dziewczynka z zachowaniami agresywnymi

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kasik871987
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-19, 17:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

dziewczynka z zachowaniami agresywnymi

Postautor: kasik871987 » 2015-11-19, 17:39

Dzień dobry, chciałabym prosić o radę.
Mam zajęcia z dziewczynką niepełnosprawną w stopniu głębokim- mpd. Dziewczynka ma takie dni, że non stop chce mnie uderzyć, nic nie chce robić, wszystko rozrzuca. Rodzice ją nauczyli, że jak jest niegrzeczna to dla spokoju dają jej tablet. I czasami robi ona wszystko na przekór np. idzie do stolika wszystko z niego zrzuca, chce przewrócić krzesło itp. Do tego śmieje się tak, że czasami zachłysnęła się śliną, a ja byłam przerażona, albo siada przed komputerem i próbuje mnie zmusić żebym jej go włączyła. Już mi brakuje pomysłów co mam zrobić.
Do tego zajęcia odbywają się w domu babci dziewczynki.Rodzice non stop chodzą pod drzwiami, podsłuchują. Zajęcia odbywają się w pokoju (zastanawiam się czy nie ma tam kamer), gdzie są szklane drzwi, stoi komputer, telewizor, wieża, i na jednej z ścian są meble również z szybą oraz 3 kwiatki, co stoją na dywanie. Czasami się boję, że ona czymś rzuci nagle w to a ja nie zdążę jej powstrzymać. Oni w ogóle mnie nie chcą słuchać, bo uważają, że jestem za młoda, mało wiem i że nie mam prawa im nic negować ponieważ ja nic nie wiem, oni wszystko wiedzą lepiej. I jak mi nie pasuje to jest dużo chętnych na moje miejsce.
Proszę o podpowiedź jak mam z nią pracować
Pozdrawiam

Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”

cron