osobą niepełnosprawną powodował, że wszystkie głowy się obracały.

Negatywnie za to oceniam rozwiązania instytucjonalne. Pojawiły się w różnych budynkach użyteczności publicznej podjazdy dla wózków, windy dla niepełnosprawnych, ale wciąż to jest mało. Brakuje odpowiednio przeszkolonych pracowników, brakuje zwykłej ludzkiej życzliwości i empatii. Często brakuje też myślenia. Nie wspominając o tym, że świadczenia dla osób niepełnosprawnych (renty, dodatki pielęgnacyjne etc.) są żenująco niskie.

Wracając do tematu osób niepełnosprawnych intelektualnie. Na zachodzie istnieją różne kampanie mające ten stan rzeczy zmienić, jak np. ta: https://www.youtube.com/watch?v=CqvtphcpTzk Może zamiast konary niechcące płonąć, grzybice różnych miejsc czy tańce z gwiazdami na lodzie czas zacząć realizować podobne?
<3

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2015-11-07, 17:22

Dosadnie, ale konkretnie wyjaśnione - dziękuję. Nie ma jadu, nie ma nienawiści, jest za to wyrażanie poglądów, a do tego służy forum. Są kontrowersyjne, niezrozumiałe, dla kogoś wręcz przykre, ale to moje poglądy. Proszę administratora o cofnięcie sankcji wobec haLayla - uzasadniając użycie określenia "dupek" nie wzbudził we mnie poczucia bezpodstawnych wyzwisk.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: linczerka » 2015-11-07, 17:35

Prośba spełniona
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: malgala » 2015-11-07, 17:49

Art.3.9.UoSO i haLayla, dziękuję za te dwie ostatnie wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Uczeń z orzeczeniem w szkole ponadgimnazjalnej

Postautor: Basiek70 » 2015-11-07, 18:28

haLayla pisze:Moim zdaniem i dla niepełnosprawnych ruchowo i dla tych niepełnosprawnych umysłowo wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia. Zarówno mam tu na myśli świadomość społeczną, chociaż w porównaniu do lat 90. czy poprzedniej dekady wiele się poprawiło, tak i jeżeli chodzi o rozwiązania instytucjonalne. Chociaż powoli ludzie się oswajają z tym, że częścią społeczeństwa są także niepełnosprawni, to zdarzają się postawy jak wyżej już prezentowana. Ale faktem jest, że i tak jest lepiej, bo jeszcze 10 lat temu spacer z osobą niepełnosprawną powodował, że wszystkie głowy się obracały.

Negatywnie za to oceniam rozwiązania instytucjonalne. Pojawiły się w różnych budynkach użyteczności publicznej podjazdy dla wózków, windy dla niepełnosprawnych, ale wciąż to jest mało. Brakuje odpowiednio przeszkolonych pracowników, brakuje zwykłej ludzkiej życzliwości i empatii. Często brakuje też myślenia. Nie wspominając o tym, że świadczenia dla osób niepełnosprawnych (renty, dodatki pielęgnacyjne etc.) są żenująco niskie.

Wracając do tematu osób niepełnosprawnych intelektualnie. Na zachodzie istnieją różne kampanie mające ten stan rzeczy zmienić, jak np. ta: https://www.youtube.com/watch?v=CqvtphcpTzk Może zamiast konary niechcące płonąć, grzybice różnych miejsc czy tańce z gwiazdami na lodzie czas zacząć realizować podobne?


Podjazdy i windy jedno, a traktowanie społeczne drugie. Osób na wózku czy z białą laską (czy też z inną widoczną niepełnosprawnością fizyczną) nie traktuje się już ich jak trędowatych, nie wpatruje jak w dwugłowe zwierzę albo nie udaje że się ich nie widzi. Natomiast przy osobach niepełnosprawnych intelektualnie lub w inny sposób dysfunkcyjnych jeszcze do tego daleka droga. Mówi się: nie mogą, nie powinni, nie są w stanie; zamknąć w ośrodkach, a w najlepszym razie dać do terminu. W domyśle: niech będą z dala od nas. Szczególnie to widać w przypadku dorosłych, na dzieci jeszcze łaskawszym okiem społeczeństwo patrzy, ale te dzieci dorastają przecież... Ja wiem, że generalizuję i celowo to robię, bo chodzi mi o odbiór społeczny, a nie jednostkowy.

Ad rem: uczeń w LO jest od dwóch miesięcy. I wszystko dobrze, prócz jednego przedmiotu. Matka udaje się na rozmowę do nauczycielki, wezwana zresztą. I słyszy, że nauczycielka nie będzie stosowała się do ustaleń IPET, bo ona ma swoje metody i już. Żeby nie było: IPET stanowi, żeby uczniowi podawać zakres materiału przed sprawdzianem, sprawdzać jego umiejętności, dzieląc materiał na mniejsze części (czyli dwa mniejsze sprawdziany zamiast jednej kobyły), w jednym zadaniu zawierać mniej materiału (czyli zamiast trzech poleceń pięć, w każdym mniej przykładów). Czy zastosowanie tego oznacza, że uczeń ma nie umieć tego, co inni?
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”