uczniowie z opinia i ich ocenianie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ruda
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-19, 23:45

uczniowie z opinia i ich ocenianie

Postautor: ruda » 2008-01-19, 23:56

mam pewnien problem, z ktorym nie bardzo wiem co zrobic-jestem stazystka w gimnazjum, opiekunka polecila mi (po zakonczeniu I semestru) obniżyć procentowy przelicznik punktacji sprawdzianow dla uczniów z opinia PPP-w I semestrze uczniowie ci mieli jako takie wyniki ze sprawdzianow (przewaznie dopuszcajace)-napewno obnizenie pulapu -z 31% (ocena dopuszczająca) na 18% badź 20% (ocena dopuszczająca i w miare wzrostu procentow stawianie wyzszych ocen) poprawilaby sytuacje tych uczniow-ale mam wrazenie ze takie obnizanie tych procentow nic im za bardzo nie da-bo w koncu oni maja pisac normalny test egzaminacyjny na koniec klas i nie bedzie tam wtedy obnizenia pulapu-dobrze to rozumiem czy moze sie myle.no wiec takie obnizenie spowodowaloby ladniejszy wyglad ocen w dzienniku i podniesienie ocen srodrocznych i koncowych-ale samego efektu podwyzszenia wiedzy u tych uczniow nie daloby sie zauwazyc-bo by go nie bylo
dziekuje za jakakolwiek odpowiedz :)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: uczniowie z opinia i ich ocenianie

Postautor: dushka » 2008-01-20, 17:18

http://www.belfrownia.pl/topics51/dosto ... -vt952.htm

Polecam wątek ;) poza tym - najpierw trzeba dostosować lub obniżyć wymagaNIA (OKREśLA TO ORZECZENIE WłąśNIE), A DOPIERO POTEM OCENIAć.

ruda
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-19, 23:45

Re: uczniowie z opinia i ich ocenianie

Postautor: ruda » 2008-01-20, 22:41

dostosowałam program i sadze ze uczniowie maja taki poziom jaki maja-znaczy niezbyt wysoki,i teraz mam jeszcze obnizyc procentowy przelicznik, by dostali oni wyzsza ocene?chociaz oni zdaja sobie sprawe ze na piatki nie sa w stanie sie nauczyc nawet przy dostosowaniu programu-bo po co komu fizyka w zyciu


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”