nowe plany realizacji programu nauczania

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Gosia911
Posty: 1
Rejestracja: 2015-07-28, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

nowe plany realizacji programu nauczania

Postautor: Gosia911 » 2015-07-28, 11:52

Witam, jestem tutaj nowa (dziś się zarejestrowałam). Uczę języka angielskiego w szkole specjalnej i po zmianie na książki MEN-u muszę poprzepisywać wszystkie plany realizacji programów nauczania (tak mi powiedziała dyrektorka). Dodam tylko, że ,,dostałam'' stanowisko po babce w tamtym roku i był straszny bałagan, musiałam się wdrożyć..
Po pierwsze mam wybrać najbardziej odpowiednie książki do wszystkich klas. Po drugie tak wymyslić tematy, żeby było wiadomo, że one są z tych książek. Po trzecie oczywiście w trakcie roku szkolnego DOSTOSOWAĆ poziom do uczniów pracując na książkach dla dzieci w normie.
Nie miałabym problemu i miałabym prawie wszystko z tamtego roku,gdyby nie trzeba było przepisywać tego na te nowe podręczniki, bo tamta nauczycielka miała pozapisywane jedne książki a tematy były zupełnie z innych (np. w gimnazjum I Can Do It, takie pomarańczowe), albo też program z jednego wydawnictwa, oficjalna książka z innego a ta z której rzeczywiście uczyła i spisywała tematy to jeszcze co innego. Ogarnęłam to jakoś w tamtym roku, ale teraz juz naprawdę nie wiem co robić...
W sumie to nie wiem, czy w ogóle szkoła kupi mi te książki (bo ich nie mam i jak z płytami i takimi tam rzeczami, których samemu ciężko jest kupować co chwila i wyrzucać jak zmienią się przepisy.)
Mam parę podstawowych pytań: 1) Czy program nauczania który mam do danych poziomów edukacyjnych musi byc tego samego wydawnictwa, co książka z której uczę? 2) Czy wszystko wymienione w programie (treści nauczania) musi mieć jakieś odzwierciedlenie w tematach ( tego jest tyle, że ja nie wiem, jak to pomieścić!) 3) Na jakich książkach pracujecie? ( nie wszystko jest w internecie i bez obejrzenia książki jak mam ułożyć tematy?)
Prosiłabym o poradę. Muszę to przygotować na początek września, bo mnie będzie dyrektorka ścigać. Z góry dziękuję.

Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”